چرا تلویزیون را در نزدیکی حرارت قرار ندهیم؟

چرا تلویزیون را در نزدیکی حرارت قرار ندهیم؟
 • 1391/10/2
 • مهيار سوري
 • 2

قرار دادن تلویزیون بر روی جاهایی که حرارت متناسبی (مثل شومینه) دارد برای خانم های خانه جا های خوب و خیره کننده ای به نظر می رسد؛ هم جای کمتری اشغال می کند و هم منظره زیبایی خلق می کند اما…..

نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار و در مجاورت مکان خروج حرارت یک جسم حارّ مثل شومینه علاوه بر این که منطقی است، به طور غیر قابل انکاری زیبا و کم حجم هم هست، برای همین شاید خیلی از ما دوست داشته باشیم این کار ها را انجام دهیم اما این یک پیشنهاد دوستانه است؛ “قرار دادن تلویزیون در کنار شومینه بی عقلی است!”.

اصلا هرچه، ما فرض می گیریم شما آن را قرار داده و در نظر گرفته اید، چطور می خواهید کابل HDMI یا وایرلس را به آن برسانید؟ یا اصلا چطور می خواهید سنگ/آجر/هر چیزی را از بین ببرید تا تلویزیون را بر رویش نصب کنید؟ حالا باز خوب است که امکان رفع این ها هست (با هر سختی ای) اما مواد دیگر مثل مشکلات خود تلویزیون…..

زاویه دید یا همان گردن درد!

حتما خیلی بار ها در یک ردیف سینما قرار گرفته اید و خیلی ها هم از آن استقبال می کنند اما، اصلا خوب نیست چرا که اولین چیزی که با این روش به سراغتان می آید گردن درد شدید است. همینطور خیلی از مردم برای مدت زمان زیادی به آن خیره می شوند که می تواند احساس ناراحتی ایجاد کند.
به شما اطمینان می دهم که اگر چند نفر درچند نقطه متفاوت باشند، مشکلی برای دیدشان پیش نمی آید اما اگر شما علاقه دارید تا همه در یک نقطه بنشینید و ببینید خوب دیگر موضوع فرق می کند.

در همین حال بهتر است به طور طبیعی تلویزیون کمی پائین تر از نقطه مستقیم رو به روی ما قرار بگیرد.

خارج از محور

از آنجایی که خیلی از مردم علاقه زیادی به خرید LCD دارند، یم مشکل جانبی هم به وجود می آید؛ بیشتر ال سی دی ها از سمت های بغل به طور قابل توجهی ناصحیح به نظر می رسند و کیفیت خوبی ندارند (اگر داشته باشید می دانید چه میگویم). برای رفعش، اگر که تلویزیون را روی آتش نصب کرده اید، باید آن را طوری (رو به پائین) تنظیم کنید که از کاناپه و مبل های رو به رو به آن دید داشته باشد. جالب است بدانید که پلاسما ها با آن که کیفیت خیلی بالایی ندارند، کمتر در معرض مشکل درجه دید قرار می گیرند. بعضی ها هم مثل تلویزیون “لوور” پاناسونیک فیلتر تصویر دارند که می توانند هنگامی که به شکل زاویه شدید عمودی به نظر می رسند مقدار نور را کم (تیره) کنند.

حرارت و دوده

کل دنیا را زیر و رو کنید، برای یک قطعه الکترونیکی هیچ چیز بد تر از گرد و خاک و گرما (بله، شاید آب و ضربه محکم هم جواب کوبنده ای باشد اما منظورم را گرفتید) پیدا نمی کنید. افزایش دمای اجرایی تلویزیون عمری که در گارانتی آن ضمانت شده را به شدت می کاهد. به هر حال دوده ی آتش هم می توانند به قطعات داخلی تلویزیون ورود کنند و اتفاق خوبی رخ ندهد…

پس حال اگر از شومینه تان روشن است محتاط تر باشید.

نتیجه گیری

هر چند نصب کردن تلویزیون روی شومینه خیلی زیبا و فریبنده است اما قرار دادن آن نه برای شما و نه برای تلویزیون مفید نیست. همیشه جایگاه و ارتفاع تلویزیون اثر مهمی در سالم ماندن آن و عوامل قابل توجهی برای کیفیت نمایش دارد. پس باز هم می گوئیم، تلویزیونتان را بر روی شومینه نصب نکنید!

مانا باشید

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. يه سوال دارم خيلي وقته داره رو مخم راه ميره ميخوام بدونم اين مطلب هارو از كجا مياريد

  1. چطور آقای ناشناس؟ خوب نیستن؟
   سلیقه ها دقیقا در تضادن!
   مانا باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *