5 دقیقه گوگل قطع شد ! 545 هزاز دلار ضرر و زیان به بار آمد !

5 دقیقه گوگل قطع شد ! 545 هزاز دلار ضرر و زیان به بار آمد !
  • 1392/5/27
  • سهیل دارائی
  • 6

تیتر را درست خوانده اید ! شاید کمی هضمش سخت باشد اما باید بگویم که جمعه ای که گذشت یکی از جمعه های سیاه کمپانی گوگل بود.چرا که یکی از غول های سرچ انجین جهان ( اگر بگویم برترین و محبوب ترین سرچ انجین هم به گزاف نگفته ام ! ) ؛ به طور ناگهانی و عجیبی ؛ 5 دقیقه با ما وداع کرد و به دیار باقی شتافت !!! همین پنج دقیقه قطعی گوگل کافی بود ؛ تا ترافیک کلی وب جهانی هم به میزانی قابل توجه کاهش باید.

Capture

اما برای معتبر بودن این ادعا ؛ باید اذعان کنم که این گزارش را “VentureBeat” منتشر ساخته است و طبق گزارش آن ها ؛ دقیقا به وقت محلی از ساعت 3 تا 3:05 ( بعد از ظهر / pm ) سیلی از توئیت ها با مضامینی مربوط به این قطعی عجیب و غریب گوگل اکانت به اکانت گشت ! بد نیست بدانید که طی این قطعی پنج دقیقه ای کلیه سرویس های گوگل از جمله یوتیوب ؛ جی میل ؛ گوگل درایو و از همه مهم تر خود سرچ انجین گوگل از کار افتاده بودند.

Capture

دنی سولیوان (Danny Sullivan) ؛ متخصص مربوط به دایرکتوری سرچ انجین ها نیز اذعان داشته است که ؛ اتفاقی که رخ داده است ؛ جزو اتفاقات نادر و عجیب قلمداد می شود.وی همچنان مدعی شده است که سالیان سال است که گوگل حتی چند ثانیه نیز قطعی سرور نداشته است.طی اظهارات دیگر وی ؛ به ماه آوریل میلادی اشاره شده است که تنها برای چند ساعتی ؛ دو سرویس جی میل و گوگل درایو ؛ هر دو برای مدت زمانی اندک از دسترس خارج شدند اما هرگز صفحه اصلی سرچ انجین گوگل تا به حال قطع نشده بود !

حال بیایید نگاهی به ضرر و زیان هایی که به کمپانی گوگل در این 5 دقیقه وارد آمد ؛ نگاهی داشته باشیم.طبق گزارشاتی که از حال و اوضاع درآمدی کمپانی گوگل موجود است ؛ این کمپانی تنها در سه ماهه دوم سال 2013 میلادی مبلغی معادل 14.1 میلیارد دلار درآمد داشته است !14.1 میلیارد به چه معنی است ؟! 14.1 میلیارد به عبارتی می شود ؛ 108 هزار دلار در هر دقیقه که می گذرد ! بنابراین می توان تخمین زد که ؛ در این پنج دقیقه وحشتناکی که گوگل سپری کرد ؛ مبلغی در حدود 545 هزار دلار ضرر کرد ! می توانم بگویم که این مبلغی را که گوگل ضرر کرد ، پنج برابر قیمت ماشین تسلا لری پیچ است ! یا می توان با این رقم 363 عدد عینک هوشمند گوگل خرید !

به نظر شما کاربران خوب گویا آی تی ؛ اگر روزی گوگل به طور کلی از دسترس خارج شود ؛ روی کدام سرچ انجین می توان تکیه کرد ؟!

» منبع : venturebeat «

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
    1. دوست من بینگ طبق گزارشاتی که از گوگل صادر شد،از گوگل استفاده میکنه …
      موفق باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *