متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آموزش نحوه ترسیم آیفون ۴ در فتوشاپ – بخش سوم (پایانی)

12345 (بدون نظر)
Loading...
92

بخش سوم و پایانی آموزش:

گام ۱۵: ترسیم دریافت کننده صدا (Receiver)

در ادامه طراحی آیفون ۴ نیاز داریم که یک “گیرنده” نیز برای موبایل­مان طراحی کنیم. کنار دوربین یک چهار ضلعی با گوشه های گرد و مشکی رسم کنید. برای اینکه این شکل جدید را با پرسپکتیو دستگاه تطبیق دهیم می بایست با استفاده از: Edit > Transform > Distort آن را تعدیل کنیم.

بر لایه “دریافت کننده” (receiver layer) افکت های Gradient Overlay و Stroke را اِعمال کنید.

Gradient Overlay

 

Stroke

تصویری از رنگ و شکل پایه ای “دریافت کننده”:


لایه جدیدی ایجاد کنید و در همان لایه با استفاده از ابزار براش (B) در قسمت فوقانی “دریافت کننده” با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و در ادامه شفافیت (Opacity) لایه را حدود %۴۰ قرار دهید. مجددا لایه جدیدی بسازید و highlight قوی تری را نقاشی کنید. برای به پایان رساندن کار بر روی “دریافت کننده”، درون شکلی که ساخته ایم یک چهار ضلعی گوشه گرد کوچکتر و سیاه رنگی را قرار می دهیم.

گام ۱۶: طراحی کلید Ring/Silent

بالاترین جزء رابط کاربری در کناره آیفون دکمه ای است که بین حالت سایلنت و حالت زنگ سوئیچ می کند. هنگامی که در یک ملاقات گروهی و یا قرار شام هستید – و نمی خواهید وقتی که در حال صحبت با دیگران هستید موبایلتان مزاحمتی ایجاد کند- این دکمه بسیار سودمند است.

برای شروعِ طراحی این کلید، چهار ضلعیِ گوشه گرد و خاکستری رنگی را در کناره آیفون ترسیم کنید. به خاطر داشته باشید برای ایجاد اصلاحاتی که این مستطیل را با پرسپکتیو کلی گوشی منطبق می کند، می بایست از Free Transform (Ctrl/Cmd + T) استفاده کنید.

بیایید بر روی کلید ring/silent افکت های سایه داخلی (Inner Shadow) و درخشش داخلی (Inner Glow) را اِعمال کنیم.

Inner Shadow

 

Inner Glow


تصویری از رنگ و شکل پایه ای کلید ring/silent:

لایه جدیدی بالای لایه switch ایجاد کنید و سپس با استفاده از ابزار براش (B)، highlight های سفیدی را بر روی لایه نقاشی کنید.

لایه کلید (switch layer) را کپی کرده و آنرا در زیر لایه اصلی قرار دهید. در ادامه به ابزار حرکت ((V) Move Tool) سوئیچ کنید و با استفاده از کلیدهای جهت نمای کیبوردتان لایه کپی شده را به اندازه ۳px به راست و ۳px به پایین حرکت دهید.

با فشردن کلید Ctrl/Cmd و کلیک بر روی آن لایه در پنل لایه ها، یک selection در اطرافش ایجاد کنید. selection را به میزان ۳px به راست و ۳px به پایین حرکت دهید. لایه جدیدی ایجاد کنید و آنرا با رنگ سیاه پر کنید(Shift + Backspace  یا  Edit > Fill). در ادامه آنرا توسط فیلتر Gaussian Blur ملایم تر کنید.

گام ۱۷: ترسیم دکمه های تنظیم صدا

دکمه های مدورِ زیر کلید ring/silent در آیفون ۴، دکمه های تنظیم صدا (volume buttons) هستند که میزان صدای دریافت کننده و بلندگوها را تنظیم می کنند (بلندگوها در اینجا نشان داده نشده اند زیراکه در زیر آیفون واقع شده اند).

ابتدا به طراحی دکمه “volume up” می پردازیم؛ از ابزار بیضی (Ellipse Tool) برای ترسیم یک شکل مدور در زیر دکمه ring/silent استفاده کنید.

بر شکل جدیدتان افکت های Inner Shadow  و  Inner Glowرا اِعمال کنید.

Inner Shadow

 

Inner Glow

تصویری از رنگ و شکل پایه ای دکمه “volume up”:

لایه جدیدی را در پشت لایه دکمه ایجاد کنید. بعد، با استفاده از ابزار Elliptical Marquee، انتخاب بیضی شکلی (elliptical selection) بزرگتر از خود دکمه ایجاد کنید. درون لایه جدید selection را با رنگ سیاه پر کنید و به لایه فیلتر Gaussian Blur را بدهید.

توسط برخورد دادنِ دو مستطیل با یکدیگر، یک علامت “بعلاوه” (+) ترسیم کنید.

بر علامت “بعلاوه” افکت هایInner Shadow  و  Inner Glowرا اِعمال کنید.

Inner Shadow

 

Inner Glow


برای ایجاد دکمه ” volume down”، پایینِ دکمه “volume up ” مجددا همان فرآیندِ طی شده قبلی را تکرار کنید.

گام ۱۸: ایجاد یک جداکننده (Divider)

این “جداکننده” در کناره آیفون ۴ و نزدیکِ قسمت زیرینِ آن واقع شده است. برای ایجاد این “جداکننده”، مستطیلی باریک و سیاه رنگ بسازید. از ابزار قلم (P) برای اضافه نمودن نقاط ثِقلِ (anchor points) جدید به مستطیل استفاده کنید و این نقاط ثقل را برای انطباق یافتن با پرسپکتیو آیفون دستکاری کنید (بکِشید).

تصویری که در ادامه می آید نمای نزدیکی از “جداکننده” را نشان می دهد:

گام ۱۹: ایجاد یک سایه واقعی

به عنوان آخرین گام، بیایید یک سایه برجسته (drop shadow) به آیفون بدهیم. بسیاری از طراحان تنها یک خط یا مستطیل مشکی ترسیم می کنند و در ادامه سایه های عناصری که در حال طراحی شان هستند را با استفاده از فیلترهای Gaussian Blur  یا  Motion Blur، تار (blur) می کنند. اما، اگر شما تلاش می کنید کار هنری تان تا آنجا که ممکن است شبیه به واقعیت به نظر برسد، در بیشتر مواقع این تکنیک به اندازه کافی خوب نمی باشد. در حقیقت تقریبا هیچ گاه نمی توانید یک سایه سه بعدی، یکنواخت و یکپارچه را بیابید.

می بایست به یاد داشته باشیم که نور در قسمت های گوناگون یک شیء به طرق مختلفی بازتاب می یابد و در نتیجه تغییرات در شکلِ سایه یکنواخت نیستند. حتی اگر یک منبع نور داشته باشیم باز هم در انتها چندین سایه خواهیم داشت. در بسیاری از مواقع برای دست یابی به این نتیجه، می بایست به طور دستی سایه شیء را نقاشی و تنظیم کنیم.

در ابتدا، از ابزار براش (B) برای نقاشی یک خط خاکستریِ تیره و ملایم در زیر آیفون استفاده کنید.

لایه جدیدی ایجاد کنید و یک خط خاکستریِ تیره و ملایمِ دیگری نقاشی کنید، اما این بار آن را نسبت به خط قبلی بزرگتر و ملایم تر نقاشی کنید.

مجددا لایه جدیدی بسازید، باز هم زیر آیفون را نقاشی کنید اما این یکی را اندکی تیره تر کنید.

باز هم لایه جدیدی ایجاد کنید و در ادامه همانگونه که در تصویر زیر نشان داده شده با استفاده از (L) Polygonal Lasso Tool، یک selection ایجاد کنید.

برای ملایم کردن سایه از فیلترِ Gaussian Blur استفاده کنید.

به ابزار پاکن ((E)  Eraser Tool) سوئیچ کنید. از یک براش بسیار بزرگ استفاده کنید و شفافیتِ ابزار پاکن (Eraser Tool’s Opacity) را۱۰-۱۵%  قرار دهید. حال، بعضی از قسمت های سایه را پاک کنید. اگر دریافتید که سایه بیش از حد برجسته شده، مجدد از از فیلتر Gaussian Blur برای ملایم تر آن استفاده کنید. این روند را ادامه دهید تا آن که سایه ای دقیق ساحته شود.

فرآیند پیشین را مجددا برای ایجاد سایه دیگر تکرار کنید.

منبع: DesignInstruct

دریافت فایل PDF بخش سوم (۱.۵۸ مگابایت): How to Draw a Realistic iPhone 4 with Photoshop—part 03

دریافت فایلPDF  کل آموزش (۴.۲ مگابایت): How to Draw a Realistic iPhone 4 with Photoshop

دریافت فایل منبع (زیپ: ۴.۳۰ مگابایت): realistic_iphone4

بخش اول آموزش را می توانید در اینجا مطالعه بفرمایید.

بخش دوم آموزش را می توانید در اینجا مطالعه بفرمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در ادامه طراحي آيفون 4 نياز داريم كه يك "گيرنده" نيز براي موبايل مان طراحي كنيم. كنار دوربين يك چهار ضلعي با گوشه هاي گرد و مشكي رسم كنيد. براي اينكه اين شكل جديد را با پرسپكتيو