متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آموزش نحوه ترسیم آیفون ۴ در فتوشاپ – بخش دوم

12345 (بدون نظر)
Loading...
111

درادامه بخش اول، اکنون بخش دوم از آموزش ترسیم آیفون ۴ با استفاده از فتوشاپ را تقدیم شما خوانندگان گویا آی تی می کنیم.

گام ۹: دادن سایه داخلی به صفحه نمایش

اکنون نیاز داریم سایه ای داخلی را به درون صفحه نمایش اضافه کنیم. ابتدا، با فشردن کلید Ctrl/Cmd و کلیک بر روی لایه صفحه نمایش (screen layer) یک selection را در اطراف اسکرین مان ایجاد می کنیم. سپس لایه جدیدی می سازیم و در ادامه می رویم به: Edit > Stroke

به وسیله فیلترِ Gaussian Blur، stroke را ملایم تر می کنیم.

از آن جایی که احتیاج نداریم در برخی از قسمت های صفحه نمایش سایه داخلی را داشته باشیم، بنابراین با ابزار پاکن ((E)Eraser Tool ) برخی قسمت های آن را حذف می کنیم.

اکنون این تصویر آیفون ماست:

گام ۱۰: اضافه نمودن تصویر زمینه

تصویری را تعیین نمایید که بتواند درون صفحه نمایش آیفون قرار بگیرد (این تصویر می بایست در زیر لایه سایه داخلی (inner shadow layer) قرار گیرد)؛ برای مطابقت دادن تصویر با اندازه، مقیاس و پرسپکتیوِ صفحه نمایش ازFree Transform  استفاده نمایید.

سایه داخلی ای که ما در مرحله قبل ایجاد کرده ایم دارای جزئیات بسیار ریز و دقیقی می باشد. ممکن است شما متوجه آن ها نشده باشید اما این، جزئیات است که موجب می شود کار ما به واقعیت نزدیک شود. وقتی که تصویرِ زمینه را به صفحه نمایش اضافه می کنید آنگاه است که تفاوت میانِ داشتن و نداشتن سایه داخلی را در می یابید.

با سایه داخلی

بدون سایه داخلی


گام ۱۱: ایجاد بازتاب نور (Reflection) بر سطح آیفون

از شکلِ نمای آیفون (iPhone face shape) یک کپی تهیه کنید. برای ایجاد یک triangular path در قسمت بالای شکلِ نمای آیفون، از ابزار قلم با گزینه انتخاب شدهِ Intersect path areas که در نوار انتخاب ها (Options Bar) واقع است، استفاده کنید.

به لایه افکت Gradient Overlay را اضافه کنید.

همان گونه که مشاهده می کنید اکنون بازتاب زیبایی را در سطح آیفون در اختیار داریم:

گام ۱۲: ایجاد یک لبه روشن (Edge Highlight) بر روی سطح آیفون

گام بعدی ما اضافه نمودن highlight دقیقی در لبه سطح آیفون می باشد.selection  ی را در اطراف لایه نمای آیفون ایجاد نموده و بر روی آن selection افکت stroke را اِعمال نمایید (البته می بایست این کار را در یک لایه جدید انجام دهید).

Stroke را توسط فیلتر Gaussian Blur اندکی محو و ملایم تر (Blur) می کنیم.

مقدار کدری (Opacity) لایه را به حدود ۲۰% کاهش می دهیم.

این جزئیات بسیار دقیق، واقع گراییِ آنچه که سعی در ساختنش داریم را تقویت می کند. در تصویر زیر تفاوت میان قبل و بعد را مشاهده کنید:

با تکرار پی در پی این فرآیند می توانیم چندین لایه highlight شده را بر روی هم قرار دهیم. مجددا selection ی بر روی لایه نمای آیفون ایجاد کنید و به آن افکت stroke با مقدار رنگِ سفید بدهید.

بر روی stroke سفید، فیلترِ Gaussian Blur را اِعمال کنید.

حالا می بایست مطمئن شویم highlight ی که در اطراف لبه های گوشی ساخته ایم به سمت داخل صفحه نمایش آیفون حرکت نمی کند و یا در واقع به درون آن ریزش (spill) نمی کند. در اطراف صفحه نمایش آیفون یک selection بسازید و در ادامه آن selection را توسط کلید های Ctrl/Cmd + Shift + I معکوس کنید. برای پنهان کردن قسمت های سفیدی ازhighlight  که به درون صفحه نمایش ریزش کرده اند، در انتهای پنل لایه ها بر روی دکمه Add layer mask کلیک کنید.

گام ۱۳: ترسیم دکمه Home

همانگونه که از نامش نیز بر می آید، دکمه ای که در قسمت زیرین آیفون واقع شده به عنوان دکمهHome  نامیده می شود. این دکمه کارکردهای فراوانی را برای استفاده از دستگاه ارائه می دهد. برای ترسیم شکل پایه ای دکمهHome ، از ابزار بیضی ((U) Ellipse Tool) به منظور کشیدن یک شکل مدور در قسمت زیرین آیفون استفاده کنید. در حقیقت هنگامی که به طور مستقیم به دکمه Home نگاه می کنید می بینید که یک دایره کامل است، اما به خاطر پرسپکتیو و زاویه آیفون­مان می بایست بیضی به نظر آید.

برای دسترسی به پنجره Layer Style بر روی لایه Home دابل کلیک کنید و بر روی لایه افکت هایGradient Overlay  و Stroke را اِعمال کنید.

 

Gradient Overlay


 

Stroke


تصویری (هنوز خام) از دکمه Home:

یک rounded rectangle path را بر بالای دکمه (با مقدار Fill = 0%) ترسیم کنید.

به path، افکتِ Stroke را با رنگ خاکستری و اندازه ۳px بدهید.

تصویر دکمه Home به همراه آیکون درون آن:

گام ۱۴: ترسیم دوربین جلو

آیفون ۴ دو دوربین دارد: یکی در پشت و یکی در سمت جلو، ما دوربین سمت جلو را ترسیم خواهیم کرد. از ابزار بیضی ((U)Ellipse Tool ) برای ترسیم یک بیضی در قسمت بالای آیفون استفاده کنید.

به بیضی افکت هایGradient Overlay  و Stroke را بدهید.

 

Gradient Overlay

 

Stroke


تصویر پایه ای از دوربین جلو:

لایه جدیدی را بر بالای دوربین ایجاد کنید، با استفاده از ابزار براش(B) در بخش سمت راستِ دوربین highlight سفیدی را نقاشی کنید و سپس در نزدیکی highlight نقطه کوچک و سیاه رنگی را قرار دهید.

تصویر دوربین از نمای نزدیک:

 

منبع: DesignInstruct

دریافت فایل PDF بخش دوم (۱.۵۷ مگابایت): How to Draw a Realistic iPhone 4 with Photoshop—part 02

تصویر نهایی:

قسمت اول آموزش را می توانید در این جا مطالعه کنید.

قسمت سوم آموزش را می توانید در این جا مطالعه کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درادامه بخش اول، اكنون بخش دوم از آموزش ترسيم آيفون 4 با استفاده از فتوشاپ را تقديم شما خوانندگان گويا آي تي مي كنيم.