دورگه ي كله شق (نگاهي به بازي DMC)

دورگه ي كله شق (نگاهي به بازي DMC)
  • 1391/12/5
  • ميثاق جراحي
  • 4

DMC يا به عباراتي بهتر بازي Devil may Cry نسخه اي متفاوت از سري هاي ديگر است و اين تفاوت به دليل گيم پلي و داستاني است كه شايد در شماره هاي قبلي با آن به اين صورتي كه در DMC مطرح شد، برخورد نداشتيم.

11

با شما هستيم با نگاهي كوتاه به اين عنوان از مجله ي اينترنتي گويا اي تي :

بازي DMC گرافيكي خوب و خيره كننده دارد و گيم پلي آن بازيكن را حسابي راضي نگه مي دارد. البته اين شماره نيز جزو آن دسته از بازي هاست كه شايد به حماسه ي نسخه ي سوم بازي تبديل نشود ( و قطعا همين است)، اما خب DMC حتما ارزش امتحان كردن را دارد.

دانته همان دانته است كه ظاهرش به خوش تيپي نسخه ي 3 نمي شود اما باز هم قابل قبول است و بازيكن با ديدن دانته ي جديد شوكه نخواهدشد. DMC محيط و طراحي بسيار خوبي دارد و شروعش پس از اين وقفه ي طولاني از نسخه ي 4، بسيار راضي كننده است.

قطعا فضاي فانتزي و رنگ بندي هايي كه در قالب مراحل در DMC وجود دارند، چزو نقاط قوت بازي محسوب مي شوند و در كنار عناصر خوب و قابل قبول ديگر، بازي DMC را به يك عنوان خوب در ژانر بازي هاي اكشن -فانتزي تبديل كرده است.

داستان بازي دليل اصلي خلق DMC و اضافه شدن اين عنوان به اين سري پرطرفدار است. در DMC داستان از اولين مراحل زندگي دانته روايت مي شود و با توجه به پيشرفت بازيكن در بازي، مي فهميد كه اين شخصيت دوست داشتني چگونه درگير ماجراهاي شيطاني مي شود.

دانته با فهميدن هويت اصلي اش،‌كه يك دوررگه (نصف شيطان، نصف انسان) است، وارد مسير متفاوتي از زندگي اش مي شود و با پيدا كردن هدفش به دنبال انتقام از شخص يا اشخاصي مي گردد كه در كشتن مادر او سهيم بودند. پدر او Sparda نيز در اين داستان حضور دارد و DMC تا حدي به ما مي گويد كه بين شخصيت هاي اصلي مثله دانته، ويرجيل چه چيز هايي وجود دارد و چه اتفاق هايي در حال رخ دادن در آينده ي بازي (در واقع شماره ي سوم از اين سري) است.

هنوز همان سرعت، هيجان و فانتزي ها كه از عناصر اصلي و جدانشدني در سري Devil May Cry هستند، در اين نسخه نيز ديده مي شوند و به خوبي نيز پياده سازي شده اند. دانته شمشير معروف خود كه ارث پدري اش در تمام نسخه هاي بازي بوده را با خود به همراه دارد و سلاح هاي دانته در اين عنوان دومين عنصر به عنوان تبديل كردن DMC به يك نسخه ي موفق از اين سري به حساب مي آيد.

شما در زمان سفر مي كنيد به گذشته و آينده مي رويد و بخش هاي اوليه ي بازي در كشاكش بعد زمان رخ مي دهد. باز ساز ها روي اين موضوع تاكيد داشته اند كه دنياي بازي را همانند شخصيت دانته به دو بخش تقسيم كنند، يكي زمين، يكي برزخ

دشمنان شما كه شيطان هايي از نوع خودتان هستند، در دوزخ مي توانند با شما مبارزه كنند و شما براي پيدا كردن حقيقت ها و انتقام خون خانواده ي خود، وارد دوزخ مي شويد.

2

حال، بخش هيجان انگيز بازي همينجاست، دوزخ دانته در DMC با دوزخ دانته در كمدي الهي بسيار متفاوت است و در بازي DMC دوزخ چيزي نيست جز محيطي كه در آن هيچ چيز سر جاي خودش نيست، بي قانوني حاكم است، فضا سازي ها فوق العاده فانتزي هستند، آدم سرگيچه مي گيرد و در دقايق اوليه بازي، شما حواستان به دوزخ رنگي دانته در DMC است تا به مبارزه با دشمنان.

در اين دنياي عجيبي كه سازنده گان با خلاقيت هاي بي نظير خود خلق كردند، همه چيز همانند گيم پلي سريع رخ مي دهد و زمان در دوزخ معناي ديگري پيدا مي كند. دوزخ در DMC همان چيزي است كه آدم هاي عادي نيز مي توانند آن را تجربه كنند كه البته شرايط خاص خودش را دارد و قبل از ورود به اين دنيا، نياز به كارت دعوتي داريد كه كاغذش سفيد است !

سلاح ها در DMC تنوع خوبي دارند و تا پايان بازي شما احساس يكنواختي و خستگي نخواهيد كرد. كنترل بازي طوري تنظيم شده كه شما بتوانيد در مبارزه ها از هر سلاحي حداقل يك بار استفاده كنيد و DMC به شما اين امكان را خواهد داد كه شما مدام در حال زدن كومبو هاي خود باشيد حتي اگر دشمن از شما فاصله داشته باشد.

قابليت كشيدن دشمنان به طرف خود، پرواز كردن (به صورت خيلي جزئي)  نيز عنصري تازه وارد به اين سري است. شما تيغه ي فرشته ي مرگ را به عنوان هديه اي از مادر خود به عنوان سلاحي و تبر سنگي قدرتمند را از طرف Sparda دريافت خواهيد كرد و قدرت ها و قابليت هاي ديگرتان را مديون غول آخر هاي بازي هستيد.

بازي كوتاه است و زود تمام مي شود، باگ هاي آزاد دهنده اي نيز گاهي اوقات بازيكن را بدجوري عصباني مي كند و زاويه ي دوربين بازي نيز گاهي از دست بازيكن خارج مي شود و اين موارد را مي توان جزو نقاط ضعف اساسي بازي شمرد كه بايد در DLC هاي بعدي بازي اين موارد بر طرف شود.

1

DMC عنوان خوبي يود و آن دسته از افراد وسواس به اين عنوان را تا حدي راضي نگه داشت، اما هيچ DMC ديگري توليد نخواهد شد كه بتواند از شماره ي سوم آن بهتر باشد و من اين  را مطمئنم كه نسخه ي سوم بازي، بهترين در اين سري است و در آينده هم اين موضوع تغييرنخواهد كرد.

اطلاعات و عوال ساخت بازي :

  • Capcom
  • Ninja Theory
  • Action
  • PEGI: 16+

سيستم مورد نياز در اجراي بازي بر روي رايانه هاي شخصي :

CPU: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz or better, AMD Athlon 64 X2 2.8 Ghz or better
CPU Speed: Info
RAM: 2 GB
OS: Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS or better, ATI Radeon HD 3850 or better
Sound Card: Yes
Free Disk Spac: 9 GB
CPU: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz or better, AMD Athlon 64 X2 2.8 Ghz or better
CPU Speed: Info
RAM: 2 GB
OS: Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS or better, ATI Radeon HD 3850 or better
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 9 GB
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *