چگونگی بازگرداندن تنظیمات حریم خصوصی حساب فیس بوک به حالت مطلوب

 • 1389/3/11
 • محمدرضا ارجمندی
 • 315

انتظارات کاربران آنلاین از حریم خصوصی روز به روز در حال بالا رفتن است، اما شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک چه بخواهند چه نخواهند ، بسیاری از ما کاربران زمانی که در این وب سایت ها ثبت نام می کنیم نیاز به ارائه تنظیماتی برای کنترل حریم خصوصی در فضای مجازی از سوی شبکه اجتماعی داریم. در این مقاله به بررسی نحوه استفاده از ابزار کنترل جدید فیس بوک برای بهبود مسائل مربوط به حریم خصوصی  کاربران این شبکه پرطرفدار می پردازیم.

این روزها ، به نظر می رسد فیس بوک به طور جدی عزم خود را برای حاکمیت بر دنیای اینترنت با ارائه تمام امکاناتی که تقریبا در هر شبکه اجتماعی موجود است جزم کرده (در مقایسه با: توییتر ، Foursquare ، FriendFeed ، و غیره). مشکل این است که ، هر برنامه ای نیازهای فیس بوک را در آن زمینه برطرف نمی کند، و به منظور رقابت با ابزارهای شبکه های اجتماعی دیگر ، فیس بوک به آرامی بخشی از خدمات خود را از طبقه بندی خصوصی به بسیار عمومی تغییر داده است.

کاربران همواره می دانسته که برای مثال توییتر، یک سرویس عمومی است و بنابراین انتظارات از آن هم در حد یک سرویس عمومی بوده است. البته حتی در توییتر هم ، می توانید یک حساب کاربری خصوصی برای خود داشته باشید، اما مزیت اصلی توییتر به عنوان یک سرویس وبلاگ نویسی عمومی این است که کاربران می توانند از آن استفاده کرده و حرف و مطلب خود را به سمع و نظر مردم بسیار زیاد دیگری در اقصی نقاط جهان برسانند. در مقابل ، ایده ساخت محیط فیس بوک این بوده که همیشه در تماس با با دوستان واقعی خود باشید، و چیزهایی را با آنها ،و تنها آنها ،به اشتراک بگذارید. به همین دلیل بود که در وهله اول کاربران  به آن بیش از شبکه اجتماعی مای اسپیس علاقه نشان داده و به فیس بوک مهاجرت کردند.

با این حال ، فیس بوک تلاش کرده تا خود را در سراسر فضای مجازی گسترش دهد ، این امر باعث می شود فعالیت  های شما بیشتر و بیشتر در منظر عموم کاربران قرار گیرد ، دیگر اینکه تلاش کرده تا جای ممکن جای سرویس های عمومی مثل توییتر یا Digg را بگیرد تا جایی که کاربران زیادی را هم از این دو سایت به سوی خود جلب نموده است که می خواهند شبکه ای اجتماعی و عمومی داشته باشند. خوشبختانه ،ابزارهای جدید فیس بوک در حفظ حریم خصوصی ،در حالی که قطعا بی نقص نیست ، کنترل حریم شخصی شما در استفاده از فضای یک سایت اجتماعی را آسان تر می کنند. در این مقاله به تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران فیس بوک به شکلی نسبتا مفصل پرداخته ایم، این راهنما به شما کمک کند تا فیس بوک را دوباره برای خودتان آماده کنید، و آن را برای همان منظور که در آن ثبت نام کرده اید درآورید ، نه برای آنچه که مدیران فیس بوک به شدت برایش در تلاشند(عمومی سازی)

(میزان و نوع اطلاعاتی را که از  فیس بوک برای به اشتراک گذاشتن عمومی انتظار می رود از فردی به فرد دیگر متفاوت است ؛ در زیر ، ما  تنظیماتی را که فکر می کنیم  در ارتباط با هدف ماست و معتقدیم هم  تنظیمات مناسبی است و هم به  حفظ حریم شخصی کاربران فیس بوک نزدیکتر است برجسته کرده ایم.)

تصاویر این مقاله برای درک بهتر شما در راهنمایی تنظیمات توصیه شده است به انها دقت کنید!

توجه : به یاد داشته باشید که تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران فیس بوک برای کاربران ظرف هفته های آتی  به قابلیت های این سایت اضافه خواهد شد،  پس اگر شما هنوز چنین امکانی را در حساب خود ندیده اید ، منتظر باشید تا به زودی در صفحه فیس بوک خودپنجره ای را که در قسمت فید اخبار (news feed)ظاهر می شود و شما را به این ابزار راهنمایی می کنند باشید(تصویر بالا)

کنترل  و حفظ اطلاعات پایه ای  شما

سیستم جدید فیس بوک از اینجا در دسترس است  که دارای 4 بخش برای حفظ حریم خصوصی حساب شماست. اولین بخش مربوط میشود به محافظت از اطلاعات پایه ای حساب کاربری ، که اطلاعاتی که دیگر کاربران در جستجوی خود برای شناسایی شما از آن استفاده می کنند را کنترل می کند. این اطلاعات  شامل لیست دوستانتان ، محل تحصیل یا کارتان ، شهر زادگاه/ شهرمحل سکونت فعلی ، علاقه مندی ها و دیگر اطلاعات از این دست می باشد. این تنظیمات همچنین شامل مواردی مانند اینکه چه کسی  بتواند شما را در نتایج جستجو  مشاهده کرده، درخواست دوستی برایتان بفرستد، و یا برای شما پیامی ارسال کند می شود. این بخش بسیار شبیه به تنظیمات قدیمی حریم شخصی کاربران است: هنگامی که شما بر روی  نمایش تنظیمات(view settings) در زیر شاخه اطلاعات اولیه کلیک کنید ، قادر خواهید بود انتخاب  کنید چه افرادی می توانند هر آیتم خاص را مشاهده می شود که شامل گزینه هایی چون همه(everyone) ، دوستان دوستان(friends of friends)، و یا تنها دوستان (friends) می شود

.

اگرچه فیس بوک به شما توصیه می کند تمام این اطلاعات را به شکل عمومی در معرض دید سایرین بگذارید ، تا دوستانی که به دنبال شما می گردند شما را راحت تر پیدا کنند، اما نیازی به این همه اطلاعات نیست. موارد علاقه مندی ، صفحات، و در شهر محل سکونت شما را می توانیددر حالت  فقط با دوستان تنظیم کنید،(مانند تصویر بالا). توصیه ما این است که اطلاعات محل تحصیل و کار خود را در حالت  دوستان و شبکه ها(friends and networks) تنظیم کنید، تا کاربرانی که با شما دوست نبوده ، اما در همان  مدرسه درس می خوانده اند یا در همان دفتر محل کار شما کار می کردند به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند. بقیه موارد را می توان به حالت مشاهده عمومی تنظیم کرد ، مگر اینکه شما واقعا ترجیح دهید همه درخواست های دوستی را یکی یکی بررسی  و سپس قبول کنید ، که البته کار خوبی است ، در بیشتر موارد ، قرار داشتن در نتایج جستجو فیس بوک به کاربران کمک می کند شما را پیدا کنند. من شخصا امکان  ارسال پیام (send me messages)و دیدن لیست دوستان من(see my friend list) را فقط برای دوستان دوستان خودم فعال کرده ام، که هنوز هم نسبتا عمومی است ، اما به ندرت کسی که از طریق یکی از دوستانم با من دوست نشده نیاز به انجام هر کدام از آن کارها خواهد داشت، بنابراین من  آنها را به این شکل تنظیم می کنم، این قسمت واقعا به شما بستگی خواهد داشت.

خصوصی سازی اطلاعات کاملا شخصی

جدیدترین بخش نحوه به اشتراک گذاری در فیس بوک(Sharing on Facebook) است که بسیار ساده شده است. این بخش شامل جزئیات خصوصی بیشتری از شما مثل وضعیت (آنلاین با آفلاین)، عکس ها ، پست های ارسالی، بیوگرافی ، اطلاعات تماس ، و غیره است. فیس بوک دارای لینک های سریع برای  تنظیم همه موارد به حالت عمومی ، خصوصی ، و یا تنظیمات توصیه شده است ، که صادقانه بگویم هنوز هم برای سلیقه های ما گزین های زیادی دارد. بنابراین، توصیه ما ساده است : گزینه فقط دوستان (friends only) را از نوار کناری انتخاب کرده، دکمه اعمال تنظیمات(apply settings) را فشار دهید. دلیلی وجود ندارد بقیه مردم جهان نیاز به مشاهده همه این اطلاعات  داشته باشند البته اگر هدف شما در  استفاده از فیس بوک همان است که در سال  2005 برای آن به وجود آمده، و هیچ دلیلی برای پیچیده تر کردن این موارد و استفاده از تنظیمات خاص وجود ندارد (مگر اینکه شما واقعا ، بخواهید همه نقل قول های مورد علاقه شما را بدانند!)

قفل کردن برنامه های کاربردی مزاحم

در گوشه پایین صفحه اصلی تنظیمات حریم شخصی کاربران بخش برنامه های کاربردی و وب سایتها(applications and websites)است ، که دسترسی به اطلاعات شما در خارج از فیس بوک را کنترل می کند. بر روی دکمه تغییر تنظیمات(edit settings) کلیک کرده و نگاهی به برنامه های کاربردی مورد استفاده خود بیاندازید، در حالی که ممکن است تصمیم اولیه شما غیرفعال کردن پلت فرم تمام برنامه های کاربردی باشد، توجه کنید که ، اگر از فیس بوک در سیست معامل اندورید(در موبایل تان)یا برنامه  آگاه سازی دسکتاپ در مکینتاش استفاده می کنید ،غیر فعال سازی کل برنامه ها باعث غیر قابل استفاده شدن دو برنامه فوق می شود. علاوه بر این ، اگر حساب کاربری توییتر خود را در حساب فیس بوک خود لینک نموده اید، و یا استفاده از iPhoto به آپلود تصاویر در فیس بوک می پردازید ، باید  برنامه های کاربردی را در فیس بوک فعال کنید  تا بتوانید به چنین کارهایی بپردازید.

خوشبختانه ، منوی جدید برنامه های کاربردی صدها بار  ساده تر از منوی قدیمی است، بنابراین شما می توانید تنظیماتی مدنظر خود را  بدون نگرانی از صرف یک روز زمان  برای دستکاری همه آنها اعمال کنید. همه آنچه باید انجام دهید کلیک بر روی لینک حذف برنامه ناخواسته یا اسپم دار(remove unwanted or spammy applications و  سپس حذف برنامه های کاربردی است که اصلا  در حساب خود نیازی به آنها ندارید ،و حفظ برنامه های مورد نیاز است همین!

شما احتمالا می خواهید به طور کامل بقیه تنظیمات این صفحه  را قفل کنید. گزینه game and application activity را به حالت  فقط  دوستان تنظیم کنید(اگر چه این کار بسته به برنامه هایی که شما استفاده میکنید تنظیم خیلی خوبی نیست ). 3 گزینه دیگر  که دکمه edit settings دارند با زدن این دکمه شما را به پنجره ای با چند گزینه می برند که شما بهتر است تمامی گزینه ها را با برداشتن تیک کنارشان غیر فعال کنید. لازم نیست اطلاعات شخصی خود را با هر برنامه ای به اشتراک گذارید ، و احتمالا نباید اطلاعات خود را در دسترس دیگر سایت بگذارید البته اجازه برای نمایش اطلاعات شما در جستجوهای گوگل به خود شما بستگی دارد ، هر چند اگر شما از فیس بوک صرفا به دلایل شخصی استفاده می کنید ،بهتر است این گزینه را هم غیر فعال کنید.

مسدود کردن کاربران و نرم افزارهای مزاحم و مخرب

بخش آخر لیست مسدود سازی است ، جایی که شما احتمالا تا کنون زیاد تنظیم نکرده اید ، اما تنظیم موارد این بخش و آشنایی با قابلیت های آن به نفع شماست. در اینجا شما می توانید دسترسی کاربران خاص را به حساب خود (مانند دوستان دبیرستان بیش از حد خودمانی و دوست پسر/دختر اعصاب خراب!) توسط نام یا آدرس ایمیل مسدود کنید ، و همچنین بعضی از برنامه های ویژه که مخصوص اسپم و تبلیغات است را هم مسدود کنید. در حالی که این تنظیمات فرصت مناسبی برای به خاطر آوردن دوستان یا برنامه ها و تشخیص مزاحمت احتمالی هر کدام از انهاست، به یاد داشته باشید که شما می توانید آنها را از تقریبا هر جایی در فیس بوک به محض اینکه مزاحمت شان برایتان محرز شد بلوک کنید ، ، کافیست  تنها بر روی  دکمه block درفید خبری خود و یا صفحه مشخصات آنها کلیک کنید تا انها را از دسترسی به شما محدود سازید.

بدیهی است ، این توصیه ها صرفا از طرف نویسنده ای است که نسبت به  راهنمایی کاربران فیس بوک درحفظ حریم خصوصی شان در محیط های اجتماهی احساس مسئولیت می کند، اما بدانید سپردن حریم خصوصی به تنظیمات پیش فرض فیس بوک برای محافظت از آن کافی نیست و شما خودتان باید تنظیمات مورد نیاز را برای محافظت از اطلاعات خود انجام دهید. ایده اصلی این راهنمایی چیری نبود جز ، آموزش استفاده از تنظیمات جدید فیس بوک در حفظ حریم شخصی کاربران (که بسیار هم ساده بوده و به شما امنیت نسبتا مناسبی را می دهند)که تجربه کار با فیس بوک را مانند چند سال پیش ، وقتی شما نام فیس بوک را با لحنی مثبت و بدون نگرانی از سرقت اطلاعات بر زبان می آوردید در می آورد.

آیا تنظیمات جدید حریم شخصی کاربران برای شما هم فعال شده؟ اگر چنین است ، در بخش نظرات به ما اطلاع دهید که نظرتان در این باره  و این مقاله چیست؟

منبع: lifehacker

Find your used or remanufactured auto parts to day! Why buy used auto parts from Sharper Edge Used Engines?

Sharper Edge Engines is committed to giving everyone access to the value of Guaranteed Used Engines, remanufactured engines, rebuilt engines, used transmissions or remanufactured auto parts. Do you need an engine for the car you are passing to your teenage driver? What about a used transmission for that car upper in your garage? We get requests like these from customers all over USA and Canada everyday. with 25 years of experience and customer service that is second to no other competitor. We work to own and keep your business. If you need assistance to get a used or remanufactured parts for your car, truck or SUV we are here to help you to find it in the best quality, low mileage and lowest price ever! In today’s fast paced world there are few things more devastating than losing your personal transportation due to a break-down. It doesn’t matter if you drive an exotic import or need that old work truck repaired, Sharper Edge Used Engines is here to help. Don’t lose your transportation during these tough times. A rebuilt engine, transmission, or transfer case is a fraction of the cost of a new car or a used car that you don’t know about. We don’t care what you drive we can help.

Simply the highest quality and value, guaranteed auto drive trains on the market. Over 15,000 Engines available. Do not waste your time, call us for special pricing. Our sole priority , the very reason we are in business ,is to provide our customers The highest quality, best value automotive drive train assemblies attainable. Sharper Edge Engines (used engines for sale) is a nationwide distributor of engines, transmissions, and transfer cases, with over 15 ,000 units available for immediate delivery. we service domestic and import vehicles. We also specialize in hard to find parts. If you’ve looked high and low with no luck, call Sharper Edge – if we can’t deliver it, nobody can. After 25 years experience, we’ve seen it all. The easy way to find used and remanufactured auto parts. We are designed to help people with any level of car experience find used auto parts ,car parts ,and foreign auto parts. With calling us you are connected to one of the largest inventory nationwide, coast to coast. Now you can find foreign Auto parts without scraping through salvage yards. Whether you are a fulltime mechanic or an individual, Sharper Edge Engines guarantees great Automotive parts, Used Engines, Used Transmission, Rebuilt Transfer case, rebuilt engine, Rebuilt Transmission , Rebuilt Transfer case. Don’t lose your transportation during these tough times. The right part, right now Find the used or remanufactured engine or remanufactured transmission or remanufactured Transfer case, you, ve been looking for. If you, ve been having trouble finding used auto parts for your car call no further than our experts with 25 years experience. customer satisfaction is job one for our dedicated team of auto specialists. We take the time to listen to our customers and provide them with the best options available. our highly trained experts ask all the right questions to guarantee that you get the right part, first time. we test, inspect, and clean each part to assure that we are delivering quality assemblies .Sharper Edge Engines stands behind every engine, transmission, and transfer case with a nationwide warranty. Sharper Edge Engines has thousands of parts from virtually any make and model of domestic and imported vehicles. No more driving all over the state for the used or remanufactured auto parts you need. Sharper Edge Used Engines makes finding the used or remanufactured you need ,fast, easy, and the best quality.

Come In : Http://www.SharperEdgeEngines.com

Toll Free 1-866-651-2992

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 315 دیدگاه
 1. سلام دوست عزیز
  من میخواستم 1 سوال در مورد فیسبوک بپرسم خیلی ضروری است
  میخواستم بدونم من میتونم دوستانم را به دو گروه تقسیم کنم یکی دوستان و یکی خانواده و مهم تر اینکه میخام دوستان برای دیدن عموم آزاد باشه ولی خانواده را هیچکس نتونه ببینه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بله ميتونيد حتي به صد گروه هم تقسيم كنيد. ابتدا به قسمت friends رفته و گروه‌هاي خود را ايجاد نماييد و به ترتيب هر كدام از دوستان را در هركدام از گزوهها عضو نماييد.

 2. سلام . مرسی از توضیحاتتون .
  راستش من سوالمو تو گوگل سرچ کردم سایت شما باز شد .
  ولی حس می کنم یه کم ( یه کم ) با واسه من فرق داره .
  من هم دقیقا راجع به گروه بندی دوستام سوال دارم .
  ولی قسمت عمده سوال من چگونگی اش نیست بلکه :
  اینه که : من نمی خوام دوستام تو گروه های مختلف هم دیگه رو ببینن .
  بهتر بگم ، دوست ندارم کسی بفهمه من با کی دوستم . یعنی دوستای دانشگام فقط همدیگه رو ببینن . همکارام فقط همدیگه رو . فامیلم فقط اعضای فامیلو و…..
  نمی خوام کسی از طریق صفحه من اون یکی رو ببینه یا ببینه من دوستام و همکارام کیا هستند.

  مرسی از کمکتون . واقعان واسم مهمه . طوری که تا حالا فقط تونستم بعضی دوستام که متعلق به 1 گروهن add کنم ، از ترسم .

  1. عليك سلام و خسته نباشيد
   اول بايد گروه‌ها رو مشخص و تشكيل بديد
   و بعد از اون ميتونيد براي هر گروه محدوديت‌هاي خاص خودش رو اعمال كنيد
   بازهم سوالي بود در خدمت هستيم موفق و پيروز باشيد

 3. سلام
  من با فیس بوک یه مشکل دارم که وقتی میخوام لاگین بشم یه صفحه مربوط به ورود شماره موبایل میآد و اصلا وارد پروفایلم نمی شه.
  لطفا کمکم کنید

  1. خب شماره موبايلتون رو وارد كنيد 98911 بعد ادامه مراحل رو ادامه بديد… .

  2. یه شماره ایرانسل وارد کردم ولی هیچ کد فعال سازی که وارد کنم برام نیومد
   الانم دیکه نمی شه که شماره رو وارد کنم
   فقط invalidمیده.

  3. وقتی وارد چنین صفحه ای میشی، ابتدای شماره موبایلت را با + شروع کن و از نوار بالا کشور ایران رو انتخاب کن، شماره موبالتو به این صورت وارد کن
   9893+
   کمی بعد یک اس ام اس از فیس بوک دریافت میکنی که یک کد پنج حرفی داره، کد را وارد میکنی و روی submit کلیک میکنی بعدش وارد میشی.

 4. برای منم یه همچین اتفاقی افتاد
  شماره خودم رو بهش دادم برای یک اس ام اس اومد حاوی کد فعال سازی
  شما هم یک شماره همراه اول بهش بده ببین چی میشه
  شاید برای ایرانسل نمی فرسته

 5. سلام
  منم وقتی میخوام ادد کنم با این پیغام مواجه میشم:
  فارسی:
  آیا شخصا این کاربر را می شناسید؟ برای جلوگیری از سوء استفاده در فیس بوک، این درخواست را نمی توان فرستاد. برای کسب اطلاعات بیشتر این صفحه راهما را بازدید کنید

  1. سلام
   منم وقتی میخوام ادد کنم با این پیغام مواجه میشم:
   فارسی:
   آیا شخصا این کاربر را می شناسید؟ برای جلوگیری از سوء استفاده در فیس بوک، این درخواست را نمی توان فرستاد. برای کسب اطلاعات بیشتر این صفحه راهما را بازدید کنید

 6. سلام.من سوالم اینه که چه طوری میشه عکس خودمو تو پروفایلم در فیس بوک آپلود کنم.عکس 140 کیلو بایتی تا 1 مگا بایتی میذارم ولی آپلود نمیشهیعنی هیچ عکسی نمیشه گذاشت..همون مسیری که درسته رو میرم.لطفا کمکم کنید.

  1. احتمالا مشکل از شیوه ورود شما به این سایت مسدوده منظورم رو که می فهمید؟
   از فری گیت استفاده کنید تا بشه عکس آپلود کرد
   موفق باشید

  2. به احتمال قوی مشکل از ف../ی../ل../ت../ر../ شکن شما هست . اون روعوض کنید درست میشه

  3. توجه داشته باشید که پرسرعت ترین فیلترشکن در باز کردن فیس بوک Ultrasurf 10.08 است، میتوان از وی پی ان هم استفاده کرد، اگر کسی میخواهد Ultrasurf را دریافت کند به آدرس ایمیلم یک درخواست بده. saty.lord@gmail.com

  4. توجه داشته باشید که برای اینکه عکستون را سریعتر آپلود کنید بهتر است حجم عکس را به زیر 120 کیلو بایت برسانید، با تغییر ابعاد عکس حجم آن به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

 7. با سلام
  در فیس بوک من قسمت تنظیمات حریم شخصی کار نمی کنه یعنی وقتی که برویش کلیک میکنم صفحه در حال باز شدن میرود ولی هیچ اتفاقی نمی افتد !!!

 8. با سلام
  ببخشد اشتباه شد

  در فیس بوک من قسمت تنظیمات حساب کاربری کار نمی کنه یعنی وقتی که برویش کلیک میکنم صفحه در حال باز شدن میرود ولی هیچ اتفاقی نمی افتد !!!

  1. be ehtemale ziad moshkel az filter shekane shoma ast. manam hamin moshkelo dashtam. u96 begir.

 9. سلام خوبید خسته نباشید یک سوالی داشتم میخوام وارد فیس بوک شم اما همه اش خطا میده میخوام عضو شم و تازه کارمو شروع کنم پیغام خطا میده که error message
  من وارد این سایت میشم: facebook.com
  لطفا جواب مرا بدهید ممنون از شما و زحماتی که برای سایتتان کشیدید.

  1. از وي‌پي‌ان استفاده ميكنيد يا فيلترشكن ؟

 10. با سلام اکانت من در فیس بوک مسدود شده می خواستم منو راهنمایی کنید برای برگردانده اکانت
  با تشکر

 11. سلام
  دوستان من بدون اینکه برای کسی مزاحمتی ایجاد کنم در فیسبوک بلوک شدم و اصلا نمیتونم وارد صفحه فیسبوکم شم راهی داره
  اگه میشه راهنمایی کنید

  1. سلام منم همين مشكل رو دارمو فيس بوكم خود به خود لاك شده و نميتونم لاگين بشم!!!!
   لطفا اگه راه خلي پيدا كردين دراين موردو منم راهنماي كنين. مرسي

 12. سلام
  برای اولین بار دیروز می خواستم از یک اینترنت کافه وارد فیس بوک شوم که فیس بوک متوجه شد این مکان و کامپیوتر همان مکان و کامپیوتر همیشگی من نیستند و بدین جهت از من سوالاتی شد، که نتونستم درست جواب بدم و اکانت من در فیس بوک بسته شد. بعدا دوباره با کامپیوتر خود در خانه امتحان کردم که در آنجا نیز همان سوالها تکرار شدند و با وجودیکه سوالات را درست پاسخ دادم، اکانت فیس بوک من همچنان مسدود است و نمی تونم وارد فیس بوک بشم.
  لطفا اگر کسی راه حلی می داند مرا راهنمایی کند.
  با تشکر سپهر

  1. ببین دوست من تا آنجا که من می دانم دو راه برای این منظور فیس بوک در نظر گرفته یکی تشخیص دوستان از روی عکس که باید به درستی هر یک از دوستان را از روی عکس تشخیص بدی و دیگری یک شماره موبایل که برات یک اس ام اس حاوی کد می فرسته شما میتونی شماره تلفن موبایلت با شروع 98 و بدون 0 اولش مثل 98912… بدی تا برات از فبس بوک اس ام اس بیاد کد رو در قسمت مربوطه وارد کنی
   برای خودم چنند وقت پیش همین اتفاق افتاد شماره ایرانسلم رو دادم برام اس ام اس اومد 30 ثانیه بعد

  2. ممنون آقای ارجمندی. جریان از این قرار بود:
   دو یا سه روز پیش می خواستم از مکان دیگری با کامپیوتر غریبه ای وارد فیس بوک بشم که همان سوال تشخیص عکس دوستان پیش آمد و من نتونستم درست جواب بدم. بعدا در خانه با کامپیوتر خودم آزمایش کردم که در دفعه دوم تونستم سوالات را درست جواب بدم ولی با وجود این باز هم نتونستم وارد فیس بوک بشم و گزینه های دیگر مثل شماره موبایل کار نمی کنند.
   البته در فیس بوک قسمتی هست که درست به همین مشکل رسیدگی می کنند و این آدرس را امروز پیدا کردم. به فیس بوک نوشته و تقاضای کمک کردم. تا بحال که خبری نشده. ولی امیدوارم جواب بدهند.
   سپهر

  3. آقای ارجمندی عزیز
   با تشکر از راهنمایی های شما، امروز پس از سه روز نامه نویسی به فیس بوک، دوباره اکانت مرا در فیس بوک باز کردند.
   موفق باشید
   سپهر

  4. اگه ميشه بگين تو كدوم قسمت نامه نوشتين به فيس بوك؟؟ چون منم همين مشكل رو دارم!!

  5. dooste aziz , un 5 marhalaro k gozarundi facebook vasat ramze oburo Email mikne…

  6. منم همییین مشکلو دارم.چون چنبار اشتبا زدم دیگه نمیاره:(((
   تروخدااا به منم بگید چیکار کنممممم؟؟؟؟؟

 13. سلام
  چند روز که تلاش می کنم صفحه ی فیس بوکم را غیر فعال کنم.تمام مسیر را هم به صورت صحیح انجام میدهم، اول دلیل خروج را انتخاب میکنم بعدش تیک قسمتی که برام ایمیل نیاد، بعد پسورد و بعدش هم تایپ اون شکل.ولی هیچ اتفاقی نمی افته و غیر فعال نمی شه .چی کار کنم ؟ از فیلتر شکن اولترا و فری گیت هم استفاده میکنم ولی بازم نمی شه ؟

  1. برای حذف کامل حساب کاربری در فیس‏بوک:
   پس از ورود به حساب کاربری خود به لینک زیر مراجعه کنید:
   !/help/contact.php?show_form=delete_account
   با انتخاب گزینه Submit درخواست حذف حساب کاربری شما ارسال می‏شود.
   دقت کنید با این کار به هیچ وجه امکان بازیابی حساب کاربری نیست، در نتیجه با اطمینان کامل این کار را انجام دهید، نه وقتی جوگیر هستید!

  2. سلام من گوشیم سامسونگ ویو تو هست میخوام فیسبوک وصل بشم نمیشه فیلتر شکن ندارم سیستم عامل گوشی بادا هست چکار کنم لطفآ راهنمایی کنید اورژانسی احتیاج دارم

 14. یه سوال داشتم من با فیلتر شکن u995 میرم فیس بوک نکبمونم عکسمو اپلود کنم باید با چه فیلتری برم؟

  1. با VPN برو
   میتونی از سایت vpn-iran بگیری به صورت تستی

 15. لام
  وقتی میخام وارد فیس بوک بشم ازم شماره موبایل میخاد اما تو لیست کشورها ایران وجود نداره.مطلقا نمیتونم به دلیل همین مشکت وارد بشم.توروخدا راهنمایی کنید

  1. شماره موبایل ایرانسل وارد کن برای اس ام اس میاد
   من این کارو کردم 1 دقیقه بعد اس ام اس اومد با فرستنده Facebook (چه با کلاس!)

  2. من هرکار کردم موبایل ایرانسل هم قبول نمی کنه اگه می تونید مشکلمو رفع کنید ممنون می شم تا این صفحهه هم میرم
   شماره تلفن خود را تاييد کنيد
   فیس بوک از آزمایش‌های امنیتی مختلفی برای تضمین حقیقی بودن اشخاص عضو این سایت بهره می‌گیرد. داشتن یک شمارهٔ تلفن همراه به ما کمک می‌کند تا هویّت شما را تصدیق کنیم. لطفاً با وارد کردن شمارهٔ تلفن همراه خود حساب کاربری خود را تأیید نمایید. ما برای شما یک کد فعّال‌سازی به صورت پیام متنی ارسال خواهیم نمود.

   لطفا کد کشورتان را انتخاب (مثلا “1” برای ایالات متحده/کانادا) و شماره تلفن همراهتان را بدون هر نوع کاراکتر خاص درج کنید. اگر شماره با صفر شروع می شود، صفرهای مقدم را حذف کنید

  3. با آزمایش و خطا اینکار رو انجام بدید
   مثلا همان کد 1 را انتخاب کنید و شماره ایرانسل رو به صورت مثلا
   9893 بقیه شماره ایرانسل خودت وارد کن
   98 پیش شماره ایرانه)
   این کار رو بکن ببین چی میشه
   من یکی دو بار این اتفاق برام افتاده یه بار انتخاب کردم که از روی عکس دوستام را بشناسم
   یه دو بار هم شماره ایرانسل دادم برام اس ام اس امنیتی اومد کد رو وارد کردم و به حساب لاگ این شدم

 16. آقا سلام واقعا نمیدونم چیکار کنم فیس بوکم لاگین نمیشه ازم تلفن میخواد یهو اینطوری شده همش ارور کمکم کنید

 17. سلام . یه سوال دارم من زمانی که وارد فیس بوک میشم با ID و password خودم می زنه حساب کاربری شما در حال تعلیق می باشد باید چکار کنم ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *