بسیار مهم: انتشار خبر دست داشتن گوگل در حادثه 11 سپتامبر در وب سایت ویکی لیکس

 • 1390/1/12
 • محسن پاك نيت
 • 37

خبر بسیار فوری و مهم:

به نقل از پایگاه اینترنتی ژورنال موتورهای جستجو، وب سایت ویکی لیکس صبح امروز مدارکی را منتشر کرده است که همکاری شرکت گوگل در حادثه 11 سپتامبر با گروهک تروریستی القاعده، و همچنین همکاری این شرکت با مافیای آدم‌ربایی در سودان را اثبات می‌کند.

تصویر خبر درج شده در ویکی لیکس مبنی بر فعالیت‌های تروریستی گوگل
تصویر خبر درج شده در ویکی لیکس مبنی بر فعالیت‌های تروریستی گوگل

 

بر طبق این مدارک که متشکل از یک ویدیوی مخفی از جلسه‌ی سخنگوی شرکت گوگل با اسامه بن لادن در سال 2005، همچنین تعدادی فایل صوتی از تماس‌های تلفنی مدیران گوگل با روسای مافیای کودک‌ربایی در سودان و تعداد زیادی مدرک کاغذی که حاکی از واریز مبالغ چند صد میلیون دلاری به حساب گوگل از سمت این گروه آدم‌ ربایی در ازای دریافت اطلاعات شخصی خانواده‌های ثروتمند سودانی می‌باشد، شرکت گوگل وارد بحران بزرگی شده و سهام این شرکت در بورس امریکا بیش از 60% کاهش پیدا کرد.

گوگل هنوز واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است اما این خبر در صدر اخبار شبکه‌های تحلیلی امریکا قرار گرفته و فشارها بر مدیران ارشد گوگل در تأیید یا تکذیب این اخبار رو به افزایش است. اطلاعات بیشتر از گوشه و کنار اینترنت نشان می‌دهد که در حال حاضر اریک اشمیت، معاون اجرایی گوگل در بازداشت به سر می‌برد.

پس از انتشار این خبر، وب‌سایت اینترنتی ویکی لیکس با حجوم کاربران برای دیدن این اسناد مواجه شد. در حال حاضر تمامی این ویدیوها و فایل‌ها با لینک مستقیم در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند و امکان دانلود آنها وجود دارد. همچنین خانواده‌هایی که عزیزان خود را در حادثه‌ی 11 سپتامبر از دست داده اند جلوی محوطه‌ی شرکت گوگل در کالیفرنیای امریکا تجمع کرده و خشم خود را از این کار این شرکت ابراز داشته‌اند.

خانواده‌های امریکایی در تظاهرات علیه گوگل
خانواده‌های امریکایی در تظاهرات علیه گوگل

 

پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه فرصت از دست برود حتما این فایل‌ها را مشاهده بفرمایید چون اگر این اخبار صحت داشته باشد، گوگل از صحنه‌ی رقابت در دنیای اینترنت محو خواهد شد و این، خبر بسیار خوشی برای فیس‌بوک، یاهو، مایکروسافت و … است.

برای دیدن این مدارک در پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس و مطالعه‌ی اصل خبر در ژورنال موتورهای جستجو، روی لینکهای زیر کلیک کنید:

 

http://213.251.145.96/important-news/september-11th-google

http://www.searchenginejournal.com/google-kidnapped-in-sudan

 

اعتراض در دیگر کشورها علیه سیاست‌های تروریستی گوگل
اعتراض در دیگر کشورها علیه سیاست‌های تروریستی گوگل

 

توضیح: دوستان عزیز و مخاطبین دوست داشتنی مجله‌ی اینترنتی گویا ‌آی‌تی؛ تمامی مطالبی که در بالا خواندید فقط یک شوخی بوده و هیچ‌کدام حقیقت ندارند. حتی یک کلمه از مطالب بالا درست نیست. نه گوگل خطایی مرتکب شده، نه ویکی لیکس مدرکی منتشر کرده و نه ژورنال موتورهای جستجو چنین خبری را گزارش کرده‌ است. اریک اشمیت هم سالم و سر حال و در آزادی کامل است. هیچ تظاهراتی هم برگزار نشده و گوگل در امن و امان به یکه‌تازی در دنیای فناوری اطلاعات ادامه می‌دهد و همچنان یکی از گران‌قیمت‌ترین و پر ارزش‌ترین سهام‌ها را در بورس در اختیار دارد. حتی تصاویر نیز دستکاری شده هستند . مثلا تصویر پایگاه ویکی لیکس کاملا ساختگی است !!!

امیدواریم از این شوخی ما ناراحت نشده باشید. امروز، 12 فروردین 1389، مصادف با یکم آوریل 2011 میلادی است. همانطور که می‌دانید، در کشور ما رسمی به نام دروغ 13 وجود دارد که بر طبق آن، روز 13 فروردین هر سال، مردم ایران به شوخی دروغ‌هایی را با یکدیگر مطرح کرده و روز را اینگونه آغاز می‌کنند. پس از اینکه فرد مقابل حسابی به هیجان آمده و یا از دروغ ذکر شده ترسید، حقیقت را به او بازگو کرده و در واقع به نوعی او را دست می‌اندازند. مردم ایران در این روز از این طریق صمیمیت و محبت بین یکدیگر را افزایش می‌دهند. پس از آن به طبیعت رفته و به هم قول می‌دهند که از امروز تا انتهای سال به هم دروغ نگویند چرا که قبلا، در دروغ 13، دروغ‌هایشان را گفته‌اند و دیگر دروغی باقی نمانده است!

چنین رسمی در کشورهای دیگر نیز وجود دارد و با نام دروغ 1 آوریل شناخته می‌شود. اما چون امسال 13 فروردین مصادف با 1 آوریل نبود، ما امروز این خبر را منتشر کردیم تا از این طریق، هم صمیمیت بین ما و شما عزیزان افزایش پیدا کرده و هم مهمترین دروغهای 1 آوریل 2011 را به شما معرفی کنیم. لطفا در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

مجله‌ی اینترنتی mashable، نظر خود در مورد خنده‌دارترین دروغ‌های 1 آوریل امسال را منتشر کرده است که ما فقط شوخی گوگل را با زبان طنز گویا آی‌تی برای شما تشریح می‌کنیم و باقی شوخی‌های شرکتهای دیگر را فقط در حد معرفی باقی خواهیم گذاشت:

رتبه 1: وقتی صحبت از بهترین به میان باشد، بدون در نظر گرفتن سوال “بهترین در چه زمینه‌ای؟” اولین نامی که به ذهن می‌رسد، گوگل است. اگر شما هم فکر می‌کنید گوگل در این رقابت برنده شده، درست حدس می‌زنید. گوگل بهترین دروغگوی دنیاست !!!

اگر امروز به صفحه‌ی اصلی سرویس ایمیل گوگل رفته باشید، تصویر زیر را خواهید دید:

دروغ فوق العاده‌ی گوگل در سرویس ایمیل
دروغ فوق العاده‌ی گوگل در سرویس ایمیل

 

خب، گوگل ادعا می‌کند که سرویس جدیدی با نام google motion را راه‌اندازی کرده است که با فعال کردن آن، کاربران نیازی به استفاده از ماوس و کیبورد در مدیریت ایمیل‌ها و بهره‌گیری از سایر سرویس‌های گوگل نخواهند داشت. این امکان خیلی کاربردی و جالب به نظر می‌رسد، بهتر است ببینیم این سرویس چگونه کار می‌کند. با کلیک کردن بر روی عبارت learn how به صفحه‌ای می‌رویم که این سرویس جدید را که گویا راهی جدید برای ارتباط با رایانه را در اختیار کاربران خواهد گذاشت، معرفی می‌کند.

چند کاربر در حال استفاده از این سرویس
چند کاربر در حال استفاده از این سرویس

 

تصاویر به کار رفته در این صفحه، نشان از کار تحقیقاتی وسیع بر روی پروژه‌ای محرمانه و بسیار بدیع در حیطه‌ی تعامل اسنان با کامپیوتر دارند:

چگونگی عملکرد این سرویس 1
چگونگی عملکرد این سرویس 1
چگونگی عملکرد این سرویس 2
چگونگی عملکرد این سرویس 2
اعمال قابل انجام و دستورات مربوطه در این سرویس
اعمال قابل انجام و دستورات مربوطه در این سرویس

 

ما باز هم بیشتر ترغیب می‌شویم تا بدانیم این پروژه که در آزمایشگاه گوگل ایجاد شده است، چگونه کار می‌کند. امتحان کردنش باید خیلی جالب باشد. شاید چیزی بهتر از kinect مایکروسافت باشد !!!

پس روی دکمه‌ی try Gmail motion کلیک می‌کنیم:

باید چیز جالبی باشد !!!
باید چیز جالبی باشد !!!

 

کلیک بر روی این دکمه، پنجره‌ای را باز می‌کند که در حال بارگذاری (loading) اطلاعاتی است که شما را مجاب می‌کند فکر کنید الآن وب‌کم شما روشن خواهد شد و تصویر خود را در این پنجره، خواهد دید …

در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

 

اما پس از بارگذاری کامل، تنها چیزی که نصیب شما می‌شود این پیغام گوگل است:

شما دست انداخته شده اید !!! این فقط یک شوخی 1 آوریل است
شما دست انداخته شده اید !!! این فقط یک شوخی 1 آوریل است

 

بله. همانطور که گوگل می‌گوید، این پروژه وجود ندارد . لااقل فعلا. کسی چه می‌داند. شاید گوگل روزی این ایده را عملی کرد.

خب حسابی سر کار رفته‌ایم. عجب شوخی بامزه‌ای بود. آفرین گوگل. باز هم بهترین بودی. درست مثل همیشه!

وب‌سایت youtube با قرار دادن این مطلب که تمام ویدئو‌ها را در نسخه‌ی سال 1911 آن ببینید و قرار دادن دکمه‌ی 1911 در کنار تمام ویدئو‌ها، شوخی دیگری با مردم انجام داد.

وب‌سایت LinkedIn نیز در صفحه‌ی تماس با ما، در تب “افرادی که شما می‌شناسیدشان”، اسامی رابین‌هود، انیشتین، شرلوک هلمز و … را به عنوان کارمندان ارشد این شرکت معرفی کرده است.

 

شرلوک هلمز و رابین هود از کارکنان ما هستند !!!
شرلوک هلمز و رابین هود از کارکنان ما هستند !!!

 

وب‌سایت “روز دروغ آوریل بر روی وب” لیست زیر برخی شوخی‌های دروغ 1 آوریل جالب امروز را منتشر کرده است که با کلیک بر روی لینک زیر برای شما بزرگواران قابل دسترسی است.

http://aprilfoolsdayontheweb.com/2011.html

اگر موافق باشید، به زودی در مطلب دیگری، به تشریح سایر دروغ‌های 1 آوریل امسال و همچنین بهترین دروغ‌های شرکت‌های اینترنتی در طول تاریخ خواهیم پرداخت. با نظر دادن به این مطلب تمایل خود را نسبت به این موضوع بیان نمایید.

محسن پاک نیت

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 37 دیدگاه
 1. دروغ جالبی بود
  دست طراحش درد نکنه
  من که فکر کنم این خبر برای گوگل دردسر ساز بشه

  1. سلام ATI عزیز.

   ممنون بابت نظر مثبتتون. طرحش از تیم خوب گویا آی‌تی بوده و در کنارشون، بنده هم یه کمکای خیلی کوچولویی کردم!

   مطلبی که خوندید کاملا کار ایرانی و گویا آی تی ای هستش و مربوط به ذهن خود ماست.

   در واقع دروغ ساختگی و شوخی گویا آی تی با کاربرانش برای جشن گرفتن 1 آوریل و 13 فروردین بود.

   موفق باشید.

  2. محسن جان اين حرفا چيه
   همه زحمتش مال خودت بود
   خسته نباشيد عزيز جان

  3. ممنون از شما حسین عزیز که امکان انتشار سریعش رو فراهم کردید.

   13 به در خوبی داشته باشی !

  4. به نظرمن این دروغ رو یه جوری به دست گوگل هم برسونید

  5. اوه اوه اوه !

   فکر فکر کنم خیلی عصبانی بشن!
   ممکنه شکایت کنن حسین جان بیفته زندان !!!

   به چشم. شاید وقت بود و به انگلیسی ترجمه‌اش کردیم و گذاشتیم تو نت!

   موفق باشی ATI نازنین

 2. آقا من از امروز صبح تو فکر دروغ 13 و اول آوریل بودم. گفتم امروز هر خبر عجیبی بشنوم باور نکنم. ولی خداییش عالی بود. شکه شدم! دستتون درد نکنه!

  1. سلام سعید عزیز.

   ممنون از لطف شما.

   13 خوبی داشته باشی.

  1. سلام عباس جان.

   خوشحالم که این شوخی باعث شادی شما شد.

   موفق باشی دوست خوبم.

 3. بابا کم واسه هم نوشابه باز کنید ، اونور دنیا تو چه فکری هستن ، اینور دنیا تیم گویا آیتی نشسته دروغ درست کرده و تو نظراتم از هم تشکر میکنن که ایده ذهن خودمون بود! آفرین !

  1. سلام علی جان،
   اونور دنیا امروز تو فکر تفریح و سرگرمی بودن.
   تفریحشونم دروغ گفتن و دست انداختن همدیگه بوده طوری که به هم آسیب نزنن.
   بعدشم که حقیقت رو به هم گفتن.
   شما از خوشحالی مردم ناراحت می‌شی دوست خوبم؟
   به نظرم هر کاری که ارزشمند و جالب باشه رو باید ازش تعریف کرد. حتی اگر این کار کار خودمون باشه.
   مثلا اگر ایران در زمینه‌ی سلول های بنیادی قویه (ایران هم که اینور دنیاست نه اونور دنیا) باید از بابتش شاد بود و خسته نباشید گفت و از انجام دهندگانش تشکر کرد.
   نظر شما متفاوته علی آقا؟

  2. حالا راستشو بگو، گول این دروغ ما رو خوردی یا نه؟
   اگه باورش کردی و روی اون لینکا کلیک کردی و اون عکس خوشگله رو دیدی که باید بهمون آفرین بگی دیگه …
   :دی

 4. با اینکه قبل از این مطلب از دروغ google motion خبر داشتم
  بازم تو این مطلب سرم کلاه رفت
  دمت گرم
  باحال بود

  1. خواهش می‌کنم امیر نازنین
   اما ما از اینکه سر شما کلاه رفت خوشحال نشدیم ها!
   یه خورده فقط شاد شدیم.
   13 خوبی داشته باشی.

 5. شوخی گوگل خیلی جالب بود، لااقل من که چند دقیقه اول ویدیو رو دیدم و صحبتای تیم توسعه دهنده گوگل رو گوش میکردم باورم شد! بعد هم که پی دی اف راهنمای حرکات رو دانلود کردم(با توجه به کینکت ماکروسافت خیلی هم دور از انتظار نبود)! فک کنید واقعا گوگل ادامه میداد این قضیه رو… یعنی وبکم واقعا روشن میشد و 30 ثانیه از حرکاتمون رو ضبط میکرد، بعد با اجازه کاربرها شیر میشد رو صفحه ای که گوگل به این منظور قرار داده و مردم لایک میکردن…!!!
  البته شوخی شما هم باحال بود، هرچند خیلی تابلو بود:دی من که زود اسکرال کردم ته مطلب که ببینم شوخی بوده!:) ممنون

  1. درسته مهدی جان. گوگل خیلی جالب کار کرده بود امسال روی این شوخی.

   :دی

   ممنون از شما

  1. سلام فضول خان.

   یه like++ تقدیم به شما که همیشه همراه گویا آی تی هستی.

   13 خوش بگذره.

 6. سلام
  عجب دروغ 13 ای بود این .
  من که رسما رفتم تو کما . آقا دستت درد نکنه بسی شگفت زده شدیم و لعنت کردیم این عامل استکبار پدرسوخته رو 😀
  13 خوش بگذره

  1. سلام فواد جان.

   شما داری اونجا پول پارو می‌کنی برادر. کما رفتن واسه شما مرفهین بی درد نیست که !

   شاد باشی عزیز دل.

   شما هم 13 خوبی داشته باشی

  1. سلام سعید عزیز؛

   البته ما دوست نداریم شما ناراحت باشید ها. این شوخی هم فقط برای شاد کردن شما دوست عزیز بوده.
   امیدوارم ما رو ببخشی و سال آینده شما هم جزو شوخی کننده ها باشی.

 7. کی گفته من باور کردم؟؟؟ هر کی گفته راست گفته
  خداییش ترسیدما گفتم الانه که گوگلو از دست بدیم :دی
  دمت گرم
  13 همگی به خوبیو خوشی به در بره :دی

  1. سلام مهیار جان

   ممنون از نظر لطف شما.

   موفق باشی دوست عزیز

   13 خوش بگذره

 8. سلام. از همون ابتدا شك كردم كه اين مطلب يك دروغ 1 آوريل هستش؛ اما بعد از اينكه تصاوير تظاهرات رو ديدم(با اون اديت هاي تابلو) شكم به يقين تبديل شد. ولي دمتون گرم شوخي باحالي بود. موفق باشيد./

  1. سلام
   ممنونم مامبوي عزيز
   شرمنده ديگه. من سواد فتوشاپي ندارم. با Paint‌ انجام شده !!
   موفق باشي

 9. خیالم راحت شد.
  می دونی اگه گوگل از صحنه اینترنت حذف شه چی میشه؟
  پدرمون در میاد.بدبخت می شیم.
  دیگه امنیتی وجود نداره

  1. سلام ميهمان عزيز،

   البته اينقدرا هم اوضاع خراب نمي‌شه كه دور از جون، بدبخت بشيم!
   اما بله، به هر حال اوضاع سخت مي‌شه …
   موفق باشي و ممنون بابت نظرت

  2. البته منظور از راه‌اندازي اينترنت ملي اين نيست كه دسترسي ايران به شبكه‌ي جهاني وب قطع بشه و ما كلّاً ايزوله و محدود بشيم.
   بلكه دسترسي به اينترنت جهاني از چند تا كانال مخصوص انجام خواهد شد.
   ان شا الله در حال تهيه‌ي مقاله‌اي مفصل در مورد اينترنت ملي هستيم كه به سؤالات دوستان عزيز پاسخ مي ده.
   موفق باشيد

 10. اينم از اون مطالبي كه گفتم داريم تهيه مي كنيم.

  الوعده وفا:

  https://www.gooyait.com/1390/01/27/national-internetwork-vs-the-internet.html

  https://www.gooyait.com/1390/01/26/radio-gooya-5.html

 11. دروغ سیزده یکی از اقسام تهاجم فرهنگیه. یه فرهنگ غلط بر اساس April’s Fool Day که چند سالیه به فرهنگ ما نفوذ کرده. خواهش می کنم این فرهنگ غلط رو گسترش ندید.

  1. سلام حامد جان.

   خوشحالم كه به ما سر زدي.

   نظر شما محترمه اما به هر حال با توجه به بازخوردي كه از جامعه گرفته شده، خيلي از مردم موافق اين امر هستن. به شرطي كه در حد شوخي‌هاي مجاز و مناسب و فقط منحصر به همون روز باشه و باعث بر هم خوردن نظم اجتماعي نشه.

   حالا از شوخي ما خوشت اومد يا نه؟

  2. محسن جان. میدونم نیتت پاکه. اما به هرحال من با ترویج اخبار غیر واقعی و لو شوخی مخالفم. البته نقل قول از اخبار خارجی مانع نداره.

  3. ممنونم حامد عزيز.

   افراد زيادي هستند كه عقيده‌شون مشابه شماست و ما هم به عقيده‌‌ي شما احترام مي‌ذاريم.

   موفق و سربلند باشيد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *