متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۱۴

12345 (1 نظر - میانگین: 1٫00 از 5)
Loading...
247

AV-Comparatives در پایان هر سال یک گزارش خلاصه منتشر می کند که اطلاعاتی را در مورد محصولات آنتی ویروس متنوعی که در طول سال تست شده اند را در خود دارد و بر روی محصولاتی که صاحب امتیاز بالای تست های متنوع شده اند، تاکید می کند. لطفا به خاطر داشته باشید که این گزارش به همه تست های مقایسه ای آنتی ویروس انجام شده  نگاه می کند و نه آخرین تست هایی که انجام شده اند. توضیحات و نتایج بر مبنای نتایجی هستند که در گزارش های تست مقایسه ای متنوع در AV-Comparatives به دست آمده اند و نتایج بررسی در طول دوره انجام این تست ها در  این گزارش نهایی در نظر گرفته شده است. (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews)

شرکت های مشارکت کننده :

ما خوشحالیم که تست های سال به فروشنده ها کمک کرده اند که باگ های مهم و اشکالات دیگر آنتی ویروس هایشان را شناسائی کنند و انجام این تست ها به پیشرفت بیشتر برنامه های امنیتی کمک کرده است.

AVC-SUMMERY2013-001

توجه کنید در این تست نسخه های  زبان چینی Kingsoft، Qihoo و Tencent استفاده شده اند.  برای سایر آنتی ویروس ها، فقط نسخه انگلیسی زبان استفاده شده است.

خلاصه شیوه امتیاز دهی

AV-Comparatives امسال ۲۲ محصول امنیتی منتشر شده برای ویندوز را در معرض بررسی دقیق قرار داده است. همه برنامه ها از نظر توانائی شان برای حفاظت از کاربران در برابر تهدیدهای اینترنت واقعی، شناسائی هزاران برنامه مشکوک جدید و جلوگیری از کند شدن PC تست شده اند. علاوه بر این تست های اختیاری هم در جنبه های متفاوتی انجام شده اند مثلا برنامه های آنتی ویروس از این نظر که کار حذف بدافزار از یک PC آلوده یا مقابله با تهدید های جدید و ناشناخته و یا حفاظت کاربر بر علیه حمله های فیشینگ را تا چه حد خوب انجام می دادند، بررسی شدند. در حالیکه همه برنامه های شرکت کننده در تست ما به یک سطح قابل قبول کلی دست پیدا کردند اما برخی برنامه ها از برنامه های دیگر عملکرد بهتری داشتند و جایزه های ما مشخص کردند که بهترین نتایج در هر تست و بهترین نتایج به طور کلی متعلق به چه محصولی بوده است.

جایزه سال محصولات ۲۰۱۳ AV-Comparatives برای  کسب بهترین امتیاز کلی ، با در نظر گرفتن همه تست ها تعلق می گیرد به Kaspersky Lab

ما احساس می کنیم که Emsisoft هم  به دلیل به دست آوردن جایزه نقره ای در تست حفاظت جهان واقعی در اولین سال تست، شایستگی این دارد که نامش را به شکل ویژه ذکر کنیم. این جایزه ها انحصارا بر مبنای نتایج تست محصولات است. به هر حال ما طبق معمول به کاربر دوست بودن محصولات در استفاده های روزمره هم نگاه ویژه ای کرده ایم  و  در زیر برخی از نکات برجسته این بررسی را ذکر می کنیم :

پنجره های برنامه اصلی آویرا، بیت دیفندر، کاسپرسکی، مایکروسافت و ترند میکرو ، کار یافتن همه کارکردها و اطلاعات مناسب را خیلی ساده می کنند. در صورتی که هر جزء حفاظتی غیر فعال شده باشد، یک دکمه ” Fix All” فورا می تواند همه آنها را فعال کند.
آنتی ویروس های avast! و AVG اجازه می دهند که در طول نصب بتوانیم زبان کامپوننت ها و واسط ها را انتخاب کنیم. در هر دو مورد برنامه ویزارد خارج کننده از نصب اجازه می دهد که اجزای نصب شده و زبان ها را تغییر دهیم و یک کارکرد تعمیری هم در برنامه گنجانده شده است.
Avast، eScan، ESET، Kaspersky Lab ، McAfee همگی اجازه می دهند که کارهای پایه در یک دستگاه تاچ اسکرین به سادگی انجام شود.
ویزارد تنظیم Emsisoft یک توضیح خوب از برنامه های ناخواسته بالقوه ارائه می کند و این موضوعات را از طریق مرورگری که بر روی نوار ابزارها اجرا می شود نشان میدهد. همینطور یکی از هشدارهای بدافزار Qihoo به صورت خیلی خلاصه توضیح می دهد که تروجان چیست و می گوید تروجان یک برنامه خطرناک است که به شکل یک فایل صوتی یا ویدئویی درآمده است.

وقتی که حفاظت زمان واقعی F-Secure یک بدافزار را در درایو فلش پیدا می کند، یک هشدار واضح نمایش پیدا می کند. در این حالت هیچ نیاز به تعامل کاربر وجود ندارد ولی کاربران متخصص می توانند جزئیات بیشتری را ببینند.
Sophos از هشدارهای مدرن ویندوز ۸ استفاده می کند. این هشدارها ساده و روشن هستند و به هیچ نوع تعاملی از سوی کاربر نیاز ندارند و ضمنا حالت های دسکتاپ و حالت مدرن با هم سازگار هستند.
اگر اجزای حفاظتی غیر فعال شوند، اف سکیور و ترند میکرو هشدار سریع Windows Action Center را با هشدار واضح تر و با دوام تر خودشان تکمیل می کنند.
AVG، ESET و Kaspersky Lab نیز فایل های راهنمای محلی را به عنوان یک پایه دانش آنلاین ارائه می کنند آنها یک دستورالعمل قابل دانلود دارند که استاندارد خیلی بالائی را فراهم می کند.

بررسی کلی سطح های قابل دسترس در طول سال ۲۰۱۳

AV-Comparatives طیف وسیعی از تست ها و بررسی ها را در گزارش های جامع ارائه می کند (http://www.av-comparatives.org/comparatives-reviews). جایزه های سالانه بر مبنای سری های تست اصلی عمومی سالانه سال ۲۰۱۴ در زیر هستند : تست حفاظت جهان واقعی، تست عملکرد، تست تشخیص فایل، تست هشدار غلط ( همه اجباری هستند) و تست پیشگیری، تست حذف بد افزار و تست ضد فیشینگ ( همه اختیاری هستند) . فروشندگانی که نمی خواهند که برخی از خصوصیات محصولات شان به شکل عمومی ارزیابی شود ( مثلا در برخی از تست های اختیاری مشارکت نمی کنند) هنوز هم صلاحیت دارند که به عنوان محصول سال برگزیده شوند یا جایزه های رتبه برتر را کسب کنند اما روشن است که فرصت های کمتری برای به دست آوردن امتیازها دارند. تست ها و بررسی های اضافی ما ( بخشی از سری های تست اصلی نیستند و با جایزه ها هم مرتبط نیستند) عبارتند از : تست امنیت Mac/ تست امنیت موبایل ، بررسی امنیت تجاری.
همه برنامه های تست شده از تولید کننده های مشهور و قابل اعتماد هستند. توجه کنید که حتی جایزه سطح استاندارد هم به این نیاز دارد که برنامه به استاندارد خوبی دست پیدا کند اگرچه بررسی ما حیطه هایی که در مقایسه با محصولات دیگر به پیشرفت نیاز دارند را هم ذکر می کند. سطح پیشرفته حیطه هایی را نشان می دهد که ممکن است به کمی پیشرفت نیاز داشته باشند اما در حال حاضر هم شایستگی زیادی دارند. در جدول زیر یک بررسی کلی از جایزه های به دست آمده توسط محصولات آنتی ویروس در سری های تست اصلی تست های AV-Comparatives در سال ۲۰۱۳ را می بینید.

AVC-SUMMERY2013-002-E

یک سلول خالی نشان دهنده این است که فروشنده در تست اختیاری شرکت نکرده است.

برنده ها

ما قبل از ذکر برنده های جایزه سال، می خواهیم که به خواننده ها توصیه ای داشته باشیم. اگر قصد دارید که یک برنامه آنتی ویروس بخرید لطفا از وبسایت فروشنده بازدید کنید و نرم افزار های آنها را از طریق دانلود نسخه تریال آنتی ویروس امتحان کنید چون خصوصیات و ملاحظات مهمی ( مثل سازگاری، واسط کاربر گرافیکی، استفاده آسان ، قیمت، پشتیبانی و غیره ) وجود دارد که باید خودتان آن ها را ارزیابی کنید
همانطور که در بالا گفته شد، عملا برنامه آنتی ویروس کامل یا بهترین آنتی ویروس برای همه نیازها و برای همه کاربرها وجود ندارد. رده بندی های محصولات برنده ما بر مبنای نتایج تست است و فاکتورهای دیگری که ممکن است برای نیازها یا سلیقه های کاربرهای خاص مهم باشد را در نظر نمی گیرد. اینکه ” آنتی ویروس سال” را بشناسیم به معنای این نیست که این برنامه در همه موارد و برای همه افراد بهترین آنتی ویروس است، فقط به معنای این است که عملکرد کلی آن در تست های ما در کل سال ثابت و برتر بوده است.
جایزه محصول سال بر اساس تعداد جایزه های +Advanced دریافت شده در کل تست های ما داده می شود. چون همه محصولاتی که یک جایزه +Advanced را دریافت کرده باشند از نظر آماری به یک اندازه خوب در نظر گرفته می شوند) ، یک محصول می تواند بدون اینکه الزاما به بالاترین امتیاز در هر تست رسیده باشد جایزه محصول سال را دریافت کند.

برنده کلی آنتی ویروس ۲۰۱۳( محصول سال )

برای اعطای جایزه محصول سال AV-Comparatives ، همه تست های انجام شده در سری های تست اصلی عمومی در نظر گرفته می شود. به این ترتیب جایزه محصول سال ۲۰۱۳ به تنها محصولی که در همه تست های امسال به جایزه +Advanced دست پیدا کرد ، تعلق می گیرد، این محصول محصولی نیست جز Kaspersky Lab

AVC-SUMMERY2013-003

محصولات با رتبه برتر ۲۰۱۳

امسال نیز همانند پارسال، چند محصول در همه تست های ما به استاندارد خیلی بالائی دست پیدا کردند. اگرچه ما تنها یک برنده اصلی داریم اما از همه این محصولات که نتایج کلی خوبی داشتند تقدیر می کنیم و به آنها جایزه رتبه برتر AV-Comparatives را اعطا می کنیم.
ما از این نتایج برای مشخص کردن ” رتبه های برتر” استفاده کرده ایم. نتایج کسب شده در همه تست ها باعث می شوند که محصولات امتیازهایی را به این صورت کسب کنند : تست شده = ۰ ، استاندارد = ۵، پیشرفته = ۱۰ ، پیشرفته+ = ۱۵ ، محصولات دارای ۱۰۵ امتیاز یا بیشتر جایزه رتبه برتر را دریافت می کنند که البته برای دریافت جایزه باید دو شرط اساسی را داشته باشند. اول اینکه همه محصولاتی که در تست های حفاظت جهان واقعی هیچ جایزه ای را کسب نکرده اند ( ۰ امتیاز می گیرند) در اعطای جوایز در نظر گرفته نمی شوند. دوم اینکه نتایج خوب در تست های عملکرد نمی تواند نتایج ضعیف در تست های تشخیص/حفاظت را جبران کند. ما قصد داریم که جایزه رتبه برتر را در سال بعد هم اعطا کنیم اما معیار آن را می توان تغییر داد.

محصولات رتبه برتر برای سال ۲۰۱۳ به ترتیب حروف الفبا عبارتند از :

Avast – AVIRA – Bitdefender – BullGuard – ESET – Fortinet – F-Secure

AVC-SUMMERY2013-004

لطفاً خلاصه و صفحات جوایز ما را در لینک های زیر ببینید:
http://chart.av-comparatives.org/awardslist.php?year=2013

برنده های حفاظت ” جهان واقعی” دینامیک محصول کامل

محصولات امنیتی شامل خصوصیات متنوعی می شوند که از سیستم ها بر علیه بدافزار حفاظت می کنند. این خصوصیات حفاظتی در تست های حفاظت “جهان واقعی” دینامیک کل محصول در نظر گرفته می شوند به طوری که محصولات در این تست ها در شرایط جهان واقعی تست می شوند. محصولات باید بدون ایجاد هشدارهای غلط بسیار زیاد، و بدون اینکه کاربر مجبور باشد تصمیم های زیادی را در این رابطه بگیرد سطح بالائی از حفاظت را ارائه کنند.
ارقام نشان داده شده نتیجه میانگین در یک سال را نشان می دهد : Kaspersky Lab ( 99.9% ، چند هشدار غلط اندک) ، Emsisoft (99.2% ، چند هشدار غلط اندک) ، Avast و ESET ( 98.9% ، چند هشدار غلط اندک ) . این محصولات همگی به جایزه +Advanced در هر دو تست سال ۲۰۱۳ دست پیدا کردند.

AVC-SUMMERY2013-005

برای جزئیات و نتایج کامل تست های حفاظت جهان واقعی لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.av-comparatives.org/dynamic-tests

برنده های تشخیص فایل

تست تشخیص فایل ، جزء موتور اسکن فایل استاتیک که یک زیرمجموعه از خصوصیات حفاظتی ارائه شده توسط برنامه های امنیتی است را بررسی می کند. یک نرخ تشخیص بالای بد افزار بدون ایجاد هشدارهای غلط زیاد ، بسته به موقعیت یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین خصوصیات برنامه آنتی ویروس است ( مثلا خیلی به بردارهای الودگی یا فاکتورهای دیگر بستگی ندارد) .
محصولات زیر در تست های تشخیص فایل کلی در مارس و سپتامبر ۲۰۱۳ جایزه +ADVANCED را کسب کردند. ارقام نشان داده شده میانگین نتایج دو تست است : F-Secure (99.5% ، چند هشدار غلط اندک ) ، Bitdefender، Qihoo ( 99.4% ، چند هشدار غلط اندک) و BullGuard و Kaspersky Lab ( 99.3% ، چند هشدار غلط اندک)

AVC-SUMMERY2013-006

برای مشاهده جزئیات و نتایج کامل تست های تشخیص فایل ۲۰۱۳ ، لطفاً بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.av-comparatives.org/detection-test

برنده های هشدار مثبت غلط (False Positive)

هشدارهای مثبت غلط می توانند به اندازه آلودگی واقعی باعث مشکلات زیادی شوند. به این دلیل مهم است که برنامه های آنتی ویروس تست قبل از انتشار برای عامه مردم اطمینان از کیفیت سختگیرانه ای را انجام دهند تا از هشدارهای مثبت غلط جلوگیری شود. AV-Comparatives تست های هشدار مثبت غلط گسترده ای را به عنوان بخشی از تست های تشخیص فایل اجرا می کند.
محصولات با پایین ترین رتبه های هشدار مثبت غلط در طول سال ۲۰۱۳ عبارت بودند از فروتینت ۸ ، ایست ۱۰ و کسپرسکی ۱۱ . این ارقام جمع هشدارهای مثبت غلط در هر دو تست هشدار مثبت غلط هستند.

AVC-SUMMERY2013-007

برای دیدن جزئیات و نتایج کامل تست های هشدار مثبت غلط ۲۰۱۳ بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.av-comparatives.org/false-alarm-tests

برنده های عملکرد کلی ( اثر پایین بر روی سیستم )

محصولات امنیتی در حالیکه کاربران مشغول انجام کارهای کامپیوتری معمول خودشان هستند در همه شرایط روشن باقی می مانند. برخی محصولات اثر زیادتری بر روی عملکرد سیستم در حین انجام برخی کارها می گذارند.
سوفوس، اوست، اف سکیور، کاسپرسکی و بیت دیفندر اثر کمتری را بر عملکرد سیستم نسبت به محصولات دیگر داشتند .

AVC-SUMMERY2013-008

برای مشاهده جزئیات و نتایج کامل تست های عملکرد ۲۰۱۳ لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.av-comparatives.org/performance-tests

برنده های حفاظت پیشگیرانه ( ابتکاری/ رفتاری)

تست پیشگیرانه نشان می دهد که خصوصیات تشخیص ابتکاری و حفاظت رفتاری محصولات آنتی ویروس متنوع بدون اینکه دسترسی اینترنتی بر علیه بد افزار کاملا جدید ( ۰ روزه ) داشته باشند ، تا چه حد خوب است ( مثلا آنها بر علیه بدافزار جدید/ناشناخته چقدر خوب کار حفاظت را انجام می دهند). یک نرخ حفاظت/تشخیص پیشگیرانه بالا باید همراه با رتبه پایین هشدارهای غلط باشد.
محصولات زیر بالاترین نرخ های حفاظت پیشگیرانه را در تست سال ۲۰۱۳ نشان دادند: بیت دیفندر (۹۷% ، چند هشدار مثبت غلط ) ، کاسپرسکی لب (۹۴% ، چند هشدار غلط مثبت اندک) و بولگارد (۸۹% ، چند هشدار غلط مثبت اندک).

AVC-SUMMERY2013-009

برای جزئیات و نتایج کامل تست های تشیخص فایل ۲۰۱۳ ، لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.av-comparatives.org/retrospective-test

برنده های حذف بدافزار

یک توانائی خیلی مفید برای برنامه آنتی ویروس حذف بدافزاری است که قبلا یک سیستم را آلوده کرده است.
در تست امسال، هفت محصول به جایزه +Advanced دست پید اکردند، که بهترین آنها عبارت بودند از Kaspersky Lab،Bitdefender و AVIRA:

AVC-SUMMERY2013-010

برای دیدن جزئیات و نتایج کامل تست حذف بدافزار ۲۰۱۳ لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید :
http://www.av-comparatives.org/removal-tests

در ادامه بررسی های AV-Comparatives در بهص ورت کلی و خارج مباحث تست شناسایی و… قرار داده ایم :

AhnLab V3 Internet Security

ما متوجه شدیم که AhnLab V3 Internet Security 8 از نظر استفاده خیلی ساده و سرراست است. واسط برنامه یافتن اطلاعات و کارهای مهم را خیلی ساده می کند. به هر حال پیشنهاد می کنیم که بهتر است برنامه مانع از این شود که اکانت های غیر مدیر بتوانند خصوصیات حفاظتی را غیر فعال کنند.

avast! Free Antivirus

آنتی ویروس رایگان آواست یک واسط ساده و روشن دارد که به خوبی در حالت های دسکتاپ و مدرن ویندوز ۸ کار می کند و به سادگی همراه با تاچ اسکرین یا ماوس یا کیبورد استفاده می شود. ما یک بهبود را پیشنهاد می کنیم: غیر فعال کردن حفاظت برنامه فقط باید با اکانت مدیر امکان پذیر باشد.

AVG Internet Security

مجددا AVG یک مجموعه امنیتی کاربر دوست را تولید کرده است. ما انتخاب کامپوننت ها و زبان ها در برنامه نصب را دوست داشتیم و پنجره برنامه هم مهم ترین کارها را خیلی در دسترس قرار می دهد در اکثر موارد استفاده از تاچ اسکرین هم راحت است. هشدارهای بدافزار خیلی روشن و قاطع هستند. خصوصیات راهنمای عملی و جامع این مجموعه را کامل می کند. یک پیشنهاد مهم برای پیشرفت این برنامه فعال کردن هشدار Action Center در حالتی است که فایروال غیر فعال شده باشد.

Avira Internet Security Suite

واسط برنامه آویرا همه خصوصیات و اطلاعات را به سادگی در دسترس قرار می دهد. هشدارهای بدافزار در حالت مدرن و همینطور حالت دسکتاپ ظاهر می شوند و مستندات جامعی ارائه می شود. پیشنهادهای بهبود ما حداقلی هستند: ساده تر کردن هشدارها در حالت دسکتاپ و اسکن راحت درایو فلش در حالت لمسی.

Bitdefender Internet Security

ما به این نتیجه رسیدیم که واسط کاربر بیت دیفندر خیلی روشن و ساده است و استفاده از آن خیلی آسان است. کارهای راهنما هم خوب هستند. به هر حال احساس می کنیم که فضا برای بهبود هشدارهای بدافزار وجود دارد.

BullGuard Internet Security

واسط کاربری بولگارد روشن و استفاده از آن ساده است. نمایش وضعیت ها و هشدارها واضح است. و راهنما هم خوب است. پیشنهاد ما این است که کار جستجو در راهنمای آنتی ویروس بهتر شود.

Emsisoft Anti-Malware

ما احساس می کنیم که کاربران مطمئن کامپیوتر Emsisoft Anti-Malware را در کارهای روزمره کاملا رضایت بخش تلقی می کنند. برای کسی که با ویندوز و برنامه های آنتی ویروس به طور کلی آشنا است، این برنامه خیلی خوب است . داده ها و کارهای مهم به سادگی پیدا می شوند و هشدارهای بدافزار خوب هستند. احساس می کنیم که فضا برای بهبود بیشتر برای کاربران غیر متخصص و کودکان وجود دارد. بر خلاف سایر چیزها، یک نمایش وضعیت کلی و دکمه ترمیم همه چیز همراه با خصوصیات راهنما بهتر باعث می شود که برنامه کاربر پسند تر شود.

eScan Internet Security Suite With Cloud Security

واسط جدید eScan Internet Security روشن، ساده و مدرن است و برای استفاده در حالت تاچ اسکرین خیلی مناسب است. هشدارهای بدافزار خوب هستند و ما این که برنامه باید با استفاده از ” Run as adminstrator” باز شود تا بتوان حفاظت را غیر فعال را دوست داشتیم. راهنمای برنامه هم خیلی خوب است. یک پیشنهاد کوچک برای بهبود هم قرار دادن یک دکمه Fix-All برای فعال کردن مجدد اجزای حفاظت غیر فعال شده است.

ESET Smart Security

ما متوجه شدیم که واسط ESET Smart Security 7 عالی است. این برنامه به عقیده ما خیلی شفاف است و استفاده از آن حتی در یک دستگاه تاچ اسکرین آسان است. هشدارهای بدافزار خیلی ساده اما مناسب هستند و کارهای راهنمای آنتی ویروس هم برجسته هستند. یک پیشنهاد کوچک هم اجرای یک هشدار سبک مدرن برای برنامه های ناخواسته بالقوه است.

Fortinet FortiClient

هدف Fortinet FortiClient کاربران تجاری هستند بنابرین جنبه هایی از برنامه مثل راهنما با مواردی که در برنامه های مصرف کننده معمول یافته می شوند متفاوت هستند. با این وجود برنامه در PC دسکتاپ استفاده آسانی دارد و خصوصیات مهم به سادگی قابل دسترس هستند و هشدارهای بدافزار روشن داده می شوند و در این موارد نیازی به تصمیم گیری های کاربر نیست.

F-Secure Internet Security

اگرچه جنبه چند پنجره ای اف سکیور مورد پسند همه نیست اما برنامه تا حد زیادی ساده است و استفاده از آن مشکل زا نیست . ما احساس می کنیم که هشدارهای بدافزار آن جنبه برجسته برنامه هستند چون خیلی روشن هستند و برای کاربر اطمینان بخش هستند. کارهای راهنمای آنتی ویروس نیز خوب هستند.

G Data Internet Security

اکثر جنبه های G Data Internet Security 2014 خیلی شفاف و مناسب هستند اگرچه برخی کارکردها هستند که برای پیدا کردن شان به کمی تجربه نیاز داریم. همچنین احساس می کنیم که یک دکمه Fix-All هم در برنامه مفید خواهد بود. هشدارهای بدافزار روشن هستند و گزینه پیش فرض نیز همیشه در مواردی که کاربر باید تصمیم بگیرد ایمن است.

Kaspersky Internet Security

خلاصه ما متوجه شدیم که کاسپرسکی ۲۰۱۴ خیلی شفاف با استفاده راحت است و برای استفاده با تاچ اسکرین سازگاری خوبی دارد. هشدارهای بدافزار تا حد زیادی خوب هستند و برنامه اگر که یک جزء غیر فعال شده باشد به طور موثری به کاربر هشدار می دهد. راهنمای آنلاین هم عالی است. پیشنهاد ما برای پیشرفت بیشتر این است که اجازه ندهیم که اکانت های غیر مدیر بتوانند حفاظت را غیر فعال کنند.

Kingsoft Duba

برنامه Kingsoft Duba 2013 یک آنتی ویروس رایگان (freeware) با ساده ترین نصبی است که ما با آن مواجه شده ایم. وقتی که یک گزینه در برگه ” Defensive Armour” تغییر می کند، یک پیام واضح نمایش داده می شود و آیکون برنامه در سینی سیستم هم تغییر رنگ می دهد. ما عقیده داریم که وقتی همه موتورهای گنجانده شده در محصول نصب یا غیر فعال نمی شوند برنامه باید حداقل یک پیام آشکار واضح در پنجره برنامه یا آیکون سینی به نمایش بگذارد.

McAfee Internet Security

ما متوجه شدیم که برنامه مکافی ۲۰۱۴ روشن و کاربر دوست است. این برنامه برای استفاده با تاچ اسکرین مناسب است. هشدارهای بدافزار روشن هستند البته برخی گزینه ها هم وجود دارند که اجازه می دهند که برنامه مورد نظر اجرا شود.

Microsoft Windows Defender

برنامه Windows Defender در محیط ویندوز ۸ خیلی ساده و سرراست است و با تاچ اسکرین و کیبرد خیلی راحت می شود با آن کار کرد. همه خصوصیات مهم به سادگی در دسترس هستند و هشدارهای بدافزار هم برای کاربران متخصص و غیر متخصص عالی هستند. اکثر کاربران نیاز به کمک زیادی در اجرای برنامه ندارند به هر حال احساس می کنیم که راهنمای برنامه می تواند بهتر از این شود.

Panda Cloud Antivirus Free

آنتی ویروس رایگان پاندا سکیوریتی ابری با کمی تمرین به راحتی قابل استفاده است. هلپ برنامه کاملا مناسب است و هشدارهای بدافزار در حالت دسکتاپ واضح و مناسب هستند. متاسفانه در حالت مدرن هیچ هشداری نشان داده نمی شود اما پیام های گیج کننده ای در دسکتاپ دیده می شوند. ما احساس می کنیم که نباید کاربران غیر مدیر بتوانند حفاظت را غیر فعال کنند.

Qihoo 360 Internet Security

آنتی ویروس کیهو ۳۶۰ استفاده خیلی ساده ای دارد و یک واسط برنامه ساده و هشدارهای بدافزار روشن دارد.

Sophos Endpoint Security and Control

باید به خاطر داشت که این برنامه برای استفاده تجاری طراحی شده است و ما متوجه شدیم که Sophos Endpoint Security کاملا خوب و با فکر طراحی شده است. به ویژه استفاده مناسب آن از هشدارهای بد افزار به سبک ویندوز ۸ روشن و ساده را هم در حالت دسکتاپ و هم در حالت مدرن دوست داشتیم. راهنمای آنتی ویروس هم خیلی خوب بود.

Tencent QQ PC Manager

برنامه Tencent QQ PC Manager یک محصول رایگان عالی است. ما تحت تاثیر کار مدیریت نرم افزار جامع آن قرار گرفتیم که به کاربران در به روز رسانی نرم افزارهای نصب شده دیگر از قبیل جاوا کمک می کند و به روز رسانی ها آنها را به کاربر یاد آوری می کند.با این وجود همه موتورهای یکپارچه شده در آنتی ویروس باید به صورت پیش فرض فعال شوند. وقتی که حافظت زمان واقعی غیر فعال شده باشد برنامه یک پیام امنیتی مشهود را در GUI برنامه نشان می دهد و آیکون برنامه در سینی سیستم هم تغییر می کند.

ThreatTrack VIPRE Internet Security

ما متوجه شدیم که واسط VIPRE Internet Security تمیز ساده و عملگرا است. هشدارهای بدافزار خوب هستند و برنامه به سادگی حداقل با ماوس و کیبرد قابل استفاده است. ما یک پیشنهاد برای بهبود بیشتر آنتی ویروس داریم: اکانت های غیر مدیر نباید بتوانند که خصوصیات حفاظتی را غیر فعال کنند.

Trend Micro Titanium Internet Security

به طور کلی برنامه ترند میکرو تیتانیوم ۷ روشن و با استفاده راحت است. خصوصیات و اطلاعات مهم به سادگی یافته می شوند و هشدارهای بدافزار واضح و اطمینان بخش هستند.

منبع : AV-Comparatives

ترجمه : سایسک

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
85 دیدگاه
 1. subtitle می‌گوید

  فقط کاسپراسکی . من خیلی قبولش دارم .

  1. دیسنا می‌گوید

   کسپرسکی ؟ بهترین ؟ شوخی میکنین .
   این شرکت بارها از مشتری هاش و نماینده هاش کلاهبرداری کرده و در ۴ سال اخیر بیش از ۱۰۰ توزیع کننده و نماینده هاش رو از دست داده .

   از دورانتاش گرفته تا zoom technology و spire technology و computerlinksme در هند و امارات و خاورمیانه تا انگلیس و مالزی و اسرائیل و ….

  2. zahra می‌گوید

   سلام
   وا جدی میگین؟؟
   خوب ک من نخردیدمش

  3. mm0012eagle می‌گوید

   سلام.
   یک سؤال: آنتی ویروسی رو سراغ داری که بتونه جلوی هک رو بگیره؟
   اگر سراغ نداری کسپرسکی قویترین ضد هک است

  4. محمدمهدی می‌گوید

   بله سراغ دارم
   کوییک هیل
   با تائید شده شرکت مایکروسافت و کشور آمریکاست
   ساخت کشور هند هم هست اصل هست
   هم ضد هک هست هم ضد ویروس هم فایروال هم اسکن موبایل و فلش
   از خطرات اینترنت هم کلی جلوگیری میکنه
   اگه واسه سرور بخری بهترین هکر دنیا رو نمیتونه سرورتو هک کنه! تست شده!

  5. INTHENAMEOF.BLOGFA.COM می‌گوید

   اصلا کی گفته اگه هکر بخواد به سیستم شما وارد بشه هیچ کاریش نمیتونید بکنید این که انتیویروس بتونه جلوی هکرو بگیره یه دروغه محضه

  6. نیما می‌گوید

   همتون آماتورید و نمیدونید ضد ویروس خوب چیه .

   غولهای آنتی ویروس دنیا که تو ایران محصولاتشون هست ترندمیکرو و سایمنتک .

   بقیه فقط برای تفریح خوبن نه برای نصب کردن روی سیستم و سپردن امنیت به اونها

  7. امید می‌گوید

   دوست عزیز انتی ویروس اصلا نقشی توی جلوگیری از هکر ها ایفا نمیکنه اولین راه ورود هکرها به سیستم شما فایر وال شماست بایستی بهترین فایر وال رو همیشه نصب کنی که اول Comodo بعد Outpost
   برای جلوجلوگیری از هک شدن و امنیت حد اکثر شما یکی از این دوتا رو کنار یه انتی ویروس خالی نه اینترنت سکوریتی و ….
   من به شما بیت دیفندر و ایویرا رو توصیه میکنم
   با این کار تا ۹۰٪ احتمال هک شدن سیستم شما کم میشه ولی اینو بدونید امنیت ۱۰۰٪ در خوابم وجود نداره
   خدای امنیت که سرور های سازمان سیای امریکا باشه هر از چند وقتی توسط بچه های کشور خودمون داغون میشن
   امنیت ۱۰۰٪ نمیشه

  8. علی می‌گوید

   بیت دفیندر هم مثل کاسپراکیه

 2. حمید می‌گوید

  این آمار ۲۰۱۳ ست نه ۲۰۱۴…۲۰۱۴ که هنوز تازه شروع شده….

 3. حسن می‌گوید

  بهترین فقط comodo

  1. zahra می‌گوید

   به نطر من بهترینش آنتی ویروس شید
   چند ساله دارم ازش استفاده میکنم خیلی ازش راضیم
   قبلا nod32 استفاده میکردم ولی بعد شید
   nod32 هم خوب بود
   ولی حالا فقط شید

  2. جعل شناس می‌گوید

   نرم افزار های جعلی آنتی ویروس و اینترنت سکوریتی که اقدام به ظاهر سازی نرم افزار اصلی و دزدیدن اطلاعات کاربران می کنند خیلی زیاد شده و با عدم نمایش ارور ها و … کاربران فکر می کنند با بهترین و سبکترین نرم افزار سر و کار دارند در حالی که اینطور نیست .
   نرم افزار های avast ، شید ( ایرانی ) ، نود و … از این قبیل هستند … از سایت اصلی تولید کننده نرم افزار دانلود کنید و حتی الامکان با ویزا و مستر کارت از سایت های اصلی لایسنس بگیرید و آپدیت کنید تا گیر این بد افزار ها و کلاه بردار ها و fake av ساز ها نیوفتید ….
   اون دسته خسیس های بی پولی که آفلاین و کرک آپدیت می کنن یا از فروشنده های fake لایسنس می گیرن فقط سر خودشون رو شیره می مالن و کلاه می زارن هین و تمام .
   ضمنا حواستون باشه بعضی تولید کننده ها ایران رو تحریم کردن و با آی.پی ایران اپدیت ارائه نمی دن . اول این چیزا رو تحقیق کنید و بعد از سایت اصلی بخرید و دانلود کنید .

   موفق باشید .

  3. رضا می‌گوید

   ببخشید من به شما نوهین نمی کنم ولی به هیچکی توهین نکنید
   شاید اون بضاعتشو نداشت شما باید اونو اینجور تحقیر کنید؟
   هرکی با من موافقه لایک بده تا به ایشون ثابت بشه.
   قدری فکر کنیم!
   بعد حرف بزنیم.

  4. سعید می‌گوید

   سلام
   دوست عزیز وقتی نظری ارائه میدهید باید با دلیل و مدرک باشد و درست نیست که صرفا بخاطر نظر شخصی خودتون برچسب کلاه برداری و سرقت به شرکت های دیگر بزنید
   آنتی ویروس شید فقط از موتورهای نود و آویرا استفاده میکنه و حجم اصلی کار بر روی سیستم های هوشمندیست که در نرم افزار تعبیه شده ”
   بازهم اگر سوالی داشتید میتوانید با پشتیبانی ضد ویروس مطرح کنید تا اگر نظری میدهید مطمئن باشید درست است تا دیگر کاربران هم گمراه نشوند”
   موفق باشید

  5. علی می‌گوید

   انتی ویروس شید خیلی خوب نیست من خودم استفاه کردم فقط بیت دفیندر خوبه

  6. علی می‌گوید

   گول دوموتوره بودنش رو نخور

  7. امید می‌گوید

   کومودو یه سیستم خوبه ولی هیچ برنامه ای کامل نیست به تنهایی جالب نیست ولی کاراییش نصبت به برندش خیلی خوبه

 4. کیان می‌گوید

  اقا فقط انتی ویروس اوست من الان ۶ ماه هست ازش استفاده میکنم و تقریبا میشه گفت که ویروس نیست که نشناسه.

  1. دیسنا می‌گوید

   avast اصلا روی ایران سرویس ثبت و آپدیت نداره .

   داری نسخه جعلی استفاده میکنی .

  2. کیان می‌گوید

   نه دوست عزیز . تازه مال من رایگان هست و اپدیت هم که از سایت ها به صورت آفلاین دانلود میکنم. دیگه منت شرکت اوست رو نمیکشم که ما رو تحریم کرده.

 5. javad می‌گوید

  Emsisoft Anti Malware 8خیلی خوبه .کمترین تاثیر رو روی کامپیوتر داره

 6. peyman می‌گوید

  طبق تجربه ۴سال استفاده از avg میتونم بگم فوق العادست.هم محیطش،هم هشدارهاش و از همه مهمتر قدرتش.من از پک های امنیتی زیادی مثل:بیت،کسپر،اویرا،اوست و… استفاده کردم.هر کدومشون یه ضعف هایی داشتن.ولی در کل اگه یه مجموعه امنیتی همیشه بروز رو سیستمتون نصب باشه به ندرت پیش میاد که به مشکل بخورین.زیادم به تست های این شرکت ها توجه نکنین چون همیشه درصد خطا وجود داره.موفق باشید

  1. دیسنا می‌گوید

   avg اصلا سرویس ثبت و آپدیت روی ایران نداره .

 7. نیما می‌گوید

  Cysec ؟ بزرگترین ؟ بی خیال .

  اولا اعتبار مهمه . همین که این وب سایت داره محصولات ی شرکت کلاهبردار مثل کسپرسکی رو میفروشه نشون میده اصلا قابل اطمینان نیست .

  ی چیزهای دیگه ای هم هست که فعلا به صلاح نیست بگم .

 8. امیرحسین می‌گوید

  AVIRA FREE از همشون بهتره

  1. امیرحسین می‌گوید

   کاملا موافقم

  2. حسین می‌گوید

   اویرا به هیچ دردی نمی خوره .نسخه اورجینالش داشتم.انگار نه انگار سیستم تنی ویروس روش نصبه

  3. مجید می‌گوید

   آخه پسر خوب چرا بی ربط میگی اویرا همون انتی ویروسیه که ۲سال پشت سرهم قویترین انتی ویروس جهان بود همین الان هم بهترینه تو شناسیی و حذف ویروس رو دست نداره شما یا انتی ویروست اپدیت نبود یا فعال نکرده بودی.

  4. علی می‌گوید

   فقط بیت دفیندر خوبه

 9. عرفان می‌گوید

  به نظر من بهترین آنتی ویروس بیت دیفندر و نورتون هست.
  من۲ساله در مورد ۳۰ آنتی ویروس برتر دنیا تحقیق میکنم.
  به جرئت میتونم بگم یکی از نخبگان این زمینه ام.
  این دو آنتی ویروس که گفتم محشرند:
  اینا خیلی ضرر کمتری به بخش ریجیستری کامپیوتر وارد میکنند.
  بعضی آ دما هستند که میخواند به این برنامه هانارو بزنند.ولی این آتی ویروسها همیشه در مقابل برنامه هایی مثل ثورث و تغییردهنده های ریجیستری مقابله کردند.
  قسمت محافظت از اینترنت اینا خیلی قوی اند.
  تو اینا ازبخش هایی که هکرها سعی میکنند با استفاده از زبان ماشین(کدنویسی) از مردم جاسوسی کنند،با چنتا .INF یک دار جلوگیری میکنند .
  در ضمنمن۱۳ سالمهو اهل اردبیلم.

  1. افشين ضامن می‌گوید

   بابانابغه یه ادرس میل میذاشتی تامامیتونستیم ازتجربیات شمااستفاده کنیم

  2. امید می‌گوید

   اگه از منه حقیر بخواید ادم باید نصبت به محیط و سیستم کامپیوتریش امنیت سیستمش رو انتخاب کنه.
   مثلا من خودم وقتی سیستمی که دارم به اینترنت وصل نیست استفاده میکنم و هر از گاهی فلشی چیزی بهش وصل میکنم اصلا انتی ویروس روش نصب نمیکنم چون نیاز نیست فقط با بالا بردن یه کم سواد کامپیوتری میشه فایل های مشکوکو شناخت و به راحتی میشه ویروس روی فلشو غیره رو پاک کرد.ولی برای افراد عادی توسیه میکنم روی همچین سیستمی انتی ایویرا رو نصب کنن نسخه رایگانشم باشه بازم خیلی بهتره چون برای اپدیتش هیچی نمیخواد اینقدر سبکه که سیستم اصلا چیزی حس نمیکنه من تا مدتها هم این نسخه هم کومودو انتی ویروس روی یه سیستم همزمان داشتم که سیستم اخم نمیگفت.

   ولی سیستمی که به اینترنت وصله توصیه میکنم اول فایر وال کومودو فقط فایر والش نه چیز دیگش
   برای انتی هم ایویرا انتی رو نصب کنید و مطمئن باشید سیستمتون تا ۹۹٪امنه ولی اینم بدونید امنیت هیچوقت کامل نیست
   برای جلو گیری از هک باید بگم انتی ویروس کاره ای نیست چون وقتی هکر به سیست میخواد نفوذ کنه از عیوب و باگهای سیستم قربانی استفاده و نفوذ میکنه و نقش انتی اینجا یعنی بوقققق ولی فایروال هست که جلوی نفوذ رو میگیره چون سازندگان فایر وال باگ ها و شکافهایی که قبلا شناسایی شدن رو به فایروال میدن و اونهم این شکافارو میبنده
   اما روش دیگه هکم هست برلی قربانی فایل رت یا تروجان میفرستن تا از سیستمش دسترسی بگیرن اینجا نقش انتی ویروس مشخص میشه که توی حملات جاسوسی مقابله میکنه ولی سیستم هایی هم هستن که رت ها رو کریپت میکنن (یعنی کد هستشونو طوری تغییر میدن که توسط انتی ها شناسایی نشه) و دوباره انتی نقش بوووووق رو داره ولی فایر وال مثل کومودو بی نظیره
   اول که نصب میکنی توی یه هفته اول دهن ادمو سویس میکنه از بس اجازه میگیره که اجازه هست اینو وصل کنم اونو وصل کنم اینو اجرا کنم اونو اجرا کنم ولی بعد پیکر بندی و ثبت اطلاعات سیستمتون داخلش دیگه خیالت راحته.ون تمام برنامه هایی که میشناسی مجاز تعریفشون میکنی برای فایر وال و غیر مجازام به هیچ وجه تکرار میکنم به هیچ وجه نمیتونن به اینترنت وصل شن ودر صورت هرگونه احتمال خرابکاری بهت خبر میده.
   در ضمن کومودو فارسیه
   یه چیز دیگه سیستم ضد شنود و ضد حملات که بر پایه پخش کردن ARP روی سیستم کار میکنن هم داره مثل حملات Man in the Middle

   موفق باشید
   بای

  3. پیام72 می‌گوید

   برا کاربرای پیشرفته کومودو خوبه ! کاربرای تازه کار اصلا نصب نکنید وگرنه پشیمون میشین
   امنیت کامپیوتر مهمترین مسله اس کاربرای متصل به اینترنت رو eset smart security پیشنهاد میکنم فایروال خوبی داره و جامع وکامل !
   برا انتی ویروس همavira free antivirus فوق العاده اس ! البته هر از گاهی با یه برنامه تشخیص تروجان اسکنTrojan Remover Loaris مثل کنید ! امنیت ۹xدرصدی دارید !
   موفق و سربلند باشید !

 10. حسین می‌گوید

  به نظر من کسپراسکی خوبه و عجیبه که نورتون جز این رتبه بندی نیستش

  1. امید می‌گوید

   این دوتا انتی خیلی خوبن ولی سیستم کاربر اگه ضعیف باشن میترکه چون خیلی از منابع سیستمو میگیرن

 11. یاسمن می‌گوید

  سلام. خسته نباشید .میشه آنتی ویروسی نام ببرید که در برابر هکرها خوب باشه و ویروس ها رو هنگام وب گردی خوب شناسایی کنه؟ ممنون

  1. امید می‌گوید

   بهتون ایویرا رو توسیه میکنم چک کردن لینکای خرابو مشکوکو به خوبی انجام میده و خیالت از لینکای الوده راحته

  2. علی می‌گوید

   سلام.بیت دفیندر همه ی این قابلیت ها رو داره فقط نمی دونم در برابر هک چه شکلیه

 12. بیت دیفندر می‌گوید

  اگه نتایج تست آنتی ویروس ها در سال ۲۰۱۳ در سایت av-test.org را مشاهده نمائید متوجه خواهید شد که بیت دیفندر هم از لحاظ محافظت و هم لحاظ سرعت رتبه اول بدیت آورده

  1. امید می‌گوید

   کاملا به حرف شما موافقم و یه تست خودمم که انجام دادم بگم بد نیست
   یه بسته ۶۰۰۰ تایی ویروس از اینترنت جمع کردم برای همچین تستایی شما هم میتونید امتحان کنید
   با ۳ تا انتی تست کردم
   اول ایویرا از ۶۰۰۰ تا ۵۳۰۰ تا رو شناخت با اپدیت بودن
   دوم کومودو انتی ویروسشا!!! از ۶۰۰۰ ویروس ۴۸۰۰ تا رو شناخت با اپدیت بودن(البته دهنمو سرویش کرد تا اسکنش تموم شد)تقریبا ۱۰ برابر اسکنش کند تر از باقی بود.
   بعدم بیت دیفندر که اپیتم نبود ورژن ۲۰۱۴ از ۶۰۰۰ تا ویروس ۵۸۰۰ تا رو شناخت که از این تعداد۵۰۰۰ تا رو مستقیم میگفت ویروسه و ۸۰۰ تای باقی رو به عنوان برنامه های مخرب و احتمال ویروسی بودن پیدا کرده و بهم نشون داد.
   حالا انتخاب با خودتون.
   یه چیز دیگه یادم رفت بگم
   از این تعداد ویروس ها ۲۰۰ تا بودن که نه بیت دیفندر نه ایویرا شناسایی نکردن ولی جالب اینکه کومودو با اینکه ضعیف تر عمل کرده بود ولی از این ۲۰۰ تای باقی رو ۱۸۵ تاش رو شناخته و واکسازی کرده بود.

 13. کامنتر می‌گوید

  سلام
  من کفش پیاده‌روی تن‌تاک رو پیشنهاد می‌کنم!

  1. امید می‌گوید

   این پیشنهادم به نظر من عالیه چون وقتی سیستمت ترکید حسابی باسد بدوویی تا درستش کنی خخخخخخ

 14. وحید می‌گوید

  من اصلا به فلسفه وجودی ویروس اعتقاد ندارم.

  1. امید می‌گوید

   ماشاا… احتمالا وقتی سیستمت کلا پرید و اطلاعاتت که یه عمره جمع کردی پریدن بعد چنان دست به دامن انتی ویروسا شی که بیا و ببین

 15. ilo می‌گوید

  حالم از کسپراسکی بهم میخوره فقط اویرا ،اوست،بیت دفندر

  1. امید می‌گوید

   ۱۰۰٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪

  2. علی می‌گوید

   باهات موافقم

 16. سعید می‌گوید

  با سلام نظر همه دوستان متین است ولی من میگم همشون خوبن به شرط آنکه همیشه بروز باشن وگرنه هیچکدومشون نیستن که نتونن امنیت یه سیستم خانگی یا چند تا سیستم یه شرکت رو حفظ کنن همشون دارای شرکت های بزرگ و نیروی متخصص مختص خودشونن و اینکه هی بیایم بگیم فقط این آنتی ویروس یا فقط اون آنتی ویروس کار کاملا اشتباهیه به هر حال هرکسی طرفدار یه برندیه

 17. esysss می‌گوید

  hi
  سر این شرط بندی کرده بودم که بردم
  دمتون گرم

 18. امیرمحمد می‌گوید

  چی شده!

 19. حسین می‌گوید

  سلام بچه ها. میخواستم منم تجربه ی شخصیمو بهتون بگم ولی انتخاب باخودتونه کی چیرو نصب کنید.۶ سال دارم از اواست استفاده میکنم یعنی از ورزن ۴.۸ .. الان که اخرین ورزنش ۲۰۱۴ نصبه روسیستمم .خداروشکر تاحالا مشکلی تو ضمینه ویروس پیدا نکردم و خیلی ازش راضی هستم.تمام انتی ویروس هارو هم امتحان کردم ولی هیچی مثل این اواست نشد.در ضمن شما میتونید فایروال رایگان کومودوکه بهترین فایروال جهانه با اواست رایگان کنارهم داشته باشین اینطوری بهترین امنیت و هم از لحاظ ویروس هم از هک دارین..هردو نرم افزار زبان فارسی ام هستن ..اگه خواستین ابدیتهای اواست رو به روز از خوده سایتش بگیرین کافیه فیلتر شکن Hotspot Shieldرو سیستمتون نصب کنید و راحت ابدیتش کنید. همین. امیدوارم تونسته باشم کمک مفیدی به شما دوستای گلم کرده باشم..

  1. پیام72 می‌گوید

   درسته اما اینم در نظر داشته باشید هر کدوم اون یکی رو غیرفعال میکنه که خودش باعث بروز مشکله
   سیستم هم سنگین میشه !

 20. محسن می‌گوید

  با سلام خدمت دوستان
  من انتی ویروسهای مختلفی رو تست کردم و به شما norton360 رو پیشنهاد میکنم

  1. امید می‌گوید

   بله اقا محسن نورتون واقعا خوبه ولی چند تا مشکل داره اول یه کوچولو سنگینه برای سیستم های ضعیف بعدم سرعت اسکنش ادمو میکشه دهن ادم سرویس میشه تا کا یه درایوو مثلا بخواد اسکن کنه
   بیشتر برای سیستم های خیلی قوی و شرکتی استفاده میشه نه خونگی چون از هوش مصنوعی قوی استفاده میکنه که مختص خود این شرکت هست انتیه جالبیه

 21. mohammadhosseinx می‌گوید

  پس Microsoft Security Essentials کو؟

  1. علی می‌گوید

   دیر اومدی دنبالش بردنش!!

 22. علی می‌گوید

  دقیقا همینه

 23. ali می‌گوید

  سلام من سال هاس دارم نود۳۲استفاده میکنم خیلی خوبه

 24. حسن -مهندس رایانه می‌گوید

  سلام دوستان چرا سر بهترین آنتی ویروس اینقدر دعوا می کنید یه کمی سر کیسه را شل کنید و آنتی ویروس شید را خریداری کنید واینقدر دنبال آپدیت آفلاین نباشید در این مورد حتما سری به سایت شید بزنید. با تشکر

 25. علی می‌گوید

  برای ما ایرانیها چیز ارزون و ساده خوبه که هم اکتیو قانونی بشه هم سرحال قبراق کارشو بکنه آنتی ناد ۳۲ است . که از نمایشگاه بخرید پکش ۲۰ هزار تومنه ولی سایتش ۵۰ دلاره
  از همه مهمتر خودمون هستیم که آماتور با سیستم کار میکنیم و یه وقتم فایلی چیزی رو دانلود میکنیم و دچار ویروس میشیم
  و یکی دیگه از مهمترین قسمتهای امنیتی باگها و حفرهای ویندوزه تا یه ویندوز قانونی و اکتیو شده نخریم
  هر بلای رو سر ویندوزمون خواهد آمد و هر ماه باید ویندوز کرک شده نصب کنیم
  پیشنهاد من از تجربیات خودم به شما اینه که نسخه اورجینال ویندوز تهیه کنید و آپدیتش کنید تا هم امنیت ویندوز دو چندان بشه و هم سالها از ویندوز پایدار خوب لذت ببرید و در کنارش یه آنتی ناد ۳۲ نصب کنید و در اینترنت گشتو گزار کنید لذت ببرید من خودم الان ۲ سال ویندوزم تکون نخورده و میزون میزونم یا علی

  1. پیام 72 می‌گوید

   از ماس که بر ماست درسته ! انتی ویروس هرچقدرم قوی باشه مثلavira و ویندوزم به روز
   بازم یه چیزایی رو شناسایی نمیکنه ! کاربری رو دیدم که انتی خودش رو غیر فعال کرده بود بعد میگفت:
   این چرا ؟ محافظت نمیکنه ! خخ
   اخه قویترین فایروال دنیا هم که smart security باشه غیرفعال عمل نمیکنه خخ
   مهمتر از اینا کاربر و طرز فکرشه !

 26. محمد می‌گوید

  به نظر من بهترین اتنی ویروس nod32(eset) و بهترین ضد هک fsecure internrt securety است

 27. امید می‌گوید

  من که اصلا نفهمیدم که بهترین انتی ویروس برای اندروید و کامپیوتر کدومه من تو کامپیوترم نود۳۲ دارم ودر گوشیم avira و راضی هستم از هر دو .اگر هم بهتر از این ها است به من بگید که بخرم ممنون

  1. علی می‌گوید

   سلام بازم بیت دفیندر حرف اول رو می زنه

 28. منیر می‌گوید

  سلام:
  من کلا در این مسائل چیز زیادی نمیدونم. الان دنبال یه آنتی ویروس خوب هستم.
  من قبلا کسپرسکی داشتم اما یه دفعه غیر فعال شد و هاردم هم سوخت. لطف میکنید یه آنتی ویروس خوب معرفی کنید؟ یکی از دوستان بولگارد رو پیشنهاد داده اما واقعا خوبه یا ….
  الان نود استفاده میکنم اما سیستم ام خیلی ویروس داره.
  تشکر برای کمک همه دوستان.

 29. hossein می‌گوید

  من الان نزدیکه یک ساله دارم از Bitdefender استفاده میکنم هم همراه لبتاپی که خریدم بم سیدیه اورجینالشو دادن!
  همه Bitdefender ها رایگانن؟یه رایگان و غیر رایگان داره؟!
  خیلی راحت بود و اصلا هیچ مشکلی باش نداشتم! چه برنامه لازمه برنامه دیگه ای کنارش بزارم که امنیت سیستم منو بالا ببره!

 30. Mehdi می‌گوید

  BitDefender بهترین آنتی ویروس دنیا در تمامی ادوار…

 31. fgt می‌گوید

  کسپراسکای خیلی خطرناکه!من نصبش کردم تنظیمات ویندوزم رو بهم ریخت.

  1. نادر عظیمی می‌گوید

   دوست عزیز این نظر شماست و قطعیت ندارد.

  2. علی می‌گوید

   کسپراسکی خیلی بدرد نخوره

 32. علی می‌گوید

  سلام
  هر آنتی ویروسی یک سری مزیت های ومعایبی دارن وهیچ کدوم کامل نیستن!
  تحقیقات AVبسیار دقیق
  من چندین سال برای مشتری هام آنتی ویروس نصب میکنم واطلاعاتی زیادی در مورد ویروس دارم
  همچنین آنتی ویروس جلو کسانی که از این کار کوچک هک میکنن میگیره
  به نظرمن بهترین آنتی ویروس های که واقعا کارشون برای همه مشتری من خوب بودن
  Bitdefender.Avira.AVG.Avast.Emsisoft.G-Datafبودن
  وبهترین انتی ویروس ایران که از شید که قدرتی نداره بهتر PadvishAntivirusFreeواقعا کارش عالی و رایگانه
  آنتی ویروس Kasperskyیک آنتی ویروس وجاسوس افزار هست که سرعت سیستم کم میکنه
  ساخت روسیه خیلی وقت اصلا استفاده نمی کنم!

 33. رضا می‌گوید

  امنیت میخوای ؟
  نورتون . ترندمیکرو . مک کافی .
  والسلام …

 34. hamedsbr می‌گوید

  میخوام آنتی ویروس رایگان بایدو را نصب کنم
  یا شانس ببینیم چی میشه

 35. رارارارار می‌گوید

  بهترین انتی ویزوس دنیا akond 2014

 36. Abi می‌گوید

  باسلام.
  دوستان بحث های خوبی شده.دم همتون گرم
  ولی من به عنوان یه کارشناس نرم افزار که پروژه پایانیم هم در باره امنیت بود بعد از کلی تحقیق و آزمایش آنتی ویروس های مختلف نهایتا به این نتیجه رسیدم که ا Emsisoft از هر لحاظ میتونه نیاز های امنیتی یه سیستم رو با ضریب اطمینان بالا تامین کنه.هیچ تعصبی هم ندارم ولی واقعا هم خیلی سبکه و هم کارایی بالایی داره.بیت دفندر هم عالیه
  موفق باشید

 37. virus می‌گوید

  با عرض سلام
  یه راهکار برای آپدیت آنلاین آنتی ویروس ها از جمله aviraو … اینه که فیلتر شکنتون رو اجرا کرده سپس از خود آنتی ویروس آپدیت رو بزنید.

 38. حمید می‌گوید

  الان که سال ۲۰۱۵ است طبق همون سایته eset از همه بهتره.

  1. علی می‌گوید

   بیت دفیندر ازهمشون بهتره

 39. احسان می‌گوید

  فقط بیت دفیندر .

 40. ُُShahrokh می‌گوید

  من سه سال از نورتون استفاده میکردم واقعا عالی بود تا اینکه تحریم شدیم و دربدر مدتی هم از نود استفاده کردم تمام برنامه های منو خراب کرد الان از بیت دیفندر استفاده میکنم راضیم.من ا… توفیق

 41. amir می‌گوید

  شرمنده فوش دادم

 42. ناشناس می‌گوید

  محصولات Bullguard و Pand security رو به شدت قبول دارم !

 43. سید محمد موسوی می‌گوید

  به نام هستی بخش منان
  خوب گوش بده : ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  من نظرات بسیاری از حرفه ای ها در سایت های ایرانی و خارجی در سال های متمادی بررسی کردم
  ماه ها گذشت و من اصلا آنتی ویروس نصب نکردم فقط از راه سیستم فعالیت ویروس هایی که فایل و فولدرهای فلش هیدن می کنند و یا در فضای رم باعث ضعف سرعت می شوند برداشتم
  اصلا آنتی ویروووووووووووس را بردم زیر سوال ——- آنتی ویروس دیگه معنا نداره
  میخوای بیت دیفندر نصب کن یا شید ایرانی یه آنتی برای فلش کم حجم کارت راه می افته یا نود بذار راحت از سافت گذر آپدیت کن میگذره همین . سازمان های اطلاعاتی هم مثل من و تو نیستن مستقیم از سایت ها میخرن سازمانه دیگه پول خرج می کنه حواست هست؟
  الکیه به خدا مافیاست خودشون ویروس می سازن خودش آنتی میدن بیرون برای پووووول عاشق تو نیستن حالیته؟

  بهترین در ایران یعنی:
  ارزانتیرن ، احت ترین سبک ترین یعنی از همه جهات برتر باشد
  میانگین بین ابعاد قابل پذیر مشترک ایرانی
  بهترین ها در جهان بیت دیفندر و کسپر هستند که بزرگ ترین محققان این فن با آزمایشات حرفه ای ثابت کرده اند نه مثل منی که قابلیت ساخت ویروس ندارم چه برسد به آنتی ویروس
  ———————-
  بهترین یعنی روی سیستم سنگین نباشد – محیط ساده – گرافیک بالا – امنیت که هیچ گاه صد نیست ولی ویروس ها رو تشخیص و ویروس های مهلک و کشنده و کم کننده سرعت رم و امنیت مقابل هکرها رو هم تشخیص بدن – خیلی ها جامع هستن ولی سنگین هستن خیلی ها ضد هک هستن ولی برا سیتسم ضعیفن خیلیها همه چی تمومن ولی تو ایران آپدیت کامل نمیشن خلاصه گشتم نبود نگرد نیست برای راحتی کارت یا نود یا شید ایرانی یا Emsisoft یا پادویش ایرانی (بعضی ها میگن از شید خیلی بهتره)
  ————————–
  یا علی خدا نگه دارتون – دوس دارم ایوووووووونی ها همه چیز رو ببرن زیرسوال همین.

 44. سلامتی می‌گوید

  سلام در جامعه ایرانی ک بهترینهاش هکرهاش هستن یک چنین مجادله ای لازمه ولی از من می شنوین فایلهای شخصیتونو تو یک فلش جدا گانه بریزید دوربینتونو بر چسب بزنید مواقعه لزوم بردارید یک بک آپ توی جی میلتون از فایلای مورد علاقتون بزارین و هراز گاهی گوشی یا سیتمتونو فورمت کنید حالا میشه یه نرم افزاره فایر واله اختصاصی و آنتی وییروسه قوی ک تروجان و اسپیمو ملاک قرار بده رو باهم جمع ببندید و در زمان کلی فایر وال روشن باشه در پایانه روز زمان آپدیت آنتی ویروس یه اسکن برای فرداتون داشته باشین ک وقتتونم نگیره به مشخصاته دانلود میتوان تکیه کرد کافیه فیک نباشه همین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AV-Comparatives در پایان هر سال یک گزارش خلاصه منتشر می کند که اطلاعاتی را در مورد محصولات آنتی ویروس متنوعی که در طول سال تست شده اند را در خود دارد و بر روی محصولاتی که صاحب امتیاز بالای تست های متنوع شده اند، تاکید می کند.