چگونگی فرستادن چندین عکس در یک زمان (نکاتی برای iOS)

چگونگی فرستادن چندین عکس در یک زمان (نکاتی برای iOS)
  • 1392/4/30
  • مژگان فنائی
  • 0

به اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی همانند فیسبوک و اینستاگرم (Instagram) بسیار آسان شده است به طوری که شما ترجیح می دهید بجای فرستادن تصاویر از طریق متن یا ایمیل ها از طریق این مجاری، تصاویر را به اشتراک بگذارید. از طریق متن، الگو و قاعده بدین صورت است که یکی از تصاویر در یک زمان فرستاده می شود که این نه تنها اتلاف وقت است بلکه در واقع مقرون به صرفه هم نیست. برنامه های پیام رسان شخص سوم همانند WhatsApp و WeChat چطور؟ نه، تا اینجا که باز هم همان ارسال یک تصویر در یک زمان است.

IOS_Intro

عیبی ندارد شما می توانید تصاویر را با دنبال نمودن کاربران iOS از طریق Photo Stream به اشتراک بگذارید، اما برای این که این برنامه کار کند هر دو طرف می بایست آن را داشته باشند. خُب، در اینجا نکاتی سریع برای اینکه چگونه بتوانید چندین تصویر را در یک زمان از دستگاه iOS تان از طریق متن یا ایمیل به یک دوست ارسال کنید ارائه شده است.

توصیه می شود این مطلب را بخوانید: 10 برنامه جدید و تازه نفس عکاسی آیفون

ارسال تصاویر متعدد از طریق پیام ها

برای شروع، روی آیفون تان، بر روی نماد (آیکون) “تصاویر” (Photos) بزنید و از هر آلبوم، هر تصویری را که می خواهید انتخاب نمایید.

IOS_Photos-Choose Album

سپس روی “ویرایش” (Edit) در گوشه سمت راست بالا بزنید. تمامی تصاویری را که مایل به ارسال هستید را با زدن روی تصاویر انتخاب نمایید. تصاویر انتخاب شده داری یک تیک قرمز نزدیک به گوشه سمت راست پایین خواهند بود.

iOS_Edit-Select Photos

در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش تان، روی به اشتراک گذاری (Share) بزنید. سپس رونوشت (Copy) را بفشارید. با فشردن رونوشت، از تمامی تصاویری که انتخاب کرده و به حافظه موقت (clipboard) منتقل کرده اید رونوشت یا نسخه برداری کرده اید.

iOS_Share-Copy

اینک، به صفحه اصلی (home screen) بازگردید و روی پیام ها (Messages) بزنید. پیام تان را ایجاد کنید. در فضایی که پیام تان را ایجاد می کنید، به مدت 2 ثانیه روی آن فشار دهید که شاهد یک کادر کوچک که نشان دهنده چسباندن (Paste) است خواهید بود. روی چسباندن بزنید تا تمامی تصاویر تان را چسبانده یا جایگذاری کند.

IOS_Message-Paste

هنگامی که پیام تان کامل شد، ارسال (Send) را بفشارید. ممکن است اندکی ارسال تصاویر زمان ببرد.

iOS_Send-iMessage

برای بررسی اینکه پیام تان به مقصد رسیده است، در بخش پایین تصاویر در پیام تان، “تحویل داده شد” (Delivered) را مشاهده خواهید کرد. با بازگشت به صندوق پیام های دریافتی (Inbox)، شماری از تصاویری را که فرستاده اید، در زیر نام گیرنده خواهید دید.

iOS_Check Deliver

ارسال تصاویر متعدد از طریق ایمیل

فرستادن تصاویر به وسیله ایمیل به طور معمول شما را به تنها 5 تصویر محدود می کند. با بکار بستن این نکته، به هر تعداد که بخواهید می توانید ارسال کنید، و محدودیت تنها شامل اندازه ایمیل تان خواهد بود.

برای ارسال تصاویر متعدد از طریق ایمیل، بجای انتخاب “پیام ها” (Messages) به عنوان وسیله ای برای ارسال، پس از آنکه تصاویر را به حافظه موقت (clipboard) رونوشت یا کپی کردید، “پست” (Mail) را انتخاب نمایید. در پایین سمت راست، بر روی نماد ایجاد ایمیل بزنید.

iOS_Mail-New Mail

جزئیات مورد نیاز را وارد کنید و روی فضای ایجاد (compose) ایمیل به مدت 2 ثانیه فشار دهید، که شاهد یک کادر کوچک که نشان دهنده چسابندن (Paste) است خواهید بود. روی چسباندن بزنید، و اینک می توانید تمامی تصاویر منتخب و چسبانده شده در فضای ایجاد و نوشتن ایمیل را مشاهده کنید.

iOS_Paste Photos

نوشتن و ایجاد ایمیل را به پایان برسانید، و سپس ارسال (Send) را بفشارید. از شما پرسیده خواهد شد که آیا می خواهید اندازه ایمیل تان را کاهش دهید یا آن را در اندازه واقعیش حفظ کنید. پس از انتخاب تان، ایمیل فرستاده خواهد شد.

iOS_Send Email

شما می توانید از این ترفند برای فرستادن تصاویر متعدد نه تنها بر روی آیفون تان، بلکه بر روی آیپاد لمسی و آیپد نیز استفاده کنید.

محدودیت ها

محدودیت های چندی در اینجا وجود دارند که می بایست مود توجه قرار دهید:

  • این نکته ها و ترفند ها تنها از طریق پیام ها (MMS & iMessage) و ایمیل کار خواهند کرد.
  • چنانچه یک پیام چند رسانه ای (MMS) بفرستید ممکن است نرخ های متفاوتی از پیام متنی معمول برایتان هزینه در بر داشته باشد. شاید چنین چیزی اتفاق بیفتد چنانچه گیرنده از ویژگی iMessage برخوردار نباشد یا ویژگی iMessage را فعال نکرده باشد.

منبع: Hongkiat

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *