معرفی شش فناوری خاص در آئودی AG

معرفی شش فناوری خاص در آئودی AG
  • 1395/9/23
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

آئودی AG یکی از بهترین شرکت ها در استفاده از جدیدترین فناوری ها است. این ویژگی بعلاوه تحقیقات مداوم و توسعه در دیجیتالی کردن آن باعث شده تا آئودی به یکی از قابل احترام ترین برندها در دنیای فناوری تبدیل شود. در ادامه به جدیدترین ویژگی هایی که شرکت آئودی AG برای ایجاد تجربه کلی بهتر ارائه کرده می پردازیم.

گویا آی تی – آئودی AG یکی از بهترین شرکت ها در استفاده از جدیدترین فناوری ها است. این ویژگی بعلاوه تحقیقات مداوم و توسعه در دیجیتالی کردن آن باعث شده تا آئودی به یکی از قابل احترام ترین برندها در دنیای فناوری تبدیل شود. در ادامه به جدیدترین ویژگی هایی که شرکت آئودی AG برای ایجاد تجربه کلی بهتر ارائه کرده می پردازیم.
audi ag
۱٫ تجربه واقعیت مجازی آئودی
شرکت آئودی برای اولین بار این ویژگی را در اوایل سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه بین المللی خودوری آمریکای شمالی در دیترویت عرضه کرد:
مشاور فروش در نمایندگی این خودرو با استفاده از این دستگاه می تواند هر مدل آئودی را در آن به تصویر بکشد، به طوری که مشتریان با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی می توانند یک تجربه مجازی کامل و با تمام جزئیات با خودروی رویایی خود داشته باشند.
مشتریان همچنین می توانند سواری با این خودروها را به صورت مجازی در محیط های گوناگون تجربه کنند و یا قطعات خاص این خودرو را از لحاظ طراحی فنی بررسی کنند.

۲٫ خودروی آموزش مجازی آئودی
این شامل یک خودوری A4 آئودی است که به یک هدست واقعیت مجازی برای راننده مجهز شده است. یک شبیه سازی رانندگی در هدست نمایش داده می شود که به راننده اجازه می دهد تا سناریوهای واقع گرایانه را تجربه کند، مانند چگونگی عملکرد سیستم ترمزهای اضطراری (pre sense city) در رانندگی واقعی.
نمایندگان فروش آئودی در سراسر جهان با این سیستم می توانند موثر بودن سیستم های دستیار آئودی را به طور متقاعد کننده و کامل به مشتریان خود اثبات کنند.

۳٫ ترمینال مهندسی مجازی
در انجمن اخیر آئودی، این شرکت امکان تجربه ترمینال مهندسی مجازی را فرآهم کرده است، که یک صفحه لمسی با قطر تقریباً ۱٫۴۰ متری (۴٫۶ فوتی) به همراه یک مانیتور ۶۵ اینچی است و داده ها از طریق چهار کامپیوتر به آن وارد می شوند.
این محیط مجازی در حال حاضر شامل پنج مدل خودروی: A4، A5، A8، R8 و SQ7 TDI است.
ترمینال مهندسی مجازی برای هر یک از این مدل ها پنج سیستم دستیار تولید را شبیه سازی می کند: چراغ های جلوی Matrix LED، چراغ های جلوی لیزری LED، دستیار ترافیکی، دستیار پارک و دستیار پیش بینی بهره وری.
همچنین از آن برای برقراری ارتباط تعاملی با پروژه های پیش تولید متعدد مانند ساخت دستیار روشنایی منطقه ای یا دستیار عبور از تقاطع استفاده می شود. کاربر می تواند این عملکردها را در شبیه سازی های واقع گرایانه ترافیکی تجربه کند.

۴٫ محیطmyAudi
محیط نمایندگی آئودی در فرودگاه مونیخ یک ابتکار دیجیتالی برای شبکه های خرده فروشی این برند است. بازدیدکنندگان می توانند ابداعات و نوآوری های اخیر و مربوط به آینده شرکت آئودی AG برای استفاده در نمایندگی های فروش این شرکت را تجربه کنند.
این محیط شامل دامنه گسترده ای از ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در فضایی به وسعت ۷۰۰ متر مکعب است، برای مثال، یک مغازه مفهومی انحصاری برای خودروهای اسپورت آئودی، ابزارهای نمایش مجازی برای سیستم های دستیار و نور و یک سوییت مشاوره دیجیتالی.
بازدیدکنندگان همچنین می توانند رویای آئودی خود را بسازند و آن را بر روی صفحه نمایش های HD در سالن خصوصی مشتریان ببینند.

۵٫ رانندگی با خودروهای هدایت شونده آئودی
آئودی در موارد متعددی تخصص خود در رانندگی هدایت شونده را به نمایش گذاشته است:
– در مسابقات فینال اتومبیل رانی تور آلمان (DTM) در سال ۲۰۱۴ خودروی RS 7 Sportback آئودی مسیر مسابقه هوکن همیرینگ آلمان را با بیش از ۲۴۰ کیلومتر در ساعت بدون راننده طی کرد.
– در ژانویه سال۲۰۱۶ نمونه اولیه خودروی بدون راننده “Jack ” آئودی مسیر سیلیکون ولی تا لاس وگاس را بدون راننده طی کرد و سرعت آن در بزرگراه آلمان به ۱۳۰ کیلومتر در ساعت رسید. سبک رانندگی که Jackبه نمایش می گذارد با شرایط محیط خود سازگار است، به طوری که ایمن و به طور خاص تعاملی است – در واقع یک اتومبیل پژوهشی با مهارت های اجتماعی است.
– توماس مولر مهندس توسعه آئودی و تیم او دو نمونه اولیه از خودروی هدایت شونده RS 7 Sportback با نام های “Lu Ban” و “Kong Ming” را برای یک تست رانندگی به شانگهای ارسال کردند. سیستم های الکتریکی دو مدل مفهومی هدایت شونده A7 به طور ویژه با شرایط ترافیکی چین سازگار شده اند.

۶٫ بازرسی های ایمنی درجه ۳ آئودی
شرکت آئودی برای اطمینان از ایمنی کاربران از یک سری از ویژگی های ایمنی استفاده می کند. این ویژگی ها شامل موارد زیر است:
– شناسایی حضور راننده: تایید می کند که راننده حضور دارد و فعال است. اگر این گونه نباشد، خودرو را در یک جای ایمن متوقف می کند.
– خودرو از طریق شناسایی چیزهایی مانند نشانه های خطوط جاده، شانه خاکی و موانع کنار جاده اطمینان حاصل می کند که جاده برای رانندگی هدایت شونده ایمن است.
– سیستم حسگر و دوربین اضافی بدین معناست که این سیستم با روش های مختلف می بیند.
– سیستم های پشتیبان برای چرخش و ترمز گیری سطح ایمنی بیشتری فرآهم می کنند.

زمان بندی برای رانندگی هدایت شونده:
آئودی عقیده دارد که فناوری خودروی خودکار بهتر است با یک روال منظم وارد بازار شود، در این صورت رانندگان، قانون گذاران و اجراکنندگان قوانین با سیستم های خودوری خودکار با همان اطمینان و درکی برخورد خواهند کرد که با سیستم های کمک راننده پیشرفته رفتار می کنند.
زمان بندی آئودی برای توسعه و پیشرفت رانندگی خودکار در ادامه اشاره شده است:
سال ۲۰۱۸ – ” طرح ترافیک شهری” – این سیستم به رانندگان اجازه می دهد تا به صورت دست آزاد تا سرعتی بیش از ۳۵ مایل در ساعت حرکت کنند – در مواقعی که شرایط خاص آن وجود داشته باشد – برای مثال، این وسیله نقلیه اطمینان حاصل می کند که در یک بزرگراه دارای حائل وسط قرار دارد.
سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ – ” طرح بزرگراه ” – این فناوری مشابه فناوری خودوری Jack خواهد بود و در سرعت های بزرگراهی اعلام شده رانندگی دست آزاد را ارائه خواهد کرد، به طوری که در آن خودرو می تواند تغییر لاین داده و به طور مستقل از خودروها سبقت بگیرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *