چگونگی بازگرداندن تنظیمات حریم خصوصی حساب فیس بوک به حالت مطلوب

 • 1389/3/11
 • محمدرضا ارجمندی
 • 315

انتظارات کاربران آنلاین از حریم خصوصی روز به روز در حال بالا رفتن است، اما شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک چه بخواهند چه نخواهند ، بسیاری از ما کاربران زمانی که در این وب سایت ها ثبت نام می کنیم نیاز به ارائه تنظیماتی برای کنترل حریم خصوصی در فضای مجازی از سوی شبکه اجتماعی داریم. در این مقاله به بررسی نحوه استفاده از ابزار کنترل جدید فیس بوک برای بهبود مسائل مربوط به حریم خصوصی  کاربران این شبکه پرطرفدار می پردازیم.

این روزها ، به نظر می رسد فیس بوک به طور جدی عزم خود را برای حاکمیت بر دنیای اینترنت با ارائه تمام امکاناتی که تقریبا در هر شبکه اجتماعی موجود است جزم کرده (در مقایسه با: توییتر ، Foursquare ، FriendFeed ، و غیره). مشکل این است که ، هر برنامه ای نیازهای فیس بوک را در آن زمینه برطرف نمی کند، و به منظور رقابت با ابزارهای شبکه های اجتماعی دیگر ، فیس بوک به آرامی بخشی از خدمات خود را از طبقه بندی خصوصی به بسیار عمومی تغییر داده است.

کاربران همواره می دانسته که برای مثال توییتر، یک سرویس عمومی است و بنابراین انتظارات از آن هم در حد یک سرویس عمومی بوده است. البته حتی در توییتر هم ، می توانید یک حساب کاربری خصوصی برای خود داشته باشید، اما مزیت اصلی توییتر به عنوان یک سرویس وبلاگ نویسی عمومی این است که کاربران می توانند از آن استفاده کرده و حرف و مطلب خود را به سمع و نظر مردم بسیار زیاد دیگری در اقصی نقاط جهان برسانند. در مقابل ، ایده ساخت محیط فیس بوک این بوده که همیشه در تماس با با دوستان واقعی خود باشید، و چیزهایی را با آنها ،و تنها آنها ،به اشتراک بگذارید. به همین دلیل بود که در وهله اول کاربران  به آن بیش از شبکه اجتماعی مای اسپیس علاقه نشان داده و به فیس بوک مهاجرت کردند.

با این حال ، فیس بوک تلاش کرده تا خود را در سراسر فضای مجازی گسترش دهد ، این امر باعث می شود فعالیت  های شما بیشتر و بیشتر در منظر عموم کاربران قرار گیرد ، دیگر اینکه تلاش کرده تا جای ممکن جای سرویس های عمومی مثل توییتر یا Digg را بگیرد تا جایی که کاربران زیادی را هم از این دو سایت به سوی خود جلب نموده است که می خواهند شبکه ای اجتماعی و عمومی داشته باشند. خوشبختانه ،ابزارهای جدید فیس بوک در حفظ حریم خصوصی ،در حالی که قطعا بی نقص نیست ، کنترل حریم شخصی شما در استفاده از فضای یک سایت اجتماعی را آسان تر می کنند. در این مقاله به تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران فیس بوک به شکلی نسبتا مفصل پرداخته ایم، این راهنما به شما کمک کند تا فیس بوک را دوباره برای خودتان آماده کنید، و آن را برای همان منظور که در آن ثبت نام کرده اید درآورید ، نه برای آنچه که مدیران فیس بوک به شدت برایش در تلاشند(عمومی سازی)

(میزان و نوع اطلاعاتی را که از  فیس بوک برای به اشتراک گذاشتن عمومی انتظار می رود از فردی به فرد دیگر متفاوت است ؛ در زیر ، ما  تنظیماتی را که فکر می کنیم  در ارتباط با هدف ماست و معتقدیم هم  تنظیمات مناسبی است و هم به  حفظ حریم شخصی کاربران فیس بوک نزدیکتر است برجسته کرده ایم.)

تصاویر این مقاله برای درک بهتر شما در راهنمایی تنظیمات توصیه شده است به انها دقت کنید!

توجه : به یاد داشته باشید که تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران فیس بوک برای کاربران ظرف هفته های آتی  به قابلیت های این سایت اضافه خواهد شد،  پس اگر شما هنوز چنین امکانی را در حساب خود ندیده اید ، منتظر باشید تا به زودی در صفحه فیس بوک خودپنجره ای را که در قسمت فید اخبار (news feed)ظاهر می شود و شما را به این ابزار راهنمایی می کنند باشید(تصویر بالا)

کنترل  و حفظ اطلاعات پایه ای  شما

سیستم جدید فیس بوک از اینجا در دسترس است  که دارای 4 بخش برای حفظ حریم خصوصی حساب شماست. اولین بخش مربوط میشود به محافظت از اطلاعات پایه ای حساب کاربری ، که اطلاعاتی که دیگر کاربران در جستجوی خود برای شناسایی شما از آن استفاده می کنند را کنترل می کند. این اطلاعات  شامل لیست دوستانتان ، محل تحصیل یا کارتان ، شهر زادگاه/ شهرمحل سکونت فعلی ، علاقه مندی ها و دیگر اطلاعات از این دست می باشد. این تنظیمات همچنین شامل مواردی مانند اینکه چه کسی  بتواند شما را در نتایج جستجو  مشاهده کرده، درخواست دوستی برایتان بفرستد، و یا برای شما پیامی ارسال کند می شود. این بخش بسیار شبیه به تنظیمات قدیمی حریم شخصی کاربران است: هنگامی که شما بر روی  نمایش تنظیمات(view settings) در زیر شاخه اطلاعات اولیه کلیک کنید ، قادر خواهید بود انتخاب  کنید چه افرادی می توانند هر آیتم خاص را مشاهده می شود که شامل گزینه هایی چون همه(everyone) ، دوستان دوستان(friends of friends)، و یا تنها دوستان (friends) می شود

.

اگرچه فیس بوک به شما توصیه می کند تمام این اطلاعات را به شکل عمومی در معرض دید سایرین بگذارید ، تا دوستانی که به دنبال شما می گردند شما را راحت تر پیدا کنند، اما نیازی به این همه اطلاعات نیست. موارد علاقه مندی ، صفحات، و در شهر محل سکونت شما را می توانیددر حالت  فقط با دوستان تنظیم کنید،(مانند تصویر بالا). توصیه ما این است که اطلاعات محل تحصیل و کار خود را در حالت  دوستان و شبکه ها(friends and networks) تنظیم کنید، تا کاربرانی که با شما دوست نبوده ، اما در همان  مدرسه درس می خوانده اند یا در همان دفتر محل کار شما کار می کردند به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند. بقیه موارد را می توان به حالت مشاهده عمومی تنظیم کرد ، مگر اینکه شما واقعا ترجیح دهید همه درخواست های دوستی را یکی یکی بررسی  و سپس قبول کنید ، که البته کار خوبی است ، در بیشتر موارد ، قرار داشتن در نتایج جستجو فیس بوک به کاربران کمک می کند شما را پیدا کنند. من شخصا امکان  ارسال پیام (send me messages)و دیدن لیست دوستان من(see my friend list) را فقط برای دوستان دوستان خودم فعال کرده ام، که هنوز هم نسبتا عمومی است ، اما به ندرت کسی که از طریق یکی از دوستانم با من دوست نشده نیاز به انجام هر کدام از آن کارها خواهد داشت، بنابراین من  آنها را به این شکل تنظیم می کنم، این قسمت واقعا به شما بستگی خواهد داشت.

خصوصی سازی اطلاعات کاملا شخصی

جدیدترین بخش نحوه به اشتراک گذاری در فیس بوک(Sharing on Facebook) است که بسیار ساده شده است. این بخش شامل جزئیات خصوصی بیشتری از شما مثل وضعیت (آنلاین با آفلاین)، عکس ها ، پست های ارسالی، بیوگرافی ، اطلاعات تماس ، و غیره است. فیس بوک دارای لینک های سریع برای  تنظیم همه موارد به حالت عمومی ، خصوصی ، و یا تنظیمات توصیه شده است ، که صادقانه بگویم هنوز هم برای سلیقه های ما گزین های زیادی دارد. بنابراین، توصیه ما ساده است : گزینه فقط دوستان (friends only) را از نوار کناری انتخاب کرده، دکمه اعمال تنظیمات(apply settings) را فشار دهید. دلیلی وجود ندارد بقیه مردم جهان نیاز به مشاهده همه این اطلاعات  داشته باشند البته اگر هدف شما در  استفاده از فیس بوک همان است که در سال  2005 برای آن به وجود آمده، و هیچ دلیلی برای پیچیده تر کردن این موارد و استفاده از تنظیمات خاص وجود ندارد (مگر اینکه شما واقعا ، بخواهید همه نقل قول های مورد علاقه شما را بدانند!)

قفل کردن برنامه های کاربردی مزاحم

در گوشه پایین صفحه اصلی تنظیمات حریم شخصی کاربران بخش برنامه های کاربردی و وب سایتها(applications and websites)است ، که دسترسی به اطلاعات شما در خارج از فیس بوک را کنترل می کند. بر روی دکمه تغییر تنظیمات(edit settings) کلیک کرده و نگاهی به برنامه های کاربردی مورد استفاده خود بیاندازید، در حالی که ممکن است تصمیم اولیه شما غیرفعال کردن پلت فرم تمام برنامه های کاربردی باشد، توجه کنید که ، اگر از فیس بوک در سیست معامل اندورید(در موبایل تان)یا برنامه  آگاه سازی دسکتاپ در مکینتاش استفاده می کنید ،غیر فعال سازی کل برنامه ها باعث غیر قابل استفاده شدن دو برنامه فوق می شود. علاوه بر این ، اگر حساب کاربری توییتر خود را در حساب فیس بوک خود لینک نموده اید، و یا استفاده از iPhoto به آپلود تصاویر در فیس بوک می پردازید ، باید  برنامه های کاربردی را در فیس بوک فعال کنید  تا بتوانید به چنین کارهایی بپردازید.

خوشبختانه ، منوی جدید برنامه های کاربردی صدها بار  ساده تر از منوی قدیمی است، بنابراین شما می توانید تنظیماتی مدنظر خود را  بدون نگرانی از صرف یک روز زمان  برای دستکاری همه آنها اعمال کنید. همه آنچه باید انجام دهید کلیک بر روی لینک حذف برنامه ناخواسته یا اسپم دار(remove unwanted or spammy applications و  سپس حذف برنامه های کاربردی است که اصلا  در حساب خود نیازی به آنها ندارید ،و حفظ برنامه های مورد نیاز است همین!

شما احتمالا می خواهید به طور کامل بقیه تنظیمات این صفحه  را قفل کنید. گزینه game and application activity را به حالت  فقط  دوستان تنظیم کنید(اگر چه این کار بسته به برنامه هایی که شما استفاده میکنید تنظیم خیلی خوبی نیست ). 3 گزینه دیگر  که دکمه edit settings دارند با زدن این دکمه شما را به پنجره ای با چند گزینه می برند که شما بهتر است تمامی گزینه ها را با برداشتن تیک کنارشان غیر فعال کنید. لازم نیست اطلاعات شخصی خود را با هر برنامه ای به اشتراک گذارید ، و احتمالا نباید اطلاعات خود را در دسترس دیگر سایت بگذارید البته اجازه برای نمایش اطلاعات شما در جستجوهای گوگل به خود شما بستگی دارد ، هر چند اگر شما از فیس بوک صرفا به دلایل شخصی استفاده می کنید ،بهتر است این گزینه را هم غیر فعال کنید.

مسدود کردن کاربران و نرم افزارهای مزاحم و مخرب

بخش آخر لیست مسدود سازی است ، جایی که شما احتمالا تا کنون زیاد تنظیم نکرده اید ، اما تنظیم موارد این بخش و آشنایی با قابلیت های آن به نفع شماست. در اینجا شما می توانید دسترسی کاربران خاص را به حساب خود (مانند دوستان دبیرستان بیش از حد خودمانی و دوست پسر/دختر اعصاب خراب!) توسط نام یا آدرس ایمیل مسدود کنید ، و همچنین بعضی از برنامه های ویژه که مخصوص اسپم و تبلیغات است را هم مسدود کنید. در حالی که این تنظیمات فرصت مناسبی برای به خاطر آوردن دوستان یا برنامه ها و تشخیص مزاحمت احتمالی هر کدام از انهاست، به یاد داشته باشید که شما می توانید آنها را از تقریبا هر جایی در فیس بوک به محض اینکه مزاحمت شان برایتان محرز شد بلوک کنید ، ، کافیست  تنها بر روی  دکمه block درفید خبری خود و یا صفحه مشخصات آنها کلیک کنید تا انها را از دسترسی به شما محدود سازید.

بدیهی است ، این توصیه ها صرفا از طرف نویسنده ای است که نسبت به  راهنمایی کاربران فیس بوک درحفظ حریم خصوصی شان در محیط های اجتماهی احساس مسئولیت می کند، اما بدانید سپردن حریم خصوصی به تنظیمات پیش فرض فیس بوک برای محافظت از آن کافی نیست و شما خودتان باید تنظیمات مورد نیاز را برای محافظت از اطلاعات خود انجام دهید. ایده اصلی این راهنمایی چیری نبود جز ، آموزش استفاده از تنظیمات جدید فیس بوک در حفظ حریم شخصی کاربران (که بسیار هم ساده بوده و به شما امنیت نسبتا مناسبی را می دهند)که تجربه کار با فیس بوک را مانند چند سال پیش ، وقتی شما نام فیس بوک را با لحنی مثبت و بدون نگرانی از سرقت اطلاعات بر زبان می آوردید در می آورد.

آیا تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران برای شما هم فعال شده؟ اگر چنین است ، در بخش نظرات به ما اطلاع دهید که نظرتان در این باره  و این مقاله چیست؟

منبع: lifehacker

Find your used or remanufactured auto parts to day! Why buy used auto parts from Sharper Edge Used Engines?

Sharper Edge Engines is committed to giving everyone access to the value of Guaranteed Used Engines, remanufactured engines, rebuilt engines, used transmissions or remanufactured auto parts. Do you need an engine for the car you are passing to your teenage driver? What about a used transmission for that car upper in your garage? We get requests like these from customers all over USA and Canada everyday. with 25 years of experience and customer service that is second to no other competitor. We work to own and keep your business. If you need assistance to get a used or remanufactured parts for your car, truck or SUV we are here to help you to find it in the best quality, low mileage and lowest price ever! In today’s fast paced world there are few things more devastating than losing your personal transportation due to a break-down. It doesn’t matter if you drive an exotic import or need that old work truck repaired, Sharper Edge Used Engines is here to help. Don’t lose your transportation during these tough times. A rebuilt engine, transmission, or transfer case is a fraction of the cost of a new car or a used car that you don’t know about. We don’t care what you drive we can help.

Simply the highest quality and value, guaranteed auto drive trains on the market. Over 15,000 Engines available. Do not waste your time, call us for special pricing. Our sole priority , the very reason we are in business ,is to provide our customers The highest quality, best value automotive drive train assemblies attainable. Sharper Edge Engines (used engines for sale) is a nationwide distributor of engines, transmissions, and transfer cases, with over 15 ,000 units available for immediate delivery. we service domestic and import vehicles. We also specialize in hard to find parts. If you’ve looked high and low with no luck, call Sharper Edge – if we can’t deliver it, nobody can. After 25 years experience, we’ve seen it all. The easy way to find used and remanufactured auto parts. We are designed to help people with any level of car experience find used auto parts ,car parts ,and foreign auto parts. With calling us you are connected to one of the largest inventory nationwide, coast to coast. Now you can find foreign Auto parts without scraping through salvage yards. Whether you are a fulltime mechanic or an individual, Sharper Edge Engines guarantees great Automotive parts, Used Engines, Used Transmission, Rebuilt Transfer case, rebuilt engine, Rebuilt Transmission , Rebuilt Transfer case. Don’t lose your transportation during these tough times. The right part, right now Find the used or remanufactured engine or remanufactured transmission or remanufactured Transfer case, you, ve been looking for. If you, ve been having trouble finding used auto parts for your car call no further than our experts with 25 years experience. customer satisfaction is job one for our dedicated team of auto specialists. We take the time to listen to our customers and provide them with the best options available. our highly trained experts ask all the right questions to guarantee that you get the right part, first time. we test, inspect, and clean each part to assure that we are delivering quality assemblies .Sharper Edge Engines stands behind every engine, transmission, and transfer case with a nationwide warranty. Sharper Edge Engines has thousands of parts from virtually any make and model of domestic and imported vehicles. No more driving all over the state for the used or remanufactured auto parts you need. Sharper Edge Used Engines makes finding the used or remanufactured you need ,fast, easy, and the best quality.

Come In : Http://www.SharperEdgeEngines.com

Toll Free 1-866-651-2992

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 315 دیدگاه
 1. salam!
  man mikhastam tu ghesmate “contact information” be joz emailo addresso tello…! ye ghesmate dige doros konam!
  ye tedad az aza ino daran!vali nemidunam chetori doros mikonan daghighan be in halate!
  facebook: facebook.com/…….! chetori mitunam in ghesmato doros konam?!
  mamnun misham!

 2. سلام من با گوشی و لب تاب وصل میشدم ب الترا ولی گوشیمو فلش کردم همش اون 5 تا ل امنیتی میاد که به زور میشواتونم تا مرحله دوم برم چیکار بکنم . ممنون اگه بتونید خوب راهنمائی کنیئ خطم ایرانسل

 3. سلام اگه وی پی ان داری از اون استفاده کن در غیر این صورت شماره ایرانسل رو وارد کن تا برات اس ام اس بیاد بعد کد رو وارد کن

 4. سلام . من تو قسمت بازرسی امنیتی همون مرحله اول که باید نوشته درون کادر رو تایپ کنم گیر می کنم .چون اون کادر باز نمی شه .من با فری گیت میرم. اگه کمکم کنین ممنون میشم

 5. با سلام
  من توی فیس بوکم یک لینک دریافت کردم که بعد از باز کردن اون همون لینک توسط پروفایل من به تمام دوستانم فرستاده شد.. مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا کمک کنید تا این مشکل پروفایلم حل شه…
  با تشکر

  1. مسلما عمدا يا غير عمد شما لينك رو شير كرديد

 6. سلام..صفحه پرزفایل فیس بوکم تغییر کردهوومو دیگه منوهایی مثل wall,info,photo نداره و فقط البوم عکسام معلومه …چطوری میتونم پروفایلمو به حالت قبلیش برگردونم؟؟؟در ضمن بالی home نوشته new feed میتونم پاکش کنم..لطفا راهنمایی کنید

 7. سلام
  ببخشید یه سوال داشتم و خیلی ممنون می شم اگه راهنمایی کنین :
  من برای دوستام فهرست بندی درست کردم اما با این وجود شیوه نمایش عکس هام برای دوستام هیچ ربطی به پرایوسی که من برای آلبوم گذاشتم نداره !!! یعنی این که حتی اگه نمایش ” Every one” هم انتخاب کنم بعضی از دوستام نمی تونن عکس هام را ببینن !!! حتی photo box را !

  1. آقا من زمانی که میخام وارد فیس بوک شم این پیامو میده
   Your account has been temporarily suspended
   و دلگه وا نمیشه کمکم کنید

 8. باسلام من با لپ تاپ يكي از دستان عضو فيس بوك شدم .اما با لپ تاپ خودم وف-ي-ل-ت-ر u فقط صفحه اول باز مي شود ونه مي تونم وارد شوم ونه مي تونم بامشخصات ديگري عضو شوم لطفا راهنمايي بفرماييد.ممنون

 9. سلام من يه سوال دارم.وقتي وارد فيس بوك ميشم دوستاني رو كه اد كردم ديده نمي شن. دوستام هم نمي تونن البوم من رو ببينن و مي گن غير فعاله اشكال كار كجاست؟

 10. salam khoob hastin/rastesh bakhshe send massage man bloch shode/chanvaght massag dadam be chan nafar ama alan ke mikham massag berftesrtam vaghti send massage ro mizanam ye safe error baz mishe ke mige:block Block! You are engaging in behavior that may be considered annoying or abusive by other users.
  You have been blocked from sending messages because you repeatedly misused this feature. This block will last anywhere from a few hours to a few days. When you are allowed to reuse this feature, please proceed with caution. Further misuse may result in your account being permanently disabled. For further information, please visit our FAQ page.

  lotf konin rahnamayikonin ke chikoori fa alesh konam /mamnoon

  1. خیر تا الان خود فیس بوک این قابلیت رو نگذاشته که بفهمید چه کسانی از پروفایل شما بازدید کرده اند و ین باعث شده برخی هکر ها با سو استفاده از این حس کنجکاوی کاربران برنامه های مخربی به بهانه فعال کردن این ویژگی برای فیس بوک تدارک ببینند که در واقع اطلاعات کاربران را به سرقت می برند

  2. من یکی از همین اپلیکیشن ها رو به صفحه ام اضافه کرد.( یک جاوا اسکریپت بود که کپی پیست کردم در آدرس بار) ..حالا چه جوری می تونم حذف اش کنم؟

 11. سلام. خسته نباشد
  من می خواستم اگه امکان داره من را راهنمایی کنید که آیا راهی وجود دارد که بتوانم پروفایل های مخفی شده افرادی که در لیست من نیستند را ببینم. ممنون می شوم اگه کمک کنید.

  1. با سلام ميتونيد از طريق وي‌پي‌ان وارد فيس‌بوك بشيد

 12. میشه یه راهنمای کامل واسه ورودبه فیس بوک واسم بفرسین چون من هرچی وارد میشم فیلتره

 13. سلام.
  تنظیمات privacy setting برای من اعمال نمیشه . هرچیزی رو که عوض میکنم فوری به حالت اولش برمیگرده.
  چکار کنم؟

 14. Your messages have been blocked temporarily to prevent sending spam
  من براي كسي مزاحمت ايجاد نكردم ولي وقتي ميخوام كسي را اد كنم با پيغام بالا مواجه ميشم

 15. salam dooste aziz
  ye sooal daram az mahzaretoon , :
  zamani ke mikham kasi ra add konam in payam baram miyad :
  Because sending requests to strangers is considered spam, your friend requests have been blocked for 30 days. Please visit the Help Centre to learn more or let us know if you believe we’ve made a mistake.

  v zamani ke mikhaham baraye kasi payam bedaham in peygham miayad :

  Sorry! Your messages have been blocked temporarily to prevent sending spam. To learn more, please visit the Help Center.

  khooshhal mishavam agar mara rahnemayi konid …

 16. سلام
  من یه گروه توی facebook دارم، یکی از دوستان رو توش block کردم. حالا که میخوام برش گردونم نمیشهو لطفا بگین چه کار میتونم بکنم واسه برگردوندنش
  مرسی

  1. سلام دوست عزیز
   شما باید ماحل زیر را طی کنید:
   1) از منوی حساب کاربری در گوشه بالا تنظیمات حریم شخصی را انتخاب کنید.
   2)در پایین صفحه از منوی فهرست بازداشته‌ها که با علامت قرمز ورود ممنوع مشخصه بر روی ویرایش فهرست شما کلیک کنید
   3)در همان ابتدا منوی اشخاص را مسدود کنید وجود داره که در زیر قسمت نام و ابمیل اسم کسی را که block را مشاهده می کنید.جلوی اسم دوست شما عبارت باز کنید وجود داره که باید روی آن کلیک کنید.
   4)از شما سوال می شود:آیا صد در صد می‌خواهی(nesme doostetan)‏ را از فهرست مسدود شدگان پاک کنید؟
   5)گزینه تایید رابزنید.
   این جوری دوبار میتونید برگردونیدش.بای

 17. سلام من برای اضافه کردن دوستانم با این پیام مواجه میشم منو راهنمایی کنید
  Because sending requests to strangers is considered spam, your friend requests have been blocked for 7 days. Please visit the help center to learn more or let us know if you believe we’ve made a mistake.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *