متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آشنایی ومقابله با نرم افزار های جاسوسی(بخش دوم)

12345 (بدون نظر)
Loading...
148

در بخش دوم با انواع نرم افزار های جاسوسی آشنا می شویم .

نرم افزار Domestic Spyware

این نرم افزار برای تاثیرات اینترنت برروی شبکه های کامپیوتری توسط صاحب کامپیوتر ها خریداری ونصب می شود این نرم افزار برای آگاهی از فعالیتهای آنلاین کارمندان استفاده می کنند. بعضی افراد نیز برای اطلاع از فعالیتهای سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند(مانند مشاهده محتویات اتاقهای گفتگو توسط والدینی که کودکانشان در آنها شرکت می کنند) نرم افزار جاسوسی می تواند بدون اجازه از کاربر روی سیستم نصب شود مجریان قانون از نرم افزارهای جاسوسی برای آگاهی یافتن از فعالیت مجرمانی استفاده میکنند که این مجرمان خود از همین نرم افزارهای جاسوسی برای حصول اطلاعات از کامپیوترهای شخصی به قصد دزدی دارایی ها استفاده کرده اند.

نرم افزار Commercial Spyware

این نرم افزار برای تعقیب کاربران در اینتر نت استقاده می شود .شرکت های که به دنبال اطلاعات کاربرانشان هستند اغلب از این نرم افزار استفاده می کنند و اطلاعات بدست انده را به بازاریابان می فروشند . و آنها کاربران را با تبلیغات خاصی مورد هدف قرار می دهند که با علائق کاربر مطابقت دارد و به عبارت دیگر برای وی جذاب است.روشهای کسب اطلاعات شخصی هنوز وجود دارد، اما در آن روشها قدرت خواندن و اطلاع از سرنوشت اطلاعات شخصی و پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها توسط افراد وجود دارد. با این وجود، اطلاع از سلیقه های شما بصورت پنهانی با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی بسیار آسانترشده است و تصویر بسیار کاملتری به صنعت بازایابی ارائه می دهد. در کل می توان ادعا کرد که نرم افزارهای جاسوسی همه جا هستند.

bonus

 نرم افزار BONUS

نرم افزاری است که علاوه بر نرم افزار اصلی شامل بسته های دیگر نرم افزاری است. وجود بسته های دیگر در یک نرم افزار رایج است .اگر ما یک مرورگر نصب کنیم می بینیم که این برنامه شامل بسته هایی نیر نرم افزار  Adobe acrobat  باشد .گاهی اوقات نیاز است برای نصب یک نرم افزار بسته های دیگری را نصب نماییم .در هنگام نصب نرم افزار اصلی به گاهی اوقات به کاربر اطلاع داده می شود و لی گاهی اوقات هم کاربر از نصب آن مطلع نمی شود وبه صورت اتوماتیک و پنهانی روی سیستم کاربر نصب می شود .

نرم افزار ثبت کنندگان نشانی های وب

این نوع نرم افزار ها  وب سایتها و صفحات دیده شده را ردیابی می کنند.ثبت کنندگان صفحه نمایش می توانند یک تصویر سیاه وسفید کوچک  از صفحه پیش روی شما در هر زمان بگیرند و این تصاویر را بدون اطلاع شما ذخیره یا ارسال کنند. این روشها برای جاسوسی های خانگی خیلی مرسوم است.

نرم افزار های حشرات وب!
حشرات وب بعنوان جاسوسان تبلیغ کننده یا نرم افزارهای تبلیغ شناخته می شوند.هنگامی که شما این نرم افزار را روی کامپیوتر خود دارید، بعد از انجام بعضی کارها، مانند تایپ کردن عباراتی در یک موتور جستجو، پنجره های بازشونده تبلیغاتی خاصی را مرتبط با عناوین مورد جستجو دریافت می کنید. این تبلیغات حتی گاهی می توانند زمانی که به اینترنت متصل نباشد، بر روی صفحه شما ظاهر شوند. اگر بطور پیوسته زیربار صفحات تبلیغاتی قراردارید، احتمالا یک حشره وب بر روی کامپیوتر شما نصب شده است.

ثبت کلمه عبور وکلید های تایپ شده

هنگامی که شما مشغول کار با کامپیوتر هستید، یک جاسوس خانگی وجود دارد که همه فعالیت های صفحه کیبورد شما را اعم از تایپ پسورد و کلید ها را ثبت می کند .اگر شما در حال تایپ پسورد ایمیل یا شبکه های اجتماعی و حتی تراکنش های اینترنتی که شما  رمز دوم و اطلاعات خود را در صفحه پرداخت بانک وارد می کنید همه آنها بدون رمز گذاری ثبت می شود و در اختیار جاسوس یا هکر داده می شود پس حتما در هنگام انجام عملیات رمز عبور از صفحه کلید مجازی که بانک در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید.

Capture4

نرم افزار های مرورگر ربا!
بعضی ها کامپیوتر شما را برای استفاده خودشان در دست می گیرند کاربران نرم افزارهای جاسوسی می توانند اتصال شما را برای ارسال اسپم هایشان از طریق سرویس دهنده اینترنت شما، بربایند و به این معنی که یک اسپم ساز انگل می تواند هزاران ایمیل اسپمی را از طریق شما، ارسال کند. دسترسیهای با سرعت و ISP اتصال کامپیوترتان به اینترنت و آدرس حجم بالا به اینترنت معمولا هدف این نوع کاربران قرار می گیرند. اغلب قربانیان متوجه نمی شوند که از اعتبار آنها سوءاستفاده شده است، تا اینکه به خاطر شکایت علیه اسپم ها،سرویس دهنده اینترنت اتصالشان را قطع کند.

بخش اول آشنایی و مقابله با نرم افزار های جاسوسی

امنیت در زمان استفاده از کامپیوترهای عمومی

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در بخش دوم با انواع نرم افزار های جاسوسی آشنا می شویم . نرم افزار Domestic Spyware این نرم افزار برای تاثیرات اینترنت برروی شبکه […]