طرح اشتراک گذاری خودروی تویوتا با نام یوکو آغاز شد

طرح اشتراک گذاری خودروی تویوتا با نام یوکو آغاز شد
  • 1395/9/24
  • زهرا معبودی
  • 0

یوکو برنامه اشتراک گذاری خودروهای هیبریدی است که قرار است در ایتالیا و ایرلند آغاز شود و در آینده ای نزدیک به کل اروپا گسترش یابد.

 یوکو که در ژاپنی به معنای “بزن بریم” است قرار است با ۱۵ یاریس، آوریس و پریوس در دوبین، ایرلند و در ۳ نقطه درون شهر آغاز شود. هفت خودرو نیز در شهر فلوری ایتالیا مستقر خواهند شد، مدل هیبریدی C-HR نیز به زودی به این جمع اضافه خواهد شد.

هر دوی این شهر ها به دلیل میزان ترافیک و زیر ساخت هایشان برای انجام این آزمایش انتخاب شده اند اما تویوتا برنامه دارد که در آینده ای بسیار نزدیک این طرح را به اغلب کشور های اروپایی گسترش دهد.

toyota-yaris-2014-01

برای افرادی که در برنامه یوکو عضو می شوند تمامی خودرو ها موجود خواهد شد. آن ها ۵۰ پوند هزینه ورودی و ماهیانه ۶ پوند هزینه تمدید عضویت خود می پردازند. علاوه بر این هزینه اجاره ساعتی خودرو نیز وجود دارد که بر اساس مدل انتخابی متغیر خواهد بود، یا اینکه مشترک می تواند با اجاره یک روز کامل در هزینه های خود صرفه جویی کند. خودروی هیبریدی یاریس  با هزینه اجاره ای بالغ بر ۸ پوند در ازای هر ساعت و یا ۶۰ پوند برای یک روز کامل را دارا  می باشد و  در هر دو حالت خودرو دارای ۵۰ کیلومتر سوخت در باک می باشد.

در حالی که تویوتا تنها خودروسازی است که طرح اشتراک خودرو های هیبریدی یاریس را میان آورده است دیگر شرکت ها نیز چنین برنامه هایی را اجرا کرده اند، شرکت هایی نظیر بی ام و و  پژو

کمپانی نیسان نیز در پی اجرای برنامه ی Get&Go می باشد که در آن رانندگان می توانند سوار خودروی نیسان میکرا ی جدید شوند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

همچنین شرکت های مستقل دیگری نیز در این عرصه حضور دارند و در شهر های بزرگ فعالیت خود را ادامه می دهند. شرکت هایی نظیر Zipcar  و Enterprise Car Club.

منبع: autocar

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *