ساخت کوچکترین دریل جهان با استفاده از چاپ ۳ بعدی در نیوزلند

ساخت کوچکترین دریل جهان با استفاده از چاپ ۳ بعدی در نیوزلند
  • 1394/1/4
  • علیرضا یوسفی زاده
  • 0

تکنولوژی چاپ سه بعدی یکی از جذاب ترین موضوعات روز است که می تواند به کمک آن خیلی از موارد مانند نمونه های اولیه، دستگاه های مورد استفاده در صنعت پزشکی، اسلحه و … را تولید کرد. اخیراً مردی در نیوزلند از تکنولوژی چاپ ۳ بعدی برای ساخت یک دریل واقعی استفاده کرده است. اما نکته جالب آنجاست که این دریل تنها ۷٫۵ میلیمتر ضحامت دارد که آن را بسیار جالب و بی نظیر ساخته است.

به گفته نویسندگان سایت ۳DPrint.com، لانس آبرنتی، مردی که این دریل را ساخته، در گفت و گویی عنوان کرده است که: “من همیشه به وسایل ریز علاقه داشته ام و از زمان کودکی ابزارهای کوچک درست می کردم. اخیراً با همکارانم درباره اخبار ساختن یک دریل در کشوری و فروش آن به کشور دیگر صحبت می کردیم که کشور دوم با انجام تغییراتی مجدداً آن را به کشور اول فروخته بود. چنین چیزهایی ذهن من را به شدت مشغول می کرد”.

drillnews-640x579

برای شروع، آبرنتی لایه بیرونی دریل را بر اساس یک دریل در اندازه واقعی به عنوان مرجع طراحی کرد. سپس آن را با استفاده از Ultimaker 2 با دهانه ای به اندازه ۰٫۲۵ میلیمتر به صورت ۳ بعدی چاپ کرد تا دقت آن را افزایش دهد. صبر و شکیبایی نقشی اساسی در ساخت این وسیله بازی کرده اند زیرا سرعت چاپ دستگاه ۱۰ میلیمتر در ثانیه بوده است. در مجموع، ۲۵ دقیقه زمان برای چاپ کل مجموعه صرف شده که با در نظر گرفتن سایز بسیار کوچک دستگاه، زمان زیادی است.

برای سیم کشی از کابل های هدفون و برای تامین نیرو از یک سمعک استفاده شده است. متصل کردن قطعات به یکدیگر نیز ۳ ساعت زمان برده، زیرا سیم ها مدام پاره می شدند. اما نتیجه نهایی بسیار عالی و تحسین برانگیز بوده است.

[منبع: UberGizmo ]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *