آپارات مرزهای بی عفتی را درنوردید!

آپارات مرزهای بی عفتی را درنوردید!
  • 1396/9/14
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

«محمدجواد شکوری مقدم» در یادداشتی با عنوان «آپارات مرزهای بی عفتی را درنوردید!» نوشت:دو روزی می‌شود که از کانال‌های مختلف تلگرامی یا سایت‌های خبری مقالاتی با طول تفصیل در باره‌ی یک محتوی بارگذاری شده با عنوان «One night stand» در بستر آپارات می‌شنوید.لازم دیدم چند خطی برای دوستانی که با عناوینی مانند «آپارات مرزهای بی عفتی را درنوردید» و یا موارد نظیر آن مطلب میزنند بنویسم.

گویا آی تی – اول آنکه برای صدمین بار باید توضیح دهیم آپارات یک سرویس دهنده‌ی میزبانی ویدیوی و یا در اصطلاحات قانونی جدید، شبکه‌ی اجتماعی پیام رسان محتوی صوتی و تصویری است، مطابق با نص صریح قانون جرایم رایانه ای ماده ۷۵۱ ارائه دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض دریافت دستور کارگروه (کمیته) تعیین مصادیق مذکور در ماده فوق یا مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده مبنی بر وجود محتوای مجرمانه در سامانه‌های رایانه‌ای خود از ادامه دسترسی به آن ممانعت به عمل آورند و یا نص صریح ابلاغیه شورای عالی فضای مجازی، به عنوان عالی ترین مقام این حوزه، مسوولیت محتوی مجرمانه بر عهده‌ی بارگذاری کننده‌ی آن است.

پس اینکه آپارات را به عنوان یک پلتفرم مورد شماتت قرار می‌دهند و مخاطب مقاله می‌شویم، یا به دلیل جهل در خصوص قوانین است و یا عدم شناخت سرویس‌های خدمات رسانی مانند آپارات.

دو فرض بالا از نظر شخص بنده مردود است چرا که همه نویسندگان این مقالات متنوع با جزییات این امور آشنا هستند و البته دلیل عمیق تری دارم که در ذیل خواهید خواند.

این ویدیو در کمتر از ۱۰ ساعت پس از انتشار آن بوسیله گزارشاتی که به دست تیم پشتیانی ما رسید از روی سایت حذف شد ولی در دو روز گذشته دوستان عزیزی با خبرپراکنی‌های مختلف و البته الصاق ویدیو مذکور، تشییع فاحشه کردند و هر آنکس نمی‌دانست و نمی‌دید را به دیدن آن محتوی دعوت نمودند.

مگر می‌شود روزانه در سرویسی بیش از ۱۲ هزار ویدیو بارگذاری شود و موارد نامناسبی وجود نداشته باشد؟ این حجم غرض ورزی، خرسندی و فرح قلبی که شامل این دوستان پس از یافتن این محتوی و انتشار چند ده باره ایشان به همراه ویدیو فاسد و مورد شماتتشان شد سابقه قبلی هم دارد و دلیل موجهی بر رد فرضیه جهل است.

برادران عزیز، شما باید یک بار برای همیشه تکلیفتان را با سرویس‌های کاربر محور روشن کنید و بدانید با این مقالات و جو سازی‌ها بجز اشاعه‌ی فحشای مورد اشاره‌تان اندوخته دیگری ندارد و اگر غرض ورزی کمتری داشتید حتما خداوند فرمایش مولایمان و مولایتان را از ذهنتان پاک نمی‌کرد که: الباطل یموت به ترک ذکره.

والسلام
محمدجواد شکوری مقدم [مدیر آپارات]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *