جاسوس افزار Tizi حتی به چت های رمزنگاری شده ی تلگرام نیز نفوذ می کند

جاسوس افزار Tizi حتی به چت های رمزنگاری شده ی تلگرام نیز نفوذ می کند
  • 1396/9/18
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

به تازگی جاسوس افزاری کشف شده که می تواند به تاریخچه ی گفتگوهای تلگرام دسترسی پیدا کند. این جاسوس افزار، که Tizi نام دارد، می تواند به روت دستگاه دسترسی پیدا کند و به این ترتیب به سراغ تصاویر شخصی، تاریخچه ی تماس و حتی چت های پیام رسان هایی مانند فیسبوک، واتس اپ و تلگرام برود. جالب آن که این جاسوس افزار قدرت دسترسی به چت های رمزگذاری شده ی تلگرام را نیز دارد.

گویا آی تی – افزون بر این موارد، این جاسوس افزار می تواند با دوربین دستگاه عکس برداری کند و میکرفون را نیز مورد شنود قرار دهد. این ها همه نشان از خطرناک بودن این جاسوس افزار دارند. البته در همین راستا، یک خبر خوب و یک خبر بد برایتان داریم.
خبر خوب این است که آسیب پذیری هایی که توسط این جاسوس افزار مورد استفاده قرار می گیرند در آپریل ۲۰۱۶ به واسطه ی یک به روز رسانی در اندروید برطرف شده اند. اما خبر بد این است که بسیاری از کاربران این به روز رسانی را دریافت نکرده اند و هنوز هم در معرض خطر این جاسوس افزار قرار دارند.
در آخر گفتنی است که بر طبق آمار گوگل، اپلیکیشن های آلوده به این جاسوس افزار بیشتر توسط کاربران کشور کنیا دانلود شده اند، هر چند در برخی دیگر از جاهای جهان، همچون آمریکا، نیز هستند گوشی هایی که آلوده به این جاسوس افزارند. گوگل در آن زمان، آن اپلیکیشن ها را شناخت و حذفشان کرد و به دستگاه هایی هم که آلوده به این جاسوس افزار بودند پیام فرستاد. همچنین از زمانی که Play Protect به روز رسانی شده گوگل با عزم جزم تری در پی شناخت جاسوس افزار Tizi است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *