10 سایت ویدئویی ایمن و سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان

10 سایت ویدئویی ایمن و سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان
  • 1389/5/18
  • مهدی صمصامی
  • 4


کودکان و نوجوانان بخش بزرگی از جمعیت را تشکیل می دهند. این موضوع کاملا از تعداد بسیار زیادی وب سایت که انحصارا برای کودکان و نوجوانان تشکیل شده، واضح است. و چرا نه؛ کودکان و نوجوانان امروز از ماوس و دسته های بازی استفاده می کنند در حالیکه نسل های قبلی بیشتر از اسباب بازی ها و توپ های پلاستیکی استفاده می کردند.

ما همیشه در گویا آی تی سعی می کنیم منابعی برای سرگرمی و استفاده کودکان معرفی کنیم؛ مانند نرم افزار مناسب کودکان و یا پست های ویژه که شامل سایت های جالب، موتورهای جستجو و بازی هایی که مناسب کودکان باشد. ما همیشه سعی و تلاش خودمان را برای برطرف کردن این نیاز ها انجام دهیم؛ زیرا بیش از کودک، والدین به فکر پیدا کردن بخشی امن در وب که برای کودکان سرگرم کننده باشد، هستند.

وب سایت های ویدئویی (Video Websites) برای کودکان و نوجوانان یک بخش محبوب در وب است. همانطور که بزرگسالان از تلویزیون ها و یا رسانه های آنلاین استفاده می کنند، پس چرا کودکان از این موضوع به بهره باشند. برای بر آورده ساختن این نیاز لازم است که یک سایت پر محتوا باشد و فقط به موضوعاتی که مناسب کودکان و نوجوانان است محدود شده باشد.

برای همین در این مطلب برای شما 10 سایت ویدئویی آنلاین برای کودکان و نوجوانان است را معرفی کرده ایم.
Kideos


Kideos.com که شامل مجموعه از کلیپ ها و فیلم ها برای کودکان زیر 10 سال است. در حقیقت شما یا فرزند شما می تواند ویدئوها را بر اساس سن خود انتخاب کند. سپس کانال های مناسب کودک برای انتخاب، در اختیارش قرار خواهد گرفت مثل Harry Potter, Farm Animals, Space, Cute Animals و … . بیشتر ویدئوهای این سایت بر روی Youtube قرار گرفته اند. از هر ویدئو متانسب، تصویری قبل از پخش آن به صورت آنلاین، برای شما به نمایش در می آید. اگر شما یک iPhone یا iPod لمسی یا یکی iPad دارید، نرم افزاری برای دانلود ویدئوها نیز برای شما وجود دارد.

Kideo Player


Kideo Player بخشی از سایت Youtube مناسب کودکان است. این سایت همچنین راه های دوستانه ای را برای جلب نظر کودکان به تماشای ویدئو ها دارد. همچنین این سایت بخشی را برای محبوبترین ویدئوها در اختیار شما قرار خواهد داد. برای مشاهده تمام صفحه (Full Screen) می توانید کلید F را از صفحه کلید فشار دهید.

KidMango


Kid Mango یک مرجع محبوب برای ویدئوهای کودکان از مهدکودک تا 12 ساله ها است. این سایت توسط شرکت GenMouse دایر شده است. شرکتی که مجموعه ای از وب سایت های مناسب کودکان را میزبانی می کند. متاسفانه ویدئوهای این سایت برای کشور هند قابل دسترس نیست. مجموعه KidMango شامل نمایش های معروف از بهترین تهیه کنندگان انیمیشن و بازی های زنده دنیا است. این ویترین ها بیش از 2 هزار فیلم را پوشش می دهند؛ از انیشتین گرفته تا بیگانگان و از خون آشام ها گرفته تا لئوناردو داوینچی.

Kids Tube


KidsTube.com سایتی است که در حال پیوستن به یکی از اولین انتخاب های والدین و کودکان برای یک سایت ویدئویی است. در این سایت کودکان و نوجوانان همچنین می توانند ویدئوهای دلخواه خودشان را آپلود کنند و با دیگر اعضا شبکه به اشتراک بگذارند. بچه ها در این سایت می توانند یک میکروبلاگ نیز برای خود داشته باشند. چیدمان ویدئوهای این سایت مانند دیگر پرتال های ویدئویی است. چیز منحصر به فرد این است که Kids Tube مسابقاتی را برای ویدئوهای آپلود شده توسط کاربران اجرا می کند. به عنوان مثال مسابقات هفتگی حول یک موضوع است. این سایت روزنه ای است تا تخیل و ابتکار فرزند شما را به کار بگیرد.

Kidz Bop


Kidz Bop یک سایت امن و کودکانه و دوستانه برای کودکان و نوجوانان است. کودکان و نوجوانان در این سایت می توانند فیلم های های خود را بسازند و یا آپلود کنند، بازی کنند و با استفاده از موسیقی و هنر به خلاقیت خود بیفزایند. در این وب سایت رایگان شما می توانید مجموعه از داستان های کوتاه در Webshow خود ایجاد کنید. اگر Webshow کامل نیست شما می توانید فیلم های کوتاه را آپلود کنید. ویدئوهای آپلود شده توسط شما می تواند در مسابقه قرار بگیرد تا دیگر اعضا به آن رای دهند و لذت ببرند.

National Geographic


National Geographic شامل تمامی وب سایت های اختصاص داده شده به کودکان و نوجوانان است. از ویدئو حیوانات بامزه گرفته تا ویدئوهایی که شما را به مکان های شگفت انگیز می برد. ویدئوها بسیار عالی و مناسب برای یادگیری و سرگرمی هستند. کیفیت خوب این وبسایت نشانی از National Geographic است.

Discovery Kids – Beyond


این سایت درست مانند National Geographic، برای کودکان بوده و دارای بخش های اکتشاف و ماجراجویی می باشد. این سایت ترکیبی از آموزش و سرگرمی است. لیست ویدئوهای این سایت انعکاسی از مجموعه Discovery Kids است که در تلویزیون پخش می شود. کلیپ های در این سایت برای توجه به کودکان کوچکتر، کوتاه نگه داشته شده اند.

ZuiTube


ZuiTube سایتی است که توسعه دهندگان نرم افزار KidZui (نرم افزار مرورگر اینترنت رایگان برای کودکان) آن را تشکیل داده اند. ZuiTube وب سایتی برای کودکان است که پر از ویدئوهایی است که توسط پدر و مادران و معلمان تایید شده اند. بیشتر ویدئوها از Youtube هستند. همچنین این سایت خود را به عنوان بزرگترین منبع آنلاین ویدئوهای کودکان معرفی می کند.

Kidyos


این سایت بیشتر فعالیت های سرگرم کننده مثل ویدئوها، بازی ها و آهنگ ها را شامل میشود. Kidyos ارزش نگاه کردن را دارد اگر شما فرزندی بین 1 تا 6 سال دارید. صفحه سایت شامل مجموعه ای از ویدئوهای Youtube است؛ همچنین گزینه های چند زبانه را برای زبان هایی مثل آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و عبری جدا از انگلیسی، وجود دارد.

PBS Kids


PBS Kids یک وبسایت آنلاین کودکان از سرویس پخش عمومی آمریکا (Public Broadcasting Service U.S) است. آنچه در این سایت خواهید دید شامل تعداد زیادی از ویدئوهای کوچک است. در این سایت می توانید فیلم ها و داستان هایی مثل Big Red Dog, Dot’s Story Factory, Sesame Street, Curious George و … را تماشا کنید.

وب سایت هایی که به کودکان اختصاص داده شده اند، برخلاف وبسایت های بزرگسالان خیلی زیاد نیستند. البته نباید Youtube را به عنوان یک سایت بزرگ که تعداد بسیار زیادی ویدئو و فیلم را میزبانی کرده فراموش کرد؛ ولی Youtube مخلوطی از ویدئوها در هر موضوعی است و ممکن بیشتر آن ها برای کم سن و سال ها مناسب نباشد. شما هم اگر سایت ویدئویی دیگری برای کودکان می شناسید آن را با نظر خود به ما اعلام کنید.

منبع :  www.MakeUseOf.com با ویرایش از گویا آی تی

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. سلام
    براتون متاسفم
    کدوم یک از این سایت ها با مبانی دینی و اخلاقی ما مرتبط است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *