سه افکت جذاب فتوشاپ که در کمتر از 5 دقیقه اجرا می‌شوند

 • 1389/2/12
 • ITTeach
 • 2

همانطور که میدانیم فتوشاپ مادر تمام نرم افزارهای ویرایش تصویر است.کمتر نرم افزای به اینهمه قابلیت و محبوبیت که فتوشاپ دارد دست پیدا میکند.یکی از تاثیرات وجود اینهمه ویژگی در یک  نرم افزار این است که برای آماتور ها سنگین و مشکل میشود.

بسیار خوب، اخم نکنید، اینجا سه افکت فتوشاپ هست که شما میتوانید در کمتر از 5 دقیقه انجام دهید  تا عکس های شما کمی زیباتر به نظر برسد.

سایه روشن زدن لبه

سایه روشن زدن لبه یکی از افکت های زیبا و جذاب فتوشاپ است.در حالیکه ممکن است وسواسی ها در مورد دسته بندی آن به عنوان یک افکت لبه ، بحث داشته باشند، این اثر قطعا” به کل عکس اعمال شده و میتواند نگاه را به سوی موضوع مورد نظر معطوف کند.چگونگی انجام آنرا اینجا میاوریم:

 • یک لایه جدید در بالای لایه عکس ایجاد کرده و با سیاه آنرا پر کنید.
 • ابزار marquee  بيضي شكل را انتخاب كرده و يك ناحيه انتخاب بزرگ را رسم كنيد كه بيشتر عكس را بپوشاند . همينطور مي توانید آنرا روي موضعي كه مي خواهيد همه توجه را جلب كند ، رسم كنيد. كاستن از شفافيت لايه مشكي به ديدن انچه انجام مي دهید كمك  ميكند.
 • ناحيه انتخابي را از مراحل زير بپوشانید:

Select  >modhfy >feather

مقدار pixel (نقطه) كه شما اينجا انتخاب مي كنيد بستگي زيادي به وضوح تصويري دارد كه شما روي آن كار مي كنيد .

با selection صحيح و لايه مشكي انتخاب شده دكمه ي delete  را بزنيد. حال مد blend   لايه ي مشكي را تغيير دهيد تا نور ملايم شود .اگر افكت خيلي زياد است ميتوانيد با opacity   كار كنيد تا رنگ آنرا كم كنيد .

 • افكت كار گذاشته شد . اگر نياز داريد كه تصوير را حركت دهيد شما ميتوانيد تنظيمات نهايي را با حركت دادن لايه ي مشكي يا پيمايش آن به بالا انجام دهيد .

افكت فتوشاپي polariod (شيميايي )

يك افكت بسيار رايج و بسيار آسان كه در لحظه( با اين فرض كه عكسي را كه مي خواهيد روي آن كار كنيد در فتوشاپ باز نگه داريد )  انجام ميشود ، اينجا مراحلي كه شما براي بدست آوردن افكت polariod در فتوشاپ نياز داريد بگذرانيد را ، مي آوريم :

 • Alt را پايين نگه داشته و روي لايه ي بك گراند در پالت لايه ها دابل كليك كنيد ، اين كار بايد قفل لايه را بر دارد .حال كليد كنترل را نگه داشته و روي آيكون New layer  در پالت لايه ها كليك كنيد . اين كار يك لايه  جديد پايين لايه ي جاري ايجاد خواهد كرد .

 • همزمان با انتخاب لايه ي عكس ، ctrl+t  را بزنيد تا ابزار free transform (تغيير شكل آزاد ) فعال شود .Shift  و Alt  را پايين نگه داشته و سپس به داخل يكي از گوشه ها كليك و درگ كنيد ، به نحوي كه میخواهید عكس را كوچك كنيد. شما همچنين ميتوانيد برخي قسمتهاي عكس را ببريد تا آن را يك دايره كنيد و بچرخانيد تا كمي واقع گرايانه شود .

 • روي لايه ي  عكس دابل كليك كنيد در ديالوگ باكس Layer Styles كه باز مي شود ، Drop Shadow و Stroke را چك بزنيد ، Stroke را به Inside تغيير داده و width آن را كم كنيد تا يك حاشيه ي زيبا در طول لبه ها بدست آوريد .

 • حال كليد Ctrl را نگه داشته و روي Layer Thumbnail  از لايه ي عكس كليك كنيد تا انرا بعنوان يك  selection  لود كنيد.
 • به مسير selection> trantorm selection  برويد.
 • كليد Alt +shift  را نگه داريد در حالي كه به درون یکی از دستگيره داخلي گوشه درگ مي كنيد.
 • ناحيه انتخاب شده را همانطور كه هست بگذاريد و روي ايكون layar mask  در پالت لايه ها كليك كنيد .شما توجه خواهيد كرد كه محيط خارجي سلكشن پنهان شده است.
 • شما حالا مي توانيد روي ماسك لايه انواع مختلف تغييرات شكل ،قلم مو  و فيلتر را بيافزاييد تا انواع مختلف حاشيه ها را بدست اوريد. بعنوان مثال ، روي ماسك لايه كليك كنيد و ابزار  brush   (قلم مو) را بگيريد. يكي  از برس هاي طبيعي يا افكت خاص را انتخاب كنيد.
 • به عنوان رنگ پیش زمینه با سفید شروع به رنگ کردن روی قسمتهای سیاه لایه ماسک کنید.

خواهید دید که قسمت های  مخفی عکس خود را آشکار میکنند هرچند به صورت ضربات قلم مو

به صورت انتخابی میتوانید پس زمینه های مرسوم یا گرادیان ها را به لایه زیرین اضافه کنید، یک نوار سفید اضافی به پایین صفحه بیافزایید. پیش از تغییرات مرحله 2 ، برخی متون یا هرچه درست به نظر میرسد اضافه کنید.همچنین بیش از یک عکس را روی هم قرار دهید و مراحل فوق را دنبال کنید تا یک آمیزش رنگ ملایم بدست آید.

لبه های ملایم

شما با استفاده از فتوشاپ قادرید سریع و آسان برای عکس های خود حاشیه های ملایم ایجاد کنید. به این صورت :

Alt  بعلاوه دابل کلیک روی لایه پس زمینه (عکس) برای باز کردن قفل آن . سپس  ctrl بعلاوه کلیک روی دکمه  new layer از پالت لایه ها برای ایجاد یک لایه جدید زیر لایه عکس. این لایه تازه ایجاد شده را با سفید پر کنید.

* حال دکمه کنترل را نگه داشته و روی thumbnail  لایه از لایه عکس کلیک کنید تا سلکت شود. از مسیر                                     Select > transform  selection

دکمه shift  ,  alt    را نگه داشته ، همزمان  یکی از دستگیره های داخلی گوشه را درگ کنید.

 • سلکشن را همانطور که هست رها کنید و روی آیکون ماسک لایه در پالت لایه ها کلیک کنید.خواهید دید که ناحیه بیرون منطقه انتخابی مخفی شده است.
 • حالا شما میتوانید انواع مختلفی از تغییرات ، قلم مو ها، فیلترهای روی ماسک لایه برای دست یافتن به انواع مختلف لبه ها را اضافه کنید. بعنوان یک مثال ، روی ماسک لایه کلیک کنید و ابزار brush   را بگیرید . یکی از قلم موهای معمولی یا افکت خاص را انتخاب کنید.
 • با رنگ سفید بعنوان رنگ پیش زمینه شروع به رنگ کردن روی قسمتهای مشکی ماسک لایه کنید.

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. سلام، خوب توضیح میدین ها ، ولی نمیدونم چرا از یه جاهاییش به بعد دیگه نمیتونم ادامه بدم، برای مثال قسمت افکت شیمیایی، از گزینه اول که با دایره نارنجی مشخص شده دیگه نمیتونم ادامه بدم، میشه یه کم واضح تر بگین!
  ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *