15 برنامه ضروری رایگان برای Mac و Giveaway

  • 1388/12/24
  • گل پامچال
  • 2

11نرم افزار بزرگ مک به ارزش 5000 دلار. این چیزی است که در پایان این پست در انتظار شماست. اما جدا، این لیست ارزشمند باد آورده چیست؟ اولین مقاله از مک که تا کنون توسط MakeUseOf منتشر شده است درباره مالکیت بود که در حدود 2 سال پیش انتشار یافت . از آن به بعد خدمت به جامعه مک ادامه یافت، چاپ و نشر بیش از 300 مقاله. بررسی نرم افزار ها ها انجام می شد، که بخشی از شرح وظایف کاری، تست کردن آنهاست. بعد از انجام این مرحله ، ما این سوال طلایی را از خودمان پرسیدیم، “آیا این اپلیکیشن یک نگهدارنده هست؟” این مطلبی است که این لیست همه چیز را در مورد آن بیان می کند – آن نرم افزارهایی که در نهایت جایگاه دایمی درMacs پیدا کردند .با صفحه اصلی تماس بگیرید. برای هر کس این برنامه نصب شده است ، صرف نظر از اینکه شما چه استفاده از مک خود می کنید.

Dropbox

هر کس می داند Dropbox برای خدمات به اشتراک گذاری شگفت انگیز فایل . با کشیدن هر فایلی در پوشه Dropbox به طور خودکار به اشتراک گذاشته میشود. ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان بوده و شما به طور خودکار دریافت دو گیگابایت برای به اشتراک گذاشتن فایلها با دوستان خود،دریافت می کنید. پوشه به اشتراک گذاشته شد تنظیم می شود و هر چیزی که قرار دهید بلافاصله توسط دیگرانقابل دانلود خواهد شد. آیا نیازمند دسترسی به فایل های موبایل خودتان هستید؟ اپلیکیشن مخصوصی برای آیفون وجود دارد که فقط برای این منظور است.

AppFresh

مسلما شما می دانید چه احساسی به انسان دست می دهد ، وقتی به اطلاع شما می رسد نرم افزاری که با آن کار می کنید منسوخ شده و یک نسخه جدیدتر برای آن وجود دارد؟ آیا نیست که ما همیشه باید از جدیدترین و بهترین ها استفاده کنیم؟ AppFresh آن چیزی است که شما می خواهید. این کلیه نرم افزارهای نصبی ، پلاگین ها و panes های اولیه ، و سایر فرضیات را اسکن کرده نتایج را در در کسری از ثانیه اعلام می کند. تمام اطلاعات مورد نیاز را برای به نمایش می گذارد : شماره آخرین نسخه ، نسخه در حال حاضر نصب شده ، تاریخ انتشار ، سایر مستندات نرم افزار. این هم یک گک است که همه شما می توانید – بوفه – بخورید.

Adium

احتمالا چند به طور گسترده ای مورد استفاده ترین برنامه چت چند پروتکلی در مکینتاژ است. عجیب این است که هیچ موقع طرح انحصاری نبوده است Adium پشتیبانی از طیف وسیعی از پروتکل های چت از یاهو به فیس بوک به به Gadu Gadu را دارد. اگر شما از آن استفاده کنید، می بینید Adium همه آنه را پشتیبانی می کند. اضافه کردن به لیست خود از ویژگیهای آن است ، Adium نیز به شدت سفارشی شدنی و در هر دو موضوع و کارکرد آن است.قوانینی که Adium به جامعه عرضه می کند را ببینید.

The Unarchiver

تاکید بر روی “THE”. این برنامه کوچک که بدون رابط کاربری است — می تواند فقط در مورد هر فایل که شما آن را در آن بزنند.اقدام به بازگشایی احتمالی آن بکند. پس از نصب ، unarchiving را جایگزین برنامه محلی BOMArchiveHelper مکینتاژ می کند .

برنامه unarchives پشتیبانی از  RAR ، ZIP ، TAR – 7-ZIP ، Stuffit ، CAB ، MSI و حتی فایل های EXEرا دارد. تنها در قالب آن نمی تواند باز کند ACE است. اما زیاد هم جای نگرانی نیست.

علاوه بر باهوش بودن ، Unarchiver موثروکارامد نیز هست است. شما می توانید بر روی بسیاری از RAR یا ZIP ها برای باز کردن شان فقط کلیک کنید ؛برنامه از سیستم شما کار اضافه ای نمی کشد. در عوض ولی در عوض فایل ها را جداگانه از حالت زیپ خارج می کند .

Transmission

این برنامه همیشه با uTorrent مقایسه می شود. چرا؟ خطوط انتقال بیت تورنت کلاینت خارق العاده است و به طور ویژه طراحی شده بود و متصلا روی مک یکپارچه شده است. ساده ، خلاصه و سبک است ، بسیار سریع بوده ودر آن امکاناتی هست که شما می توانید بسیاری کارهای جالب را با آن انجام دهد. مدتهاست که این برنامه جزء نرم افزارهای معتبر و قابل اعتماد است.

AppCleaner

مک همواره برای نصب وهمچنین پاک کردن برنامه های نصب شده روال ساده دارد. ،برای نصب برنامه ها باید برنامه را کشیده و در پوشه برنامه های نصبی بیندازید برای از نصب خارج کردن کافی است برنامه را بکشید در سطل آشغال بیندازید اما قائله به همینجا پایان نمی پذیرد.یک جفت فایل رمز در سیستم باقی می ماند. هر چند این فایل ها آسیب زیادی ندارند اما از آنجایی که شمابرنامه را پاک کرده اید ، دیگر به این فایل های باقیمانده نیاز ندارد AppCleaner قضیه را حل میکند. با کشیدن هر برنامه که می خواهید پاک کنید به AppCleaner برنامه مورد نظر و تمام فایل های مربوط به آن نمایش داده میشود.جهت پاک شدن، اطمینان حاصل کنید که شما تایید و حذف را کلیک کنید. بدرود ،فایلهای باقی مانده! در مورد Skitch بیش از یکبار مطلب نوشته شده است. شخصا ، من این نرم افزار را سالهاست استفاده استفاده می کنم. و دلایل خوبی برای استفاده از آن وجود دارد.

Skitch

یکی از اساسی ترین ویرایشگرهای عکس موثری است که برای مک.وجود دارد ولی هنوز رتبه دهی نشده است. این نرم افزار قادر است تصایر را در فرمت های JPG PNG, PDF, BMP, TIF, GIF و SVG ذخیره کند و تمام این فرمت ها را پوشش می دهد. من عمدتا از Skitch برای دست کاری های ساده مانند تغییر اندازه تصویر ، حاشیه سازی ، تبدیل به فرمت های دیگر و حاشیه نویسی استفاده می کنم. Skitch نرم افزاری است که خیلی سریع است و من عاشق این واقعیت هستم که می دانم حتی فایل خروجی حتی قبل از ذخیره کردن فایل. ایجاد شده است.همچنین یک سابقه از هر فایل ویرایش شده را نگه می دارد این کار این نرم افزار ممکن است مانند خیلی های دیگر نباشد این امکانی است که این نرم افزار دارد و من واقعا آنرا می پسندم. من می توانم تاریخچه قبلی فایل ها را به راحتی ببینم و فایل اصلی ای را که هفته های قبل تغییر داده شده است را در اختیار داشته باشم .

PerianVLC

برای شخص من خیلی عجیب که هنوز Quicktime فرمت دیویکس را پشتیبانی نمی کند. یه استراتژی خوب بازاریابی این را می گوید– زمانی که تقاضا وجود دارد ، امکاناتش را باید فراهم کرد. واقعا نتوانستند یک استراتژی بازاریابی خوب داشته باشند –الان Perian رایگان است. با این حال ، مطرح شده است که کدک های ویدئویی با عنوان چاقوی –ارتش- سوییس برای Quicktime در نظر گرفته شده است.

سر من را با گیوتین بزنید اگر از عنوان “ویدئو” استفاده کرده باشم بدون اینکه سریعا در ادامه “وی –ال-سی” را مطرح نکرده باشم. سالهاست وی ال سی به عنوان قهرمان پخش کننده قدرتمند ویدئویی حکمرانی می کند .مک استثنا نیست.

iStat Menus

همگام با کاهش mindset ، اپل مدعی است که آنرا ابقا کرده است ، “کمتر که می دانید ، بهتر است”. به همین دلیل اکتیویتی مانیتوردر یوتیلیتی فولدربه خاک سپرده شد بطور کلی ، یک کاربر مک باید در مورد فرایند در دست اجرا تمرکز داشته باشد و نگران این نباشد که مثلا چه مقدار حافظه آزاد موجود است.

منوهای iStat این اطلاعات را به راحتی در منوبار تان در دسترس قرار می دهد –. در هزینه های برخی از دسته های منوبارها ، این قطعه مهم جهت ارائه اطلاعات حیاتی مانند استفاده از پردازنده ، درجه حرارت ، استفاده از حافظه ، شبکه و فعالیت موضوعات دیگر را در بالای صفحه نمایشتان در جایی که در همه زمان ها قابل رویت باشد تعبیه شده است. مطمئن شوید ، این مسئله ممکن است تکنیک های اپل باشد ، – ما بایدهر چیزی که در هر زمانی اتفاق می افتد را باید بدانیم .

OnyX

onyx فقط یک بار در MakeUseOf در مقاله ده ابزار برای نگهداری مک در بالاترین درجه برجسته شد. اما می دانید قضیه چیست؟ کافیه که شما متقاعد طرف را که OnyX یک نرم افزار نگهدارنده هست. OnyX به عنوان یک پزشک محض معرفی شده است. این برنامه بازرسی و بررسی سیستم شما را جهت یافتن هر چیزی از هر نوعی که ممکن است بی ثبات و ناسالم به نظر برسد،را انجام می دهد. همچنین پاک سازی فایل های قدیمی وارد شده به سیستم و انجام یک سری از تعمیرات خودکار را جهت سالم نگهداشتن مک انجام می دهد.

Teamviewer

این برنامه نیازی به معرفی ندارد! Teamviewer یکی از بهترین برنامه های کاربردی صفر- کانفیگ کننده با پشتیبانی از راه دوری است که در دسترس است و از آنجایی که این برنامه برای مک موجود ، چرا از آن استفاده نمی کنیم؟ حتی اگر شما در پایان دریافت نیستید ، داشتن Teamviewer نصب شده ، حتی اگر هم با تیم پشتیبانی آشنا نیستید بسیار راحت است.

Quicksilver

در درجه بندی نرم افزارهای سودمند قطعا Quicksilver از نظر من دارای رای می باشد. برجستگی آن ممکن است در حد پلنگ نباشد اما جایگاه یوزپلنگ را دارد ! با چند کلید سریع ، ارسال ایمیل یا انتقال فایل اجرا میشود.اما اشتباه نکنید نرم افزار ساده ای نیست ،کارهای بیشتری هم انجام می دهد قطعا کمی طول می کشد تا مورد از آن بتوانید استفاده کنید ، ولی هنگامی که شما مهارت کار با آن را یافتید متوجه می شوید که بسیار رضایت.بخش است در واقع ، شما اگر بدون Quicksilverدر مک باشد ممکن است احساس کنید کمی غیرفعال هستید.

BeanTextWrangler

من این دو نرم افزار را با هم در یک گروه قرار داده ام ، نه تنها به خاطر آنکه آنها هر دو ویرایشگر متن هستند و یا این که رایگانند. بلکه ، آن را چون من به سادگی نتوانستم در مرد جداکردن آنها خودم را قانع کنم. Bean دارای ویژگی های کمی بیشتری هست ، پشتیبانی از اسناد ورد را دارد گذشته از آن ، بطور شگفت آوری سریع باز می شود ! Bean یک جایگزین برای مایکروسافت ورد برای مک است. از آنجا که من با سندهای ورد زیاد کار نمی کنم ، دلیلی برای هزینه وصرف پول جهت خرید یک کپی معادل وجود ندارد.

من از TextWrangler برای مقاصد مختلف استفاده می کنم ، به طور عمده هر چه که نیازمند ویرایشگر متن باشد.-مثلا شمارشگر کلمات . این برنامه همچنین برنامه نویسی و HTML را ساپورت می کند که در موقع لزوم بسیار کارآمد و مفید است.

Carbon Copy Cloner

با تمام گزارشهای تایم کپسولز که ارائه شد بعد از یک سال استفاده ، احتمال هر گنه شانسی را از دست دادم و تصمیم به بک آپ گیری بصورت دستی گرفتم Carbon Copy Cloner برنامه مفید است که من مخصوصا جایگاهی را در مک برای آن در نظر گرفتم. همراه با ویژگی های مانند کارهای برنامه ریزی و پشتیبان گیری افزایشی ، کارایی تقریبا خوب به عنوان ماشین زمان (بدون هیچ رابط کاربری ) به شما اجازه می دهد تا به پشتیبان گیری کامل از مک خود انجام دهید ،همچنین تهیه نسخه پشتیبان یک مک شبکه ، تهیه پشتیبان از یک ایمیج دیسک و حتی از یک بازسازی مقدور است. استفاده Carbon Copy Cloner به معنای آزادی خود از برنامه های تهیه پشتیبان از ماشین و داشتن کنترل کامل برزمان جهت پشتیبان گیری است. نه اینکه شکایت داشته باشم اما مک به من اجازه نمی دهد که رایت دی وی دی فیلم در خارج از iDVD.داشته باشم. برای پشتیبانی بومی در خارج از برنامه iLife وجود ندارد. می خواهید یک سی دی موسیقی بدون iTunes رایت کنید ؟ دشوار است.

Burn

نرم افزار ساده است که حقا خوب کار می کند . بسیار ساده است ، دیانه است این نرم افزار !. من برای رایت یک دی وي دی ویدئویی فقط AVI مورد نظر را می کشم می اندازم داخل نرم افزار ، خب باید خطا می داد چون تنها فایل های MPG می باید استفاده می شد.. می دانید چه پیغامی داد؟ “آیا می خواهید فایل را برای شما تبدیل کنم ؟” من که نمی توانم باور این برنامه رایگان است.

بدین ترتیب شما . 15 نرم افزار با ارزش در مک خود دارید .. آیا برنامه ای هست که مورد علاقه شما باشد و در لیست نباشد؟ نظرات خدتون را با ما درمیان بذارید . در حال حاضر با در نظر داشتن بسیاری ار کسب و کار ها نمی تواند باور این برنامه رایگان است. نه اینکه تمام برنامه هایی که معرفی کردیم باید رایگان باشد در واقع ، برخی از بهترین برنامه ها تجاری هستند. تلاش می شود این برنامه ها هم برجسته شوند و توسعه دهندگانشان هزینه ای کوچک دریافت کنند و دارای حقوق خودشان شوند .تلاش مدیریتی ما جهت شناساندن یازده برنامه برای سیستم های مکینتاژ و به اشتراک گذاری آنها با شما بود . از این به بعد روزانه یک برنامه معرفی خواهد شد .دوم اینکه شما باید خواسته های خودتون را وارد کنید تا واجد شرایط انتخاب شدن شوند – از طریق اتصال به صفحه فیس بوک ما این کار را بکنید ، بدون اینکه مطلبی را عنوان کنید .از لیست فیس بوک نمی توانیم برنده ای داشته باشیم چون همه سیستم مک ندارند . شرایط برای همه یکسان است چه چیزی جهت ارائه داریم ؟ آیا می توانید حدس بزنید آنها چه هستند؟ با کلیک بر روی عکس به صفحه نرم افزار مد نظر منتقل می شوید.

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *