برترین زبان های برنامه نویسی آینده دار برای ورود به بازار کار

برترین زبان های برنامه نویسی آینده دار برای ورود به بازار کار
  • 1399/9/6
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

امروزه هر فردی که با کامپیوتر آشناست باید چند زبان برنامه نویسی را یاد بگیرد تا بتواند وارد بازار کار شود. اما خوب بهتر است در همین راستا بدانید هر زبان برنامه نویسی برای کار و هدف خاصی مفید است، اما بسیاری از برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارشد وب که بیش از یک زبان بلدند، آنها یادگیری زبان‌های مختلف را ابزار مناسبی برای ورود به بازار کار می‌‌دانند.
اما با این حال همه می دانیم یادگیری تمام زبان‌ها هم زمان‌بر است و هم به طبع کار سختی است. بنابراین،‌ کدام زبان‌های برنامه نویسی را باید یاد بگیرید؟ امروزه در دنیای وب زبان‌های برنامه نویسی بسیاری برای انتخاب وجود دارد که از سه زبان بزرگ دنیا مانند جاوا، جاوا اسکریپت و پایتون گرفته تا زبان‌های کمتر شناخته شده‌ای مانند جولیا و آر را شامل می‌شود.

معرفی 3 تا از برترین زبان های برنامه نویسی آینده دار برای ورود به بازار کار

۱- پی اچ پی / PHP

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید که دوران PHP به سر آمده و کسی دیگر از آن استفاده نمی‌کند، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. همچنان این زبان برنامه نویسی هنوز هم یکی از اصلی‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است و کاربردهای خود را دارد. بهتر است بدانید پنجاه درصد (۵۰٪) وب‌سایت های اینترنتی با استفاده از PHP ساخته شده‌اند و حتی اگر در لیست زبان‌های مورد علاقه شما نباشد، باید یادگیری آن را در برنامه خود بگذارید.

۲- پایتون / Python

دومین زبان برنامه نویسی که توصیه می شود هر چه زودتر یاد بگیرید، زبان پایتون است. این زبان برنامه نویسی در حال حاضر زبان جاوا را کنار زده است تا به اصلی‌ترین زبان برنامه نویسی در دانشگاه‌ها و مدارس برای تدریس تبدیل شود. حال بهتر است بدانید که این زبان برنامه نویسی، یک زبان بسیار قدرتمند و عالی برای تولید اسکریپت است. برای هر آنچه فکر کنید یک ماژول پایتون خواهید یافت.

۳-سوئیفت / Swift

اگر شما هم به فکر توسعه نرم افزارهای iOS مانند ساخت برنامه برای آیفون و آیپد هستید، باید یادگیری Swift را در در برنامه‌های خود قرار دهید و برای کار با آن آماده شوید. این زبان یکی از کاربردی ترین زبان برنامه نویسی در حوزه توسعه نرم افزارهای iOS است. این زبان جایگزین زبان برنامه نویسی C برای توسعه و ساخت برنامه‌های iOS است. اگر در میان افراد طرفدار iOS به شمار می‌آیید و در واقع فن اپل و آیفون هستید، می‌توانید یادگیری سوئیفت را آغاز کنید و خود را در این زبان قوی کنید.

 

در حال حاضر بازار برنامه نویسی بسیار پر طرفدار شده است و شرکت‌های بزرگ به دنبال افراد حرفه‌ای در این زمینه هستند. بنابراین اگر شما هم قصد دارید هر چه سریع تر وارد بازار کار شوید، بهتر هر چه زودتر یکی از این زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *