آیا راهکاری برای دور زدن فیلترینگ سیگنال وجود دارد؟

آیا راهکاری برای دور زدن فیلترینگ سیگنال وجود دارد؟
  • 1399/11/26
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

در حال حاضر طبق آخرین خبرها سیگنال به دنبال راهی جدید برای افرادیست که نمی توانند از این اپ پیام رسان استفاده کنند، آن ها به دنبال راه حلی برای کاربران خود در ایران هستند که با سانسور این برنامه مواجه شده‌اند.

دولت ایران در ماه ژانویه اپ پیام رسان سیگنال را مورد هدف خود قرار داد و آن را در لیست انسداد اینترنتی قرار داد؛ این اپ در همان مقطع زمانی کوتاه رتبه نخست دانلود را در این کشور به خود اختصاص داد.

این شرکت در آن زمان در توئیتر خود گفت: «دستگاه سانسور [ایران] اکنون با توقف ثبت‌نام تمام ترافیک Signal را قطع کرده است. مردم ایران شایسته برخورداری از حریم خصوصی هستند. ما تسلیم نشده‌ایم».

اکنون مشخص شده که، حداقل فعلا، چگونه سیگنال قصد این کار را دارد. این شرکت اعلام کرد: «ما، به عنوان راهکاری موقتی برای کمک به کاربران ایرانی برای متصل شدن مجدد، امکان پشتیبانی از یک پروکسی TLS  ساده که به راحتی قابل تنظیم (ستاپ) است را افزوده‌ایم، که می‌تواند برای دور زدن انسداد شبکه استفاده شود، و به شکلی امن ترافیک به سرویس سیگنال را مسیریابی خواهد کرد».

آیا راهکاری برای دور زدن انسداد سیگنال وجود دارد؟

حتی در حالت استفاده از پروکسی، خصوصیات اصلی سیگنال همچنان قابل بهره‌برداری خواهند بود. گفتگوها همچنان دارای رمزنگاری انتها به انتها (کاربر به کاربر) هستند، قابلیتی که همیشه مایه مباهات این پلتفرم بوده است. با این وجود، ترافیک برای اپراتور خود پروکسی مبهم خواهد بود.

این نکته مهم است، چرا که سیگنال بر روی کاربران دیگر برای تنظیم و اجرای این پروکسیها حساب باز کرده است. این شرکت می‌گوید که فرایند آن ساده است، و نیاز به تنها یک سرور با پورتهای ۸۰ و ۴۴۳ در دسترس و همچنین یک دامنه و زیردامنه که به آدرس IP آن سرور منتهی شود دارد. سیگنال توضیح داده است که «این پروکسی فوق‌العاده سبک است. یک VPS ارزانقیمت و کوچک به آسانی می‌تواند به طور همزمان کار صدها کاربر را راه بیندازد».

آن ها این روش جدید را برای اتصال بتای سیگنال به سیستم های اندرویدی افزوده اند و این در حالیست که به طور حتم در چند روز آینده برای ورژن اصلی این اپ عرضه خواهد شد.با منتشر کردن روش جدید کاربران قادر خواهند بود آن را با یک تنظیمات سرور پروکسی پیکربندی کنند، یا به طور اتوماتیک با لمس کردن یک لینک signal.tube در یک اپ دیگر قابل انجام است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *