چگونه قابلیت ضد آب بودن Apple Watch Series 2 را فعال کنیم؟

چگونه قابلیت ضد آب بودن Apple Watch Series 2 را فعال کنیم؟
  • 1395/7/10
  • زهرا معبودی
  • 3

یک نکته قابل توجه در مورد  Apple Watch Series 2 این است که گفته شده این ساعت هوشمند ضد آب است و شما می توانید تا عمق ۵۰ متری از آن زیر آب استفاده کنید. زمان مشخصی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است اما تا حد امکان از این کار خودداری کنید چرا که هر چیزی ممکن است رخ دهد. اینکه گفته شده  Apple Watch Series 2 ضد آب است به این معنی نیست که شما بدون هیچ اقدامی می توانید ساعتتان را با خودتان به شنا ببرید، چرا که باید ابتدا یک سری کار ها را انجام دهید.

در  Apple Watch Series 2 چیزی به نام قفل آب وجود دارد که باید پیش از رفتن به محل مرطوب و آب و در باران حتی آن را فعال کنید. برای فعال کردن Water Lock می توانید از دو راه استفاده کنید

چگونه Water Lock را فعال کنیم؟

اول اینکه می توانید صفحه را به طرف بالا سوایپ کنید و از آن جا روی raindrop ( قطرات باران ) ضربه بزنید.

دوم اینکه می توانید با استفاده از فعال کردن خاصیت ضد آب در اپلیکیشن Workout استفاده کنید.

با این کار به راحتی از طریق نمایشگر گوشی می توانید این خاصیت ضد آب بودن را فعال کنید. شاید برایتان عجیب باشد که گوشی تان به خواب برود! در واقع این کار موجب می شود که سنسور های نمایشگر دچار شوک نشوند و به راحتی کارشان را بعد از روشن شدن انجام دهند. بعد از اینکه از شنا یا حمام بیرون آمدید می توانید تمام پیام های دریافتی تان را در ساعت هوشمند تان مشاهده کنید که البته باید قبل از آن Water Lock را غیر فعال کنید.

how to enable Water Lock in Apple Watch Series 2

چگونه Water Lock را غیر فعال کنیم؟

بعد از اینکه از محیط خیس مثل حمام و استخر به بیرون آمدید و مطمئن شدید هیچ گونه رطوبتی ساعت تان را تهدید نمی کند، می توانید خاصیت Water Lock را غیر فعال کنید. برای این کار یک دکمه تاج مانندی در کنار ساعت قرار دارد که باید آن را بچرخانید. وقتی که این کار را کردید، ساعت شروع به فعال شدن می کند که البته اول صداهای عجیب و غریبی از آن می شنوید. نکته مهم اینکه علت پاره ای از صداهای ناهنجار این است که آب های اضافی از اسپیکر باید به بیرون پرتاب شوند. اگر از نزدیک اسپیکر را نگاه کنید شاهد پرتاب قطرات آب خواهید بود که واقعا جالب است.

حالا اگر بدون اینکه قفل آب را فعال کرده باشیم، ساعت با رطوبت برخورد کرد، نیازی به دستپاچه شدن و عصبانی شدن نیست. شما در چنین شرایطی نمی توانید این قفل را فعال کنید اما اگر از همان تاج کناری که قبل تر در این مقاله ذکر کردیم استفاده کنید در واقع به ساعت کمک می کنید تا آب هایی که واردش شده را تا حد امکان به خارج پرتاب کند. با این حال، ساعت را از روی دستتان باز کنید و تا زمانی که از خشک شدنش اطمینان ندارید به رطوبت و آب نزدیک نکنید.

how to enable Water Lock in Apple Watch Series 2

اگر گاهی برای شنا به دریا می روید، باید توجه داشته باشید که آب دریا با سایر آب ها فرق دارد و شور است و ممکن است رسوب هایی از نمک و املاح را در گوشی تان جای بگذارد. گویا آی تی توصیه می کند که ساعت هوشمند خود را بعد از شنا در آب دریا و یا آب های املاح دار مثل آب گرم ها، زیر آب ولرم و گرم بگیرید تا این املاح شسته شود.

البته اپل تضمین داده که آب ها بین مرز ساعت و اسپیکر مانده و حق نفوذ بیشتری ندارند اما اتفاق افتادنی است پس سعی کنید همیشه قبل از رفتن به محل مرطوب قفل آن را فعال کنید اما حتی الامکان اگر ساعت خود را نپوشید و در چنین محل هایی نبرید خیلی بهتر می توانید از آن مراقبت کنید.

نظر شما در مورد فعال کردن دستی قابلیت ضد آب در این ساعت چیست؟ آیا بهتر نبود اپل کمی هم به افراد کم حواس توجه می کرد و این قابلیت را به طور اتوماتیک در این سری از ساعت هایش ارائه می داد؟ نظر خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و با اشتراک این مطلب به دارندگان Apple Watch Series 2 یاد آوری کنید که پیش از ورود به استخر و حمام تنظیمات ساعت هایشان را انجام دهند.

منبع: cnet

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. Salam soalam ineke ba saat mitunim tu estakhr berim manzuram estakhraye irane ke kolor tu abesh hast va inke do saat shena konim ba saat

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *