بررسی دوربین Fuji X-T2

بررسی دوربین Fuji X-T2
  • 1395/4/23
  • زهرا معبودی
  • 0

با ورود X-Pro2  در ابتدای سال پیش بینی ها خیلی سریع زمانی که یک روز رسانی درX-T1 دیدیم تغییر کرد.با وجود بسیاری اخبار لو رفته در چند ماه گذشته ، حال Fuji به طور رسمی از X-T2 پرده برداری کرده است.

با اینکه ممکن است  در نگاه اول به عکسی که اینجا می بینید در مقایسه با X-T1 تغییرات خیلی اندکی نشان داده شود، آنها تغییرات بسیاری اعمال کردند که می توانند  دوربینی که همین حالا هم به طور ثابت مورد توجه ما در  TechRadar قراردارد، حتی بهتر کند.حال نگاهی می کنیم به چند نکته کلیدی که شما را به طور کلی با X-T2 آشنا می کند می پردازیم.

X-T2_BK_18-55mm_frontTop_white_16_9-970-80

فوکوس خودکار

 

سیستم فوکوس خودکار طبق وعده های داده شده می بایست ارتقا پیدا کرده باشد، که این میزان به ۳۲۵ AF Points رسیده است، و فوکوس منطقه ای هم از ۴۹ به ۹۱ رسیده است و ۴۰% از نواحی تصویر برداری با پیکسل های AF فاز یاب پشتیبانی می شوند.

موتور تصویر X-Processor Pro از اگوریتم های ارتقاء یافته ای استفاده می کند که تنظیم کانون مجدد X-T2 را به طور پی در پی برای دقت و AF پیشبینی شده بهتر می بیند.حتی تا -۳EV( تاریک تر از نور ماه)

علاوه بر این، الگوریتم AF-C  هنگام فوکوس کردن بر روی اجسام در حال حرکت ارتقا پیدا کرده است که به کاربران اجازه می دهد برای نگه داری فوکوس، ردیابی افزایش یا کاهش سرعت و وضعیت های منطقه فوکوس  بر روی سوژه تنظیمات مجزا ای را انتخاب و یا از ۵ حالت پیش فرض یکی را برگزینند.

X-T2_BK_Tilt_Vertical_White-650-80

کیفیت تصویر

 

X-T2 دومین دوربین بعد از X-Pro2است که از آخرین  سنسور ۲۴٫۳Mp X-Trans CMOS III APS-C شرکت Fuji با دامنه  ISOاز ۲۰۰-۱۲,۸۰۰(قابل بسط تا ۱۰۰-۵۱,۲۰۰ ٫ فقط JPEG ) استفاده می کند.در حالی که  گروهی از حالت های شبیه سازی فیلم  ٫مانند آخرین حالت  ACROS برای تصاویر تکی و رنگی را هم شامل می شود.

X-T2_BK_18-55mm_FrontRight_White-650-80

طراحی

طراحی  دنباله رو X-T1است ولی با تعدادی دستکاری جزئی و تغییرات. همانطور که انتظار داشتید با ۶۳ نقطه مقاوم در برابر آب و هوا در اطراف بدنه در مقابل گردوخاک و رطوبت مقاوم است. ولی تغییرات کلیدی شامل  اهرم کنترل کانون برای انتخاب سریع بین نقاطAF، یک دستگیره بزرگتر، یک  نمایشگر با قابلیت کج سازی سه جهته ( به سمت بالا و پایین در حال تصویربرداری از یک منظره و به سمت بالا در حال تصویربرداری  چهره کج می شود. ) شکاف های کارت دوگانه SDXC UHS-II  و طراحی مجدد قفل و دکمه اشتراک گذاری برای عملکرد سریع تر می شوند.

X-T2_BK_VPB_18-55mm_frontLeft_White-650-80

ویدیو ۴K

این اولین دوربین سری X که  ضبط ویدیو۴K را ٫با ۱۰۰Mbps بیت ریت بالا و امکان  به کار بردن حالت های شبیه سازی فیلم Fuji پشتیبانی می کند . X-T2 خروجی Clean HDMI  را برای ضبط ویدیو ۴K پشتیبانی میکند.به علاوه گزینه ‘F-Log’ log-gamma برای سرعت روند تولید ویدیو .

X-T2 همچنین یک ارتباط میکروفون۳٫۵mmرا ارائه می کند (یک  ارتباط هدفون ۳٫۵mm  در دسته عمودی VPB-XT2 جدید موجود است.)

 

 

VPD-XT2

دسته عمودی  اختیاری VPD-XT2 دو باتری نگه میدارد و در حالت Boost چندین باتری به طور همزمان می توانند فعالیت کنند تا عملکرد دوربین در عکس برداری پیوسته (از ۸fps تا ۱۱fps)٫فاصله میان عکس برداری ،تاخیر زمان شاتر و زمان خاموشی را بهبود دهند و  همینطور زمان ضبط ویدیو۴K  را تا تقریبا  ۳۰ دقیقه افزایش دهد.

 

 

فلش گان EF-X500

همچنین در کنار X-T2 فلش گان  EF-X500 نیز معرفی شد. با این حال X-T2 به همراه یک خروجی کوچک فلاش عرضه می شود. EF-X500 با شماره راهنمای ۵۰ (در ISO 100) و قابلیت زوم  که طول فوکال ۲۴تا ۱۰۵ میلیمتر را پوشش می دهد، نسبت به فلاش همراه دوربین عملکرد قوی تری دارد.

طراحی هم در برابر خاک مقاوم است هم آب و هوا و سر فلاش به بالا تا ۹۰ درجه،پایین تا ۱۰ درجه، چپ تا ۱۳۵ درجه و راست تا ۱۸۰ درجه خم می شود تا دامنه ای از انتخاب ها برای نورپردازی منعطف را محیا کند. کنترل بی سیم فلش هم با EF-X500 که قابلیت کنترل چندین فلش گان هماهنگ را دارد امکان پذیر است .

X-T2_BK_EFX500_Front_White-650-80

 

قیمت

انتظار می رود در ۸ سپتامبر با قیمت بدنه( بدون لوازم جابنی) £۱۳۹۹ ($۱۵۹۹٫۹۵) با یک کیت موجود که شامل  XF 18-55mm f،۲٫۸-۴ R LM OIS لنز زوم استاندارد  با قیمت £۱۶۴۹ ($۱۸۹۹۹۵)تایید شد. دسته باتری £۲۹۹ قیمت گذاری شده(قیمت در آمریکا هنوز تایید نشده). با فلش گان EF-X500 که £۴۴۹٫۹۹ قیمت گذاری شده.($۴۴۹٫۹۹)

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *