پيش نمايش بازي Test Drive Unlimited 2: یک رانندگي باب ميل شما

  • 1389/9/18
  • ITTeach
  • 5

من در حالي كه حتی یک بار هم در شهر ايبيزا(Ibiza) در اسپانیا، مکانی  كه اين مسابقه  MMO (مسابفات بازیهای کامپیوتری آنلاین چندنفره) برگزار مي شود، حضور نداشته‌ام، ولي تجسمات ذهنی خود را از چندین دهه برگزاری این مسابقات در این جزیره،  صرف جمع آوري جلد آلبومهاي مربوط به آن ساخته ام. از نظر من، این جزيره خوشگذرانی، صد برابر جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر از غروب خورشید  در کنار پارتی‌های كنار استخر، همراه با موسیقی Hed Kandi است. ايبيزا: مردماني جوان و بي پروا از نظر جنسي هستند كه کاملاً پرجنب‌وجوش و پرتکاپو هستند.

من از صحنه انتخاب شخصيت دلخور نيستم.میشه گفت، اين اولين جشن استخري تعاملي من است. گروهي شامل شش كانديدا – سه پسر و سه دختر كه هر كدام دو تا دو تا از يك نژاد مردم شناسي مهم هستند – برايم مي رقصند، و از من خواهش مي كنند كه به آنها جا بدهم. آنها بنا به دلايلي – شايد براي اينكه این طور وانمود کنند که نیاز به تصمیم‌گیری سریع ندارند– در زمان “بوليت تايم”(افکت‌های نوری دیجیتالی)، كه سرعت رقص به يك چهارم كاهش مي يابد، رقص را انجام مي دهند. به نظر مي رسيد به جاي اينكه اين رقص، حرکاتی مطابق مد روز باشد، به گونه‌ای بود که انگار من با داروي بيهوشي كتاماين ميخكوب شده بودم.

اگر شما از ريش يا صورت راننده تان خوشتان نمي آيد، به راحتی مي توانيد آنها را برداريد.

من بانوي سفيد را انتخاب مي كنم، چون روحيات ليبرالم سبب مي شود تا در انتخابم جنسيت را به نژاد ترجيح دهم. همه چيز به سرعت نرمال بر مي گردد، و من متوجه مي شوم كه روز تولدم است، و آن ارائه كننده برنامه هاي تخيلي تلوزيون محلي، تس وينتوري، برايم يك فراري خريده است. من ذهنم فورا منحرف مي شود. يك زندگي رو به انحراف با مزيت اتفاقي؟ چه تلاشي براي همه اينها انجام شده؟ خطري در كار است؟

آنچه در واقع اتفاق افتاده اين است كه “ادن گيمز” مرا فريفته است. من خدمتكاري هستم كه در فِراري(Ferrari) “تس( Tess)” خوابيده ام، و آن صداي تلق‌تلوق از موتور نيست، بلكه يك ارائه دهنده برنامه هاي تخيلي تلوزيوني است كه به پيشاني من مي كوبد.

من ممكن بود در اينجا به مشكل برخورده باشم. خوشبختانه تس توانست پتانسيل من به عنوان يك راننده مسابقات را از استخر اسنوز ببيند- درباره كار چرمي اش حرفهاي مختلفي بزند، و از اينرو به من پيشنهاد بدهد كه او را تا آپارتمانش برسانم. در سراسر اين دنياي مسابقات چند نفره، ده ها خدمتكار با “تس وينتوري” خودشان ملاقات مي كنند.

به نظر مي آيد این ماشینها در حال صحبت درباره شما هستند، اينطور نيست؟ درباره شما قضاوت مي كنند.

بازي با اينكه از ايبيزا شروع مي شود ولي بعدا به نسخه ارتقا يافته بيرون از جاده O’ahu از بازي نخست باز مي گردد. در آن بازي اول هم رانندگی‌ و حرکات بيرون از جاده وجود داشت ولي از ماشینهای شاسی بلند(SUV ) خبري نبود- به هر حال، اين وسيله به قيمت موتورسيكلت عرضه مي شود. داستان رسمي به بازنويسي انبوه كد اجرايي مربوط مي شود – از برخواستن از زمين، همانطور كه عبارت معمول آن را دارد – سبب شد تا توسعه دهندگان با اولويت بالايي در رابطه با اصلاح خودروها مواجه شوند. هيچ چيز نمي تواند Eden Games را از ارائه نسخه موتوري، به شكل محتواي دانلودشدني با پرداخت هزينه، باز دارد.

شخصيتها در ايبيزا آميزه اي جالب از روياهاي دخترانه و Euro RPG هستند، و برايشان اين بسيار دلرباست كه: برو به ميامي و بريده اي از جزوه يك مترسك آنارشيست را بگير. سپس نوبت به دوره آموزشي كلاس-آ شما مي رسد كه صداي نرم و قوت قلب دهنده اش مانند داشتن پوششي مخملي روي پرده گوشتان است.

معماي حل نشدنی و همیشگی بازی ايبيزا –ماشين چهارم كه بايد خريد شود كدام است؟

مطمئنم شما داريد به خودتون می‌گید– یک لحظه دست نگهدار، بازی Test Drive Unlimited 2 ، یک بازی بزرگ چندین نفره ، ولی این یکی کاملاً شبیه به بقیه بازیهای تک‌نفره است. خب، باید بگم که شروع بازی من هم می‌بایست چند نفره و آنلاین باشد، ولي مسائل فني سبب شده تا بسياري از ويژگيهاي بازی‌های MMO ، در این بازی غيرقابل دسترسي باشند. من نتوانستم كسي را براي ديدن نسخه تبليغاتي‌ام دعوت كنم، تا تغييراتي كه در كف پاركت شده اتاقم انجام داده اند را ببينم. من نتوانستم چالشهايي با ديگر رانندگاني كه از آنها عبور كرد ايجاد نمايم، چون آنها مردم نبودند بلكه بازيگران خيالي “القوسي” بودند.

با اين حال، من مي توانم وارد ويرايشگر قسمت انتخاب حریف مسلبقه شوم كه يكي از ويژگيهاي تر و تمیز  و معقولانه‌اي است كه به شما اجازه مي‌دهد نقاط مشخصي را در نقشه قرار دهيد تا مسابقه منحصربفردی ایجاد شود. شما مي‌توانيد از مدهاي نرمال مسابقه استفاده كنيد، ولي برای گذشتن از نقاط مشکل  در Speed Trap، نیاز به مهارت بیشتری در رانندگی دارید، چون هنگامی که از نقاط بازرسی خط آغاز مسابقه رد می‌شوید، این نقاط شما را وادار می‌کنند که سرعت‌تان را به سرعت مجاز کاهش دهید.

با ماشین شاسی بلند جدیدتان مي توانيد روح سرکش درونی خود را در آغوش بگيريد.

با داشتن کامپیوتری با اتصال درست به اینترنت، مدهاي جديد مشاركتي(چند نفره) جدیدی از این بازی قابل دسترس است که می‌توانید از آنها لذت ببرید. گزینه Follow The Leader، راهي ساده‌تر  براي لذت بردن از یک بخش از اولین نسخه بازی Test Drive را ارائه مي دهد كه به گونه اي غيرمنتظره محبوب شده است: امكان گردش همراه دوستانتان در اطراف. همه بخشهای این مسابقه توسط نقاط معینی به شكلي مرتب و خوشايند حذف مي شوند كه تنها براي رهبر تعيين شده قابل مشاهده خواهد بود. چيز ويژه ديگري كه درباره بازی Test Drive Unlimited وجود داشت قابليت ديدن شخصيت رقيبتان در چرخ بود. گرچه تنها شش مدل شخصيت اساسي وجود دارند، ولي امكان نو بودن در آن گم نشده است. همانطور كه عناصر بازي را با اكتشاف باز مي كنيد (تقريبا همه وقتي بازي يك كورس را با پيام “شما يك آرايشگاه پيدا كرديد” دچار وقفه مي كند به خنده مي افتند!”)، شما مي توانيد علاوه بر ماشنتان شخصيتتان را نيز تعيين كنيد. بريا اصلاح موهايتان به آرايشگاه برويد. چند عكس برگردان بزنيد. اگر ماشيني را داديد كه فردي با صورت پانسمان شده آن را رانندگي مي كند بدانيد كه اخيرا جراحي پلاستيك داشته است.

محدوديتهاي سكانسهاي آغازين جذاب هستند؛ چالشهايي در زمينه عكسبرداري، يافتن گنج، باشگاههايي براي عضويت و مبلمان براي جمع آوري وجود دارند، كه شما را به سمت چهار ركن اين بازي (اجتماعي بودن، كشف كردن، رقابت و گردآوري) سوق مي دهند. رانندگي انفرادي شما را به جايي در حد امتياز 60 نخواهد برد. بايد خودشانس باشيد كه به 10 برسيد.

این نکته را به خاطر بسپارید که؛مدل Al فوق العاده تهاجمی و پرخاشگر است…

منظور اين است كه رقابت انفرادي چيزيست كه ما براي اين روز درگير آن هستيم، از اينرو من به سراغ تجربه كردن كامل Al رفتم. كاربر چند تصميم شديد مي گيرد. رانندگان Al عصباني و خشنند – اين تجربه اي تند و تيز است كه نقاشيهاي بيشتري از شاخه Homebase از آن معامله مي شوند. فيزيك هم گهگاه به مد كارتوني مي رود، به گونه اي كه يك ضربه محكم به واژگوني شديد و غيرلازم ماشين منتهي مي شود. مطلع شده ام كه روي اين كار مي شود.

با تمام نوسازيهاي انجام شده اين بازي به گونه اي وسيع شبيه بازي نخستش به نظر مي رسد. با اين حال، SUV هاي بيرون جاده اي لذتي واقعي به بازگر مي دهند و با مسيرهاي ناهموار و پر دست انداز گِلي سر و كار دارند كه از كار با سيستم فرمان در اين حالت خوشم آمد. اين بازي براي كساني كه سختگير نباشند هميشه نشانه اي يك بازي رقابتي خوب است.

…خوشبختانه، برخي از مدهای این بازی به شما اجازه می‌دهد که به طور انفرادی بازی کنید.

بازی Test Drive Unlimited، که نیرویی تازه به حوزه بازیهای مسابقه آنلاین چندین نفره(Massively multiplayer online racing) بخشیده است، در تازه‌ترین اقدام، قدم به دنیای بازی Need for Speed گذاشته است که تا این لحظه موفقیت بسیار کمی را بدست آورده است. رقابت بسیار ناچیزی برای ایجاد یک بازی مسابقه‌ای باز و قابل کاوش وجود دارد که در آن بتوانید افراد دیگر را دعوت کرده تا به هنرنمایی شما نگاهی بیندازند. استودیوی بازی‌های Eden ( Eden Games )، استاد تولید بازیهای نسبتاً گیج کننده است.

منبع: pcgamer

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. ای ول خیلی چیز باحالی معرفی کردی اگه شد حتما می رم سراغش خیلی حال کردم

  2. بچه ها من در به در دنبال این بازی میگردم ولی بعد 4 سال نیست .چیکار کنم ؟؟؟

    1. سلام داداش اگر میخوای بگو مال خودمو از شیراز برات بفرستم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *