تولید سوخت با ترکیب آب و هوا توسط آئودی

تولید سوخت با ترکیب آب و هوا توسط آئودی
  • 1394/2/8
  • علیرضا اصغری
  • 0

در یک دنیای ایده آل و بدون آلودگی، همه افراد با یک خودرو برقی و یا خودروهایی که با سوخت هیدروژنی کار می کنند، رانندگی خواهند کرد. آئودی ولی می داند که جامعه کنونی هنوز به این مرحله نرسیده است،. اگر چه چنانچه شما از خودروهای متداول و مرسوم استفاده می کنید، این شرکت یک راه حل موقت برای مواجه با این مسئله دارد.

این شرکت خودروساز اخیرا اولین محصول خود با نام e-Diesel را تولید نموده است که در واقع یک نوع دیزل مصنوعی و ساختگی است که تنها بر پایه آب و دی اکسید کربن ساخته شده است. دو ماده شیمیایی سهل الوصول و در دسترس که به مراتب ازگوگرد و دیگر عناصر متداول سازنده دیزل بهتر است. این محصول حتی با محیط زیست نیز تا حدود زیادی سازگار است که این شرکت از عمل الکترولیز برای شکستن ساختار آب و ترکیب آن با دی اکسید کربن طی یک عمل سنتتیک با راندمان بالا استفاده می نمایید.

ماده حاصل قابل استفاده در خودروهای کنونی بوده و شما می توانید در صورت لزوم، آنرا با دیزل های بر پایه فسیلی ترکیب نمایید. فقط انتظار نداشته باشید که محصول e-Diesel را به زودی و در جایگاه های عرضه سوخت،‌ بتوانید یافت کنید. کارگاه تجربی شرکت آئودی فقط قادر به تولید ۷۹۳ گالن از این محصول در ماه می باشد. بنابراین چنانچه شرکت های تولید کننده انرژی به گرمی از این محصول اسقبال نکنند،‌ شما به راحتی قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

منبع: [engadget]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *