سانترال ویپ چیست و چگونه عمل می‌کند؟

سانترال ویپ چیست و چگونه عمل می‌کند؟
  • 1402/4/14
  • گویا آی تی
  • 0

کلمه سانترال به معنای مرکزی و کلمه ویپ به معنای انتقال صدا بر روی بستر شبکه است سانترال ویپ در حقیقت به‌عنوان یک مرکز تلفن خصوصی در سازمان‌ها و مجموعه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و با اتصال خطوط مخابراتی می‌تواند کلیه ارتباطات تلفنی را مدیریت و ساماندهی نماید.

یکی از تفاوت‌های اصلی سانترال ویپ با سانترال‌های قدیمی در نحوه عملکرد و زیرساخت ارتباطی آن است به صورتی که سانترال ویپ از زیر ساخت شبکه به‌منظور انتقال صدا استفاده می‌کند؛ اما سانترال‌های قدیمی آنالوگ از بستر فیزیکی کابل‌های مسی استفاده می‌کنند و این امر باعث می‌شود که گسترش و انعطاف‌پذیری سانترال قدیمی بسیار کمتر از سانترال ویپ باشد. درعین‌حال سانترال ویپ تمامی امکانات سانترال‌های قدیمی را به‌صورت پیشرفته‌تر و با هزینه کمتر دارا است و می‌تواند سرویس‌های بسیار متنوع‌تر و کاربردی را ارائه نماید.

لزوم استفاده از سانترال ویپ و استفاده در اصناف مختلف

امروزه به دلیل وجود خطوط و زیرساخت‌های جدید مخابراتی همچون سیپ ترانک و فیبر نوری و همچنین عدم اختصاص خطوط  آنالوگ قدیمی همچون E1  به مشتریان تجاری که تعداد خطوط بیشتری را برای مجموعه و سازمان خود نیاز دارند، می‌بایست از فناوری ویپ و خطوط سیپ ترانک استفاده نمود و تنها سانترال ویپ می‌تواند این امکان را میسر سازد؛ اما امکانات و قابلیت‌های سانترال ویپ بسیار گسترده و وسیع است و باتوجه‌به نیاز هر صنف و سازمانی می‌تواند انعطاف‌پذیر و قابل‌گسترش باشد.

سانترال ویپ باعث ایجاد سرعت در عملکرد شما می شود

در صنایع مختلفی مانند صنعت بانکداری، فروشگاه‌های آنلاین، مراکز خدمات مشتری، شرکت‌های بزرگ و کوچک، بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این، به دلیل ماهیت نرم‌افزاری که سانترال ویپ دارد می‌توان برخی از نیازهای عمومی اصناف را به‌صورت خصوصی و عمومی کدنویسی و به‌صورت ماژول جداگانه به سانترال ویپ اضافه نمود.

امنیت سانترال ویپ

امنیت و قابلیت اعتماد در دنیای دیجیتال امروزی بسیار مهم است و سانترال ویپ در هر دو حوزه به طور مؤثر این امکان را فراهم ساخته است. پروتکل‌های رمزنگاری و اتصالات امن می‌توانند  به حفاظت از تماس‌های تلفنی در مقابل دسترسی غیرمجاز کمک نمایند و ارائه‌دهندگان خدمات سانترال ویپ، با اجرای زیرساخت‌های قوی و اقدامات پشتیبانی، تجربه یک ارتباط صوتی پایدار را برای شما فراهم می‌سازند.

 

ماژول ردیابی تماس و کاربرد آن در سانترال ویپ

همان‌طور که اشاره شد امکانات سانترال ویپ یا همان مرکز تماس بسیار متنوع و قابل‌توسعه است و می‌توان با استفاده از کدنویسی برخی قابلیت‌ها و سرویس‌های کاربردی را به این سیستم اضافه نمود. یکی از سرویس‌های جذاب و پرکاربرد سانترال ویپ ماژول ردیابی تماس است که می‌تواند به‌صورت جداگانه بر روی مرکز تماس شما نصب و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

ماژول ردیابی تماس معمولاً به دو صورت مورداستفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به توضیح آن به‌صورت ساده می‌پردازیم:

کاربرد اول: ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد که مدتی موبایل را کنار گذاشته‌اید و زمانی که برگشتید با تعداد زیادی تماس بی‌پاسخ روبرو شدید.

در حقیقت مشکل زمانی شروع می‌شود که با تماس با شماره‌های شرکتی سردرگم می‌شوید و متوجه نمی‌شوید چه فردی یا چه داخلی با شما تماس گرفته است.

با ماژول ردیابی تماس، دیگر تماس بی پاسخ نمی ماند

اما ما مشکل رو حل کردیم با استفاده از ماژول ردیابی تماس سیتاک، مشتری با شماره‌گیری مجدد با شماره‌های شرکتی توسط سانترال ویپ شناسایی و ردیابی می‌شود طور یکه می‌تواند به‌صورت مستقیم با همان شخص یا داخلی موردنظر ارتباط برقرار نماید

کاربرد دوم: ماژول ردیابی تماس زمانی است که مخاطب و یا مشتری شما با یک کارشناس خاص در مجموعه شما صحبت کرده است و طبیعتاً آن کارشناس در جریان کارهای مشتری شما است.

ولی در تماس بعدی که مشتری با مجموعه شما می‌گیرد، نام یا داخلی کارشناس شما رو فراموش کرده و سردرگم می‌شود؛ اما با استفاده از ماژول ردیابی تماس سیتاک، سانترال ویپ می‌تواند مشتری را شناسایی کرده و مستقیم به همان کارشناسی که پیش‌ازاین با آن صحبت کرده است متصل نماید.

با ماژول ردیابی تماس سیتاک، تماس‌گیرنده در منوهای صوتی تودرتو و صف‌های انتظار سردرگم نمی‌شود که خود این  امر باعث افزایش سرعت پیگیری و درخواست‌های مشتریان می‌گردد.

انتخاب یک سانترال ویپ مناسب

حال که با سانترال ویپ تا حدی آشنا شدیم در قدم آخر می‌بایست به انتخاب یک سانترال ویپ مناسب باتوجه‌به نیازمندی‌هایمان بپردازیم. منظور از یک سانترال ویپ مناسب این است که پس از تحلیل نیازها و بررسی راهکارهای مختلف در کنار سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب می‌بایست از مجموعه‌ای سانترال ویپ را تهیه نمود که در کنار پایداری و امکانات بتواند پشتیبانی قابل قبولی را ارائه دهد و در کنار آموزش کاربران بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی مشتریان مجموعه  باشد.

تیم فنی و پشتیبانی سیتاک باتجربه راه‌اندازی بیش از هزار پروژه فعال و قابل استعلام توانسته بالاترین سطح رضایتمندی را به خود اختصاص دهد و اکثر نیاز سازمان‌ها را در ارتباط با یک سیستم تلفنی پوشش و در صورت نیاز آن را گسترش یا توسعه دهد.

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به کلیه سؤالات شما در زمینه  مشاوره نصب و را اندازی سانترال ویپ مطابق با نیازمندی‌های شما هستند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *