مدیریت بوک مارک های گوگل کروم

  • 1389/2/11
  • گل پامچال
  • 1

گوگل کروم ، مانند هر مرورگر دیگر ، گزینه ای برای ذخیره کردن وب سایت ها به عنوان نشانه آنها برای باز کردن دوباره در زمانی دیگر را ارائه می دهد. نشانکهایی در مدیریت بوک مارک ها قرار داده شده و به طور خودکار در نوار ابزار نمایش داده می شود و می تواند بدون اینکه نیاز به باز کردن بخش مدیریت باشد، به آنها دسترسی مستقیم داشت.
نوار ابزار بوک مارک ها در طرف دیگر جهت ارائه بخش های بیشتر برای وب سایت واقعی است که در مرورگر نمایش داده می شود وبه طور پیش فرض فعال نیست.
کاربرانی که می خواهند این امکان را داشته باشند  باید بوک مارک اضافی ای  شبیه بوک مارک  اتمیک نصب کنند که  بدون از دست دادن صفحه مهمی که روی صفحه نمایشگر خود دارند قادر به دسترسی به بوک مارک بصورت نسبتا سریع باشند .
نشانکهای اتمیک نماد یا آیکونی در نوار آدرس گوگل کروم قرار می دهند. با کلیک بر روی آیکون ، فرم جستجو و بوک مارک های خود را در ساختار سلسله مراتبی نمایش می دهد.

بوکمارکها را میتوانند به راحتی باچپ کلیک بر روی آنها دید. با این کار آنها را در برگه جدیدی در مرورگر باز کنید. حرکت موس بر نشانه اطلاعات مربوط به آن از جمله آدرس و تاریخ آن را به مرورگر اضافه شده است.

تکنیک “بردکرومب” را در قسمت بالا می توان برای سوئیچ سریع بین پوشه ها به کار برد.

جستجو، کلید واژه های وارد شده در تمام بوک مارک ها را جستجو و فقط نتایج مربوط به کاربر را نمایش ی دهد.

با استفاده از نشانکهای اتمیک به جای نوار ابزار بوک مارک ها می توان صفحه نمایش داده شده را ذخیره کرد ، اما به فرایند انتخاب یک بوک مارک حداقل یک کلیک اضافه شده است .اما با این حال جستجو هنوز دستی است  مخصوصا  برای کاربرانی که سایتهای بسیاری را مد نظر دارند.

نشانکها اتمیک را می توان از  گالری گسترش دهنده های گوگل کروم دانلود کرد.

منبع: ghacks

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام ، دست شما درد نکنه ، ولی جدیدا یک وب سایت ایرانی پیدا کردم که خیلی کامله ، هم لینکها رو میشه ذخیره کرد هم میشه دسته بندیشون کرد ، بدونه اینکه نیاز باشه نرم افزار و یا پلاگینی رو نصب کنیم ، چون بصورت وب هست از طریقه همه اسمارتها میشه ازش استفاده کرده.تازه میشه لینکها رو هم به اشتراک گذاشت .
    آدرس سایتش :www.notesoon.ir هست ، توی زومیت با این سایت آشنا شدم.زومیت هم یک مقاله در موردش ایجاد کرده بود ، جدیدا هم توی روزنامه ایران یه مقاله ازش چاپ کردن.همین سایت کاره همه اینجور نرم افزارها رو میکنه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *