اضافه شدن ارزهای دیجیتالی به مسترکارت

اضافه شدن ارزهای دیجیتالی به مسترکارت
  • 1399/11/26
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

در ماه های اخیر با افزایش روزافزون ارزش بیت کوین مواجه هستیم و در همین راستا «مسترکارت» اعلام کرد که در سال جاری تعدادی از رمز ارزهای منتخب را به شبکه خود اضافه خواهد کرد.

مسترکارت پیش از این هم کارت‌های اعتباری مخصوص رمزارز را ارائه می‌کرد اما اینکار با مشارکت شرکت‌هایی انجام می‌شد که رمزارز را به ارز رایج تبدیل می‌کردند و سپس تراکنش اجرا می‌شد.

مدیر دارایی BlackRock و شرکت های پرداخت Square و PayPal نیز اخیراً از ارزهای رمزپایه پشتیبانی کرده اند. Mastercard در حال حاضر کارت هایی را به مشتریان ارائه می دهد که به مردم امکان می دهد با استفاده از ارزهای رمزپایه شده خود معامله کنند، البته بدون اینکه از شبکه آن عبور کنند.

“انجام این کار امکانات بسیار بیشتری برای خریداران و بازرگانان ایجاد می کند، به آنها امکان می دهد تا در یک شکل کاملاً جدید از پرداخت وجه اقدام کنند. این تغییر ممکن است بازرگانان را برای مشتریان جدیدی که قبلاً به سمت دارایی های دیجیتال هجوم آورده اند باز کند.

به زودی مستر کارت رمز ارزهای منتخب را به شبکه پرداخت خود اضافه می‌کند

اعلام پشتیبانی مسترکارت به عنوان یکی از بزرگترین سیستم‌های پرداخت دنیا خبر بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران در زمینه رمزارز است. چند روز قبل نیز ارزش بیت‌کوین به لطف سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در این رمزارز با جهشی خیره کننده همراه بود.

هفته گذشته مدیرعامل رقیب سرشناس مسترکارت یعنی «ویزا» با اشاره به رشد روزافزون رمزارزها از برنامه‌های این شرکت برای پشتیبانی از آنها خبر داد. در آیان ماه نیز «پی‌پل» امکان خرید، فروش و نگهداری رمزارزها را برای تمامی کاربران در ایالات متحده فعال کرده بود. این ویژگی در نیمه‌ اول ۲۰۲۱ در تعدادی دیگر از کشورهای منتخب فعال خواهد شد و انتظار می‌رود که پس از آن به صورت عمومی برای کاربران پی‌پل ارائه شود.

مسترکارت تصریح کرد که از همه ارزهای رمزپایه در شبکه آن پشتیبانی نمی شود، افزود: بسیاری از صدها دارایی دیجیتال در گردش هنوز نیاز به تشدید اقدامات انطباق خود دارند. بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده برای جلب اعتماد سرمایه گذاران اصلی و عموم مردم به دلیل ماهیت حدسی و پتانسیل آنها برای پولشویی تلاش کرده اند.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *