مشکلات تولید پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ حل شد!

مشکلات تولید پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ حل شد!
  • 1393/10/27
  • مجتبی
  • 0

در طری چند ماه گذشته و نیز در برخی از خبرهایی که طی چند روز گذشته در گویا آی تی منتشر کردیم، خبر از مشکل تولید در پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ شرکت کوالکام داده بودیم. از آنجا که این پردازنده قدرتمند سطح بالا قرار است توسط اکثر تلفن های هوشمند پرچمدار ۲۰۱۵ به عنوان مغز متفکر آنها استفاده شود، اگر این مشکل توسط کوالکام رفع نمیشد مشکلات زیادی هم برای تولید کنندگان تلفن های هوشمند رخ می داد. این شرکت تمام تلاش خود را کرده تا بتواند یک چیپ بی نقص را ارائه کند و پس از بروز مشکل در تولید اسنپدراگون ۸۱۰ به سختی بر روی آن کار کرده تا مشکلات موجود را رفع نماید.

در هر صورت Digitimes اعلام کرده که بالاخره با تحقیقات انجام شده و بررسی های فراوان مشکل یاد شده برطرف گردیده و امکان تولید انبوه آن ازین پس وجود دارد و مشکلی بر سر راه ان وجود ندارد. دستگاه هایی مانند Xiaomi Mi Note Pro و LG G Flex که اخیرا معرفی شده اند، هر دو دل خود از پردازنده یاد شده بهره برده اند. با وجود مشکلات قبلی امکان داشت ساخت و تولید و عرضه پرچمداران شرکت های مختلف به تعویق بیافتد که ظاهرا با برطرف شدن مشکل، تمامی دستگاه ها بر طبق برنامه زمانی از پیش تعیین شده خود و در تاریخ مقررر معرفی و عرضه می گردند.

پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸۱۰ از فناوری big.LITTLE پشتیبانی می کند. این تکنولوژی اجازه استفاده از تمام هسته ها به صورت همزمان را برای دستگاه ها فراهم می نماید. همچنین پردازنده یاد شده با فناوری ۲۰ نانومتری تولید گشته و نیز شامل ۴ هسته Cortex-A57 برای اعمال و محاسبات سنگین و ۴ هسته سبک Cortex-A53 کم مصرف برای اعمال معمولی و ساده است که باعث می شود در هنگام کارهای ساده با دستگاه هایی که از این پردازنده بهره جسته اند، باتری زیادی مصرف نشده و زمان بیشتری را می توان با دستگاه مورد نظر کار کرد.

[منبع: GsmArena]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *