متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

سه نسخه ابونتو که بعد از ماه می دیگر پشتیبانی نخواهند شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
98

ubutnu-10-04-lucid-lynx-wallpaper-16x12-1024x768

ظاهرا برخی نسخه های توزیع ابونتو دارند به پایان عمر خود نزدیک می شوند . اگر با طرز کار شرکت کنونیکال آشنا باشید ، زیاد از خواندن این خبر تعجب نخواهید کرد . شرکت کنونیکال که توسعه دهنده توزیع محبوب و پرطرفدار ابونتو می باشد ، هر شش ماه یک نسخه جدید از توزیع خود را به کاربران ارائه می دهد . این نسخه ها به صورت معمولی دارای پشتیبانی هجده ماهه و در صورتی که نسخه پشتیبانی بلند مدت ( LTS ) ارائه شود ، 3 سال برای نسخه های دسکتاپ و 5 سال برای نسخه های سرور پشتیبانی خواهند شد .

از ماه می سال جاری ، سه نسخه ابونتو دیگر توسط کنونیکال پشتیبانی نخواهند شد . در ادامه به معرفی این سه نسخه خواهیم پرداخت . پس با گویا آی تی همراه باشید …..

Ubuntu 8.04 LTS – Hardy Heron ( نسخه سرور )

این نسخه در 24 آوریل سال 2008 ارائه شد . Hardy Heron چندین سال خوب را در بین کاربران ابونتو سپری کرد ولی اکنون دیگر زمان رفتن است . البته این نسخه با توجه به اینکه با پشتیبانی بلند مدت عرضه شد ، 3 سال بین کاربران دسکتاپی بود و در ماه می سال 2011 بازنشسته شد . اما حالا پس از گذشت دو سال و در ماه می سال 2013 ، نسخه سروری Hardy Heron نیز باید بازنشسته شود و افرادی که از این توزیع روی سرورهای خود استفاده می کنند باید هرچه سریع تر به فکر ارتقای سیستم عامل خود باشند . بازنشستگی Hardy Heron سروری از 9 می سال جاری رسمی خواهد شد .

 

Ubuntu 10.04 – Lucid Lynx ( نسخه دسکتاپ )

سیاه گوش درخشان در تاریخ 29 آوریل 2010 ارائه شد و دارای پشتیبانی بلند مدت بود . البته پشتیبانی نسخه دسکتاپی در آوریل سال جاری به پایان می رسد و باید ابونتوی خود را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید . البته نسخه سروری لوسید لینکس هنوز 2 سال دیگر وقت دارد و پشتیبانی کنونیکال از آن بدون هیچ وقفه ای ادامه پیدا خواهد کرد .

 

Ubuntu 11.10 – Oneric Ocelot ( نسخه های دسکتاپ و سرور )

این نسخه نیز در تاریخ 13 اکتبر سال 2011 ارائه شد و به دلیل اینکه جزو نسخه های LTS یا همان پشتیبانی بلند مدت نبود ، مجبور است مسیر 18 ماهه خود را همینجا به پایان برساند . تفاوتی ندارد که از نسخه ی دسکتاپی استفاده می کنید یا از نسخه ی سروری . این پلنگ راه راه دیگر نمی تواند شما را همراهی کند .

به چه نسخه ای ارتقا دهیم ؟ 

پاسخ به این سوال زیاد ساده نیست و باید نیازهای خود را بسنجید و شاید نیاز به تست کردن هر کدام از توزیع هایی که هنوز تاریخ انقضا دارند نیز باشد . اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که نسخه های قدیمی ابونتو را به نسخه ی 12.04 یا همان Precise Pangolin ارتقا دهید تا خیال تان از بابت پشتیبانی تا سال 2017 راحت باشد . چون این نسخه با پشتیبانی بلند مدت عرضه شده است و برای هر دو نسخه دسکتاپ و سرور پشتیبانی پنج ساله فراهم شده است .

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ظاهرا برخی نسخه های توزیع ابونتو دارند به پایان عمر خود نزدیک می شوند . اگر با طرز کار شرکت کنونیکال آشنا باشید ، زیاد […]