آموزش غیرفعال کردن انیمیشن‌ها برای افزایش سرعت و عمر باتری در اندروید

آموزش غیرفعال کردن انیمیشن‌ها برای افزایش سرعت و عمر باتری در اندروید
  • 1395/11/3
  • زهرا معبودی
  • 5

انیمیشن ها جزئی جدا نا پذیر از ابزارهای هوشمند امروزی هستند. در واقع این انیمیشن ها هستند که موجب شده اند گوشی های هوشمند خواستنی تر شوند. شما در هر پلتفرمی که فکر کنید نظیر آی او اس، اندروید، ویندوز فون، ویندوز و غیره، همه و همه از این قالب بهره مند هستید چرا که توسعه دهندگان به قدرت این انیمیشن ها اعتقاد دارند. در عین حال، وجود این انیمیشن ها گاهی به طور غیر مستقیم در کار شما اختلال ایجاد می کنند. بدین معنی که انیمیشن ها یک شکاف بزرگ برای تخلیه شارژ گوشی به شمار می آید.

تا پیش از این، زمانی که بروز رسانی های ارزشمند روی گوشی های اندرویدی صورت نگرفته بود، ما نمی توانستیم انیمیشن های گوشی را غیر فعال کنیم. اما حالا به لطف برخی بروز رسانی ها می توانیم این کار را به درستی انجام دهیم. با غیرفعال کردن قابلیت انیمیشن می توانید کمی فضای گوشی تان را خشک و بی روح کنید اما خیالتان راحت است که شارژ باتری تان دیر تمام می شود.

 غیرفعال کردن انیمیشن‌ها در اندروید

برای این کار می بایست ابتدا گزینه developer options را در اندروید خود فعال کنید. برای این کار وارد بخش تنظیمات یا settings گوشی خود بشوید و از آن جا گزینه About Phone را پیدا کنید که عموما انتهای لیست قرار دارد. در صفحه About Phone شما اطلاعات مختلفی می بینید که ما با بخش build number کار داریم. بین اطلاعات جستجو کنید و این گزینه را پیدا کرده و بعد سه بار روی آن ضربه بزنید.

با این کار در بخش تنظیمات، یک گزینه دیگر ظاهر می شود که عنوان آن  Developer Options است. به بخش تنظیمات برگشته و این گزینه را پیدا کرده و آن را باز کنید. وقتی آن را باز کردید به سراغ Drawing بروید. در این جا انواع گونه های انیمیشن هایی که می توانید آن ها را غیرفعال کنید مشاهده می کنید.

Window animation scale ،Transition animation scale و Animator duration scale از جمله انتخاب های شما می توانند باشند. موردی که می خواهید را ضربه بزنید  تا وارد ادامه تنظیمات شوید.

 غیرفعال کردن انیمیشن‌ها در اندروید

هر کدام از گزینه هایی که ضربه بزنید و انتخاب کنید، قدرت انتخاب بیشتری به شما می دهند. به عنوان مثال ما در این مثال بر روی Window animation scale کلیک کردیم و سیستم امکان تنظیمات جدید برای انیمیشن های ویندوزی به صورت زیر به ما داده است:

 غیرفعال کردن انیمیشن‌ها در اندروید

دقت کنید که شما هم می توانید سرعت انیمیشن ها را کم کنید و هم زیاد! اما مهم تر از همه این است که می توانید آن ها را خاموش کنید.

اگر روی گزینه Animation off ضربه بزنید می توانید این قابلیت را برای هر مورد غیر فعال کنید. بهتر است برای هر کدام از گزینه ها این کار را جدا گانه انجام دهید. بعد از این کار، به راحتی گوشی شما از نمایش انیمیشن ها خود داری می کند و تاثیرات بزرگی در عملکرد و حفظ باتری از خود نشان خواهد داد. اما نکته مهم تر هم این است که بعد از این کار نیازی به ریستارت گوشی تان نیست. همچنین می توانید به راحتی میان نرم افزارها گردش کنید بدون اینکه اختلالی در کارتان بوجود آید!

با غیر فعال کردن انیمیشن ها گوشی شما عملکرد بهتری خواهد داشت و از سرعت بهتری در اجرای برنامه ها، بهره مند خواهد بود. بدین صورت بدون نیاز به روت کردن گوشی تان می توانید به سادگی قابلیت و عملکرد آن را ارتقا دهید.

نظرتان در رابطه با این ترفند اندرویدی چیست؟ دیدگاه های خودتان را با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی انتشار دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
    1. سلام ،من همین کار را انجام دادم و سرعت گوشیم خیلی زیاد شد و راحت برنامه ها را باز می‌کنه … فقط یه چیزی ..آیا این کار در طولانی مدت ضرری به موبایل یا برنامه ها یا هر چیز دیگه ای نمیرسونه ؟؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *