صفحه کلید ۸ کلیده برای آیفون و اندروید که تایپ را آسان می کند!

صفحه کلید ۸ کلیده برای آیفون و اندروید که تایپ را آسان می کند!
  • 1393/10/27
  • مجتبی
  • 0

تایپ کردن در تلفن های هوشمند این روزها بنا به ضرورت های مختلفی کاربرد فراوان دارد. صفحه کلید های مجازی و لمسی بسیار خوب عمل می کنند، ولی باز هم مشکلی وجود دارد و آن اشغال بخشی از صفحه نمایش توسط صفحه کلید است. به عبارت دیگر می توان برای این مشکل از صفحه کلیدهای فیزیکی کوچک و قابل حمل بهره برد. اما قیمت اکثر آنها بالاست یا در دسترس همه نیستند.

اخیرا شرکتی به نام WayTools می خواهد با صفحه کلیدی تولیدی خود که از سه تکه ساخته شده مسیر این حوزه را هموار کند. این محصول در حالت جمع شده به اندازه نصف یک دستگاه آیفون ۴ است و براحتی می توان آن را در جیب گذاشت و با خود به هر جایی که می خواهید حمل کنید. علارغم کوچک بودن این دستگاه، شرکت سازنده آن اعلام کرده که تایپ کردن با آن بسیار سریع و مناسب و لذت بخش صورت می پذیرد.

در ادامه مطلب همراه با گویا آی تی باشید.

صفحه کلید یاد شده از نوع QWERTY بوده و در واقع شامل ۴ کلید هوشمند در هر دو طرف آن است که در مجموع ۸ کلید را دارد. همچنین این محصول از قابلیت های چند لمسی پشتیبانی می کند. این دستگاه حتی یک پایه ی گیره ای اختیاری دارد که می توانید تلفن هوشمند خود را با زاویه ای مناسب در حالت ایستاده قرار دهید و صفحه کلید را در جلوی آن بگذارید تا در نهایت به راحتی بتوانید متون مورد نظرتان را تایپ کنید.

Textblade-4-730x409

در حالیکه بنظر می رسد امکان اشتباه در هنگام کار با این صفحه کلید وجود داشته باشد و انگشتان اشتباها دو حرف را موقع تایپ لمس کنند، اما حالت این محصول به گونه ای است که شما همانند صفحه کلید های دیگر براحتی می توانید انگشتان خود را با آن تظتبیق داده و جای هر کلید را دقیقا بدانید و مشکلی از این بابت برای شما پیش نخواهد آمد.

محصول مورد بحث به طور هوشمندی از قابلیت های چندلمسی بهره میبرد تا بتواند به ویژگی های ثانویه دست یابد. در زاویه کناری فضایی بین دو قسمت این محصول، بسیار حساس است و به شما اجازه می دهد بتوانید نماد ها و اعداد را تاید کنید و نیز کلیدهایی برای برخی اعمال نظیر کپی، چسباندن، عملیات بازگردانی به حالت قبل (Undo) در این صفحه کلید در نظر گرفته شده.

شرکت WayTools اعلام کرده که محصول تولیدی آنها برتر از سایر صفحه کلیدهای قابل حمل کنونی عمل می نماید زیرا با داشتن شکل منحصر بفرد و زاویه قرار گیری مناسب دو بخش آن، فضای بیشتری برای انگشتان در هنگام تایپ ایجاد می گردد.

در ویدئو تبلیغاتی این دستگاه به نحوی از آن بهره گرفته می شود که ۱۰۰ کلمه را در دقیقه با آن می توان تایپ نمود. همچنین شرکت یاد شده قصد دارد تا امکانات ثانویه ای را برای این محصول در دسترس قرار دهد تا بتواند حتی بهتر از صفحه کلید یک لپ تاپ عمل نماید.

این صفحه کلید فعلا در مرحله تولید است و قیمت آن ۹۹ دلار اعلام شده. بنظر می رسد سازندگان این دستگاه قصد دارند آن را مانند بسیاری از محصولات تکنولوژیک دیگر در ماه مارس و در نمایشگاه MWC 2015 عرضه کنند. همچنین محصول یاد شده با آیفون و اندروید نسخه ۴/۴ کیت کت به بالا بخوبی سازگاری دارد.

[منبع: TNW]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *