پروژه اسپارتان در ویندوز ۱۰ ساخت ۱۰۰۰۹ دیده شد

پروژه اسپارتان در ویندوز ۱۰ ساخت ۱۰۰۰۹  دیده شد
  • 1393/11/19
  • مجتبی
  • 2

چند رو پیش تصاویری از نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ با شناسه ساخت ۱۰۰۹ به برخی از سایت های حوزه فناوری رسید و آن ها را منتشر کردند. بسیاری معتقد هستند که مایکروسافت قرار است در این نسخه جدید یکی از امکانات و ویژگی های بسیار جذاب خود را که برای ویندوز ۱۰ در نظر گرفته، به آن اضافه کند. البته قبل از این تصاویری از نسخه ۱۰ ویندوز منتشر شده بود که نشان می داد مرورگر اسپاراتان تا پایان ماه ژانویه کامپایل شده که این یعنی ممکن است زودتر از آنچه انتظار داریم شاهد حضورش باشیم.

مرورگر جدیدی که قرار است به عنوان مرورگر پیشفرض ویندوز ۱۰ جایچگزین اینترنت اکسپلورر گردد، دارای قابلیت ها و ویژگی های جدید است. یکی از مهم ترین آنها یکپارچه بودن اسپارتان با دستیار صوتی هوشمند کورتانا است. لیست موارد قابل مطالعه نیز دیگر امکان جدید مرورگر مورد بحث است و همچنین همانطور که قبلا در گویا آي تی اشاره کرده بودیم، این مرورگر از افزونه اهی شخص ثالث هم پشتیبانی می کند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

20150207_175104_425

مرورگر جدید اسپارتان فقط یک طراحی جدید نیست و در واقع موتور رندر آن نیز از نو نوشته شده تا بتواند با وب مدرن امروز کاملا هماهنگ باشد. البته باز هم شایعاتی شنیده می شود که ممکن است نام آن اسپارتان نباشد اما بسیاری از مردم خیلی علاقمند هستند که مایکروسافت همین نام را برای مرورگر جدید خود انتخاب کند.

اما هنوز مشخص نشده که چه قابلیت هایی از مرورگر مورد اشاره قرار است در نسخه ۱۰۰۰۹ ویندوز ۱۰ پیشنمایش فنی قرار داده شود. اما می توان از طریق تصاویر منتشر شده دریافت که بخش اپلیکیشن های جهانی و نیز دست یار صوتی کورتانا هنوز به آن افزوده نشده اند. موتور جستجوی پیشفرض انتخاب شده برای اسپارتان هم هنوز Bing است.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. اسپارتان مرورگر واحدی برای تمامی دستگاه های ویندوزی خواهد بود. این مرورگر از گجت هایی با صفحه نمایش کوچک مانند گوشی های همراه ویندوزی گرفته تا بزرگترین محصول مایکروسافت یعنی سرفیس هاب قابل استفاده خواهد بود.

  2. مرورگر واقعازیبا وپیشرفته ایست واگه جایگزین اینترنت اکسپلور بشه خیلی عالی میشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *