متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

SpaceX ماهواره DSCOVR را پرتاب کرد اما نه با موفقیت کامل

12345 (بدون نظر)
Loading...
80

درست در ساعت ۱۸:۰۳ به وقت استاندارد روز چهارشنبه ۱۱ فوریه موشک فالکون ۹ ماهواره پیچیده DSCOVR را در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا فرستاد. وظیفه این ماهواره کمک به پیش بینی آب و هوا است. اما خبر بد این است که به دلیل آب و هوا طوفانی این پروژه کاملا موفق عمل نکرد. این موشک در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شد که به دلیل آب و هوای طوفانی مرحله اول این موشک پیدا نشده است.

DSCOVR نتیجه همکاری بین NOAA، ناسا و نیروی هوایی ایالات متحده است و به مشاهده و ارائه هشدار از انتشار شدید نور خورشید که می تواند بر روی شبکه های برق، ماهواره های GPS و سیستم های مخابراتی تاثیر گذارد، می پردازد. SpaceX موشک پرتاب کننده این ماهواره از نه موتور مرلین ساخته شده است که بعد از ۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه سوختن، انتظار می رود مرحله اول از موشک جدا شود. مدت کوتاهی پس از آن در مرحله دوم، موتور خلاء مرلین شروع به کار می کند و به مدت حدود ۱ دقیقه طول می کشد و در نهایت ماهواره DSCOVR در نقطه لاگرانژی L1 بین خورشید و زمین قرار می گیرد، که ۱،۵۰۰،۰۰۰ کیلومتر از زمین فاصله دارد، یعنی بیش از چهار برابر فاصله ماه از زمین. SpaceX DSCOVR پس از ۱۱۰ روز از زمان پرتاب در مدار خود قرار می گیرد.

در حال حاضر به دلیل آب و هوای طوفانی مرحله اول این موشک ناپدید شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درست در ساعت ۱۸:۰۳ به وقت استاندارد روز چهارشنبه ۱۱ فوریه موشک فالکون ۹ ماهواره پیچیده DSCOVR را در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا فرستاد. وظیفه […]