متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

برای دریافت اپلیکیشن‌های رایگان آندروئیدی به زبان فارسی به “کافه‌ بازار” سر بزنید !

12345 (10 نظر - میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...
2,411

با معرفی سیستم‌ عامل آندروئید شرکت گوگل برای تجهیزات ارتباطی، اطلاعاتی و رایانه‌ای همچون تلفن‌های همراه هوشمند، Padها و … و حضور فعال شرکت سامسونگ و HTC در بازار ایران که عمدتا محصولات جدید خود را با این سیستم عامل و به قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به محصولات شرکت Apple به کاربران عرضه می‌کنند، نظر مردم ایران به سمت آندروئید جلب شد و عده‌ی زیادی از هموطنان ما محصولات مختلف مبتنی بر این سیستم عامل را خریداری کردند.

اما مشکل عمده‌ی کاربران ایرانی، تهیه اپلیکیشن‌هایی به زبان فارسی و همچنین دریافت اپلیکیشن‌ها از بازار آندروئید است که به علت تحریم‌های موجود علیه ایران، امکان دریافت نرم‌افزارهای مورد نیاز بسیار سخت و پیچیده است و همانطور که می‌دانیم، جذابیت استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و وسائلی از این دست، به خاطر تنوع و کاربردی بودن اپلیکیشن‌های آنهاست و اگر اپلیکیشن‌های مناسب و جذاب در اختیار نباشد، این وسائل نیز محبوبیتی نخواهند داشت.

تا قبل از معرفی اپلیکیشن آندروئیدی “بازار” که پس از نصب بر روی تلفن‌همراه، امکان دریافت و نصب اپلیکیشن‌های این سیستم‌عامل را برای کاربران ایرانی فراهم می‌کرد، کاربران آندروئید واقعاً در مضیقه بودند که “بازار” تا حدی این مشکل را مرتفع نمود. امروز این اپلیکیشن بالاخره از نسخه آزمایشی خارج شد و ارسال نسخه یک آن به طور خودکار از ساعاتی پیش آغاز شده است. بازار توسط تیم نرم‌افزاری”شرکت همراه همزبان ایرانیان” تولید شده و توسعه یافته است و می‌توانید نسخه ۱ این اپلیکیشن را با کلیک بر روی لینک زیر و از سرور اصلی “بازار” دریافت کنید:

بر روی تصویر کلیک کنید تا بارگذاری آغاز شود
بر روی تصویر کلیک کنید تا بارگذاری آغاز شود

در به روز رسانی اخیر اپلیکیشن بازار، نظرات کاربران مد نظر قرار گرفته است و امکانات بسیاری که از سوی کاربران درخواست شده بود به بازار افزوده شده‌اند که مهمترین آنان عبارتند از:

 • امکان جستجو
 • نمایش برنامه‌های تازه افزوده شده به بازار
 • امکان تنظیم زبان بازار و توضیحات برنامه‌های آن بدون تغییر زبان دستگاه
 • اسکن کُدهای QR برای کافه بازار
 • اسکن کدهای QR مارکت گوگل و یافتن برنامه مورد نظر بر روی بازار

به عنوان مثال، قابلیت جستجو در میان اپلیکیشن‌های کافه‌بازار را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

قابلیت جستجو در میان اپلیکیشن‌ها که به بازار نسخه 1 افزوده شده است
قابلیت جستجو در میان اپلیکیشن‌ها که به بازار نسخه ۱ افزوده شده است

یکی از امکانات مورد توجه کاربران که توسط تیم توسعه بازار نیز مد نظر قرار گرفت، اپلیکیشن‌های فارسی و ایرانی است که طرفداران بسیاری نیز دارد و گروه نرم‌افزاری “همراه همزبان ایرانیان” نیز این قول را به کاربران داده است که تا حد توان برای رفع نیازهای موجود و تولید نرم‌افزارهای بومی و ایرانی تلاش خواهد کرد. گروه نرم‌افزاری توسعه بازار، جمله زیر را به عنوان رسالت و هدف خود بیان کرده است:

مهمترین هدف ما تبدیل این مجموعه به سکوی اصلی توزیع و دریافت برنامه‌های ایرانی گوشی‌های هوشمند و به تبع آن گسترش فعالیت‌های برنامه‌نویسی در این حوزه است. احتمالاً تابه‌حال علاوه بر برنامه‌های ایرانی تولید شرکت ما، برنامهٔ گاهشمار خورشیدی آقای امیر رجبی را در بازار مشاهده کرده‌اید. آقای رجبی  این برنامه را به رایگان در اختیار ما و کاربران ایرانی قرار داده‌اند که جا دارد در این خبرنامه از ایشان به عنوان اولین فرد خارج از مجموعه همراه همزبان ایرانیان که برنامه خود را بر روی بازار عرضه کردند تشکر کنیم.

هرچه تعداد کاربران این سکو افزایش یابد، انگیزه تولید برنامه‌های حرفه‌ای هم در میان برنامه‌نویسان ایرانی افزایش می‌یابد و تا امکان درآمدزایی برای این قشر که ما هم جزء کوچکی از آن هستیم ایجاد نشود نمی‌توان انتظار دریافت خدمات حرفه‌ای را، همانند آنچه در همه جای دنیا ارائه می‌شود، داشته باشیم. ما تمام تلاش خود را برای ایجاد امکان درآمدزایی برنامه‌نویسان انجام می‌دهیم و امیدوار هستیم با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌های ایرانی ساده‌ترین راه برای خرید و فروش از طریق موبایل را فراهم کنیم. در اینجا باید تأیید کنیم که خدمات رایگان بازار همواره رایگان خواهد ماند و ما از آنهایش نیستیم!

نمونه‌ای از اپلیکیشن‌های ایرانی و فارسی موجود در بازار
نمونه‌ای از اپلیکیشن‌های ایرانی و فارسی موجود در بازار

امروز پروژه وب بازار آندروید و وب‌سایت رسمی مربوط به آن با نام “کافه‌بازار” نیز رونمایی شد و با این اقدام خوب، دریافت و استفاده از اپلیکیشن‌های آندروئیدی برای کاربران بسیار ساده‌تر از قبل خواهد بود و کاربران می‌توانند مجموعه برنامه‌ها را بر روی رایانه و یا تلفن همراه آندروئیدی خود مرور کنند. در ادامه به معرفی مختصری از این بازار تحت وب اپلیکیشن‌های آندروئیدی خواهیم پرداخت.

نمایی از صفحه اصلی کافه بازار
نمایی از صفحه اصلی کافه بازار

کافه‌بازار (www.cafebazaar.com) محلی است که در آن برنامه‌نویسان آندروئید، کانال توزیع مناسبی جهت انتشار محصولات تولیدی خود و کاربران آندروئید، محلی مناسب برای یافتن اپلیکیشن‌های مورد نیازشان و دسترسی راحت به آنچه که به دنبالش هستند را در اختیار دارند. کافه‌بازار، نقطه ارتباط تولید‌کننده و مصرف کننده‌ی اپلیکیشن‌های آندروئیدی است و نیاز کاربران فارسی زبان به استفاده از مارکت گوگل را تا حد زیادی مرتفع می‌نماید.

البته کافه‌بازار در حال رشد و توسعه است و دائما به اپلیکیشن‌های موجود در آن افزوده خواهد شد. در حال حاضر و در زمان نوشتن این متن، اپلیکیشن‌هایی برای اطلاع از اوقات شرعی، برنامه حرکت قطارهای مترو، قبله نما، بیش از ۱۰۰ کتاب شعر از شاعران نامی معاصر و پیشین کشور عزیزمان، تقویم و سالنامه میلادی و شمسی و هجری، اپلیکیشن‌های پخش و مدیریت فایل های صوتی و ویدئویی و تصویری، مرورگرهای وب، بازی‌های مختلف، ابزارهای انتشار مطالب در وب، نرم‌افزارهای اطلاع از وضعیت آب و هوا، نرم‌افزارهای آموزشی مختلف همانند آموزش ریاضیات و زبان انگلیسی، ابزارهای مختلف همانند ماشین حساب پیشرفته و نرم‌افزارهای مدیریت زمان و …، اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای خبری و رسانه‌ای، نرم‌افزارهای ارتباطی مثل انواع پیام‌رسان‌ها، نرم‌افزارهای پزشکی و درمانی، کتب الکترونیکی و … وجود دارد و دائما به تنوع و تعداد این اپلیکیشن‌ها افزوده می‌شود.

به عنوان مثال صفحه‌ی زیر تنوع بازی‌های آندروئیدی موجود در “کافه‌بازار” تا به امروز را نشان می‌دهد:

تنوع خوب اپلیکیشن‌ها در کافه‌بازار (این تصویر مربوط به صفحه بازی‌هاست)
تنوع خوب اپلیکیشن‌ها در کافه‌بازار (این تصویر مربوط به صفحه بازی‌هاست)

به تمام دارندگان گجت‌های آندروئیدی توصیه می کنیم به کافه‌بازار مراجعه کرده و با نظرات خود، تیم توسعه این نرم‌افزار و بازار اینترنتی را در انجام بهتر امور و کسب موفقیت‌های بیشتر یاری کنند و حتما به صفحه سؤالات متداول کافه‌بازار و صفحه راهنمای کافه‌بازار سر بزنید.

نظر خود در مورد این مطلب را با مجله اینترنتی گویا آی‌تی در میان بگذارید.

محسن پاک نیت

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
37 دیدگاه
 1. محمد علی کریمی می‌گوید

  ایول . چقدر خوب

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام محمدعلی جان.
   آره. امکان خوبیه.
   اما هنوز خیلی جای پیشرفت داره.
   مرسی بابت نظرت

 2. محمد حسین می‌گوید

  یعنی این امکان فقط برای گوشی های آندروید است؟

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   بله محمدحسین جان.

   اپلیکیشن بازار و وب‌سایت کافه‌بازار فقط برای گوشی‌های آندروئیدی طراحی شده.

   سربلند باشی

 3. علیرضا زارع می‌گوید

  محسن جون عالی بود .
  باید تحریم ها رو دور بزنیم . تا یه مدت کوتاه دیگه هم که گویا آی تی ، میخاد تحریم های گوگل رو به سلامتی بترکونه . فقط این وسط پوست من که قسمت کروم برعهدمه کنده میشه . 😀
  ولی اشکالی نداره . باید هموطنامون رو از شر تحریم های ظالمانه گوگل خلاص کنیم 😀

  پیش به سوی دور زدن تحریم ها ………..

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   مرسی علیرضا جان.

   آره. ایشالا با کمک شما و حسین و باقی دوستان، یه حال اساسی به گوگل می‌دیم !!!

   سختی‌هاش رو می‌فهمم. نمی ذاریم دست تنها بمونی. کمکت می کنیم.

   موفق باشی

  2. احسان می‌گوید

   گوگل کروم این وسط چی میشه؟
   یه پیشنهاد عالی: ما ایرانی که خوب بلدیم کپی و کرک کنیم. (البته نه بیشتر از چینی) یه دونه از رو گوگل کروم اسمش را میزاریم گوگولی کروم. خوبه؟

 4. joseph می‌گوید

  salam agha mohsen
  haji man ye moshkel daram
  taze ye goshi androidi kharidam aslan kamel bi ettelam azinke chejori bayad ye application roosh nasb konam
  age lotf koni rahnemayim koni mamnon misham
  modele goshimam ine: sony ericson xperia x10 mini pro

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام یوسف عزیز

   من خودم گوشی آندروئیدی ندارم و تا به حال نصب این برنامه‌ها رو انجام نداده‌ام.

   اما شما می‌تونی راهنمای موجود در وب‌سایت کافه‌بازار رو در اینجا بخونی:

   http://cafebazaar.ir/help/?l=fa

   به اینجا هم می‌تونید مراجعه کنید:

   http://and-roid.ir/Forum/thread1423.html

   امیدوارم مشکل حل بشه.

   موفق باشی

 5. پیام می‌گوید

  با سلام
  آقا کمی هم خجالت بکشید کمتر دروغ بگید.
  تو با ۴ سال درس خوندنت میخوای با گوگل با اون همه امکاناتش در بیفتین
  همه نرم افزار ها هم که دارید اکثرش فقط دمو هستن
  به جای مثلا تحریم دور زدن برید به فکر ریشه باشید
  دوست عزیز تو اگر خیلی مخی برو جایی که جاشه نه این که بیای تو اینترنت و خودتو غول کامپیوتر جا بزنی و عقده هات و خالی کنی
  خداحافظ

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام پیام جان.

   شما که در مورد گوگل مطالعه داری. ممکنه به ما بگی که گوگل در ابتدا چند تا کارمند داشت؟

   ۱۰۰۰ تا؟ ۱۰۰ تا؟ ۱۰ تا؟ ۲ تا؟

   نه خیر. ۱ دونه دانشجوی رشته کامپیوتر !!!

   دقیقا همون دانشجویی که الآن شما داری می‌گی ۴ سال درس خونده و عقده‌ای بوده، گوگل رو به عنوان پروژه دانشجوییش ساخته.

   متأسفانه مشکل افرادی مثل شما که نمی‌خوان توانایی ایران و ایرانی رو باور کنن، اینه که چشمتون فقط به زرق و برق غرب و شرق خیره است. اگر همین جوون دانشجوی ایرانی خوب حمایت بشه، مطمئن باش که می‌تونه چیزی بهتر از گوگل رو تولید کنه.

   شما که می‌گی دوستان گروه “بازار” برن به فکر ریشه باشن، اگر پیشنهادی داری، خب بفرمایید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنم یه گوشه بشینید و اجازه بدید اونایی که مرد عمل هستن کار بکنن و شما ازشون یاد بگیرید.

   در ضمن، بفرمایید کدوم نرم‌افزار بازار دمو هست تا پاسخ بگیرید. من حاضرم قول بدم که شما نه گوشی آندروئیدی داری و نه این نرم‌افزارها رو نصب کردی.

   برات آرزوی موفقیت دارم در زندگی.

  2. احسان می‌گوید

   بازم شما داری اطلاعات غلط می دی. مطالعه کن ویکی پدیا رو یه کم.
   گوگل اول دو دانشجو به اسم لاری پیج و سرجی برین کارمند و موسسش بودن. و دوما شما همین جوری یه چیزی به یارو نسبت میدی از نزدیک دیدیش.
   ———————————-
   من برنامه های کافه بازار را نصب کردم و واقعا به سازنده هاشون تبریک می گم. واقعا گل کاشتند. از موسس سایت همن متشکرم.

  3. مسعود می‌گوید

   الان سال ۹۳ هست و میبینم موفقیت یه کار خوب رو و همچنین افرادی که همش میخوان بگن ایرانی نمیتونه.

 6. vahid می‌گوید

  با سلام ممنون از زحماتتون در جواب این اقا که میگه شما دروغ میگید بگم که اگه میدونی این برنامه ها بدرد نمیخورن خوب خودت برو یه سایت بزن داداش من

 7. tr می‌گوید

  من نصب کردم و استفاده کردم…عالی بود…همه نرم افزارای مارکت اندروید هم تقریبا توش بود..فقط نمی دونم چرا وقتی آپش کردم دیگه برنامه ها رو نصب نکرد!!!!

 8. tr می‌گوید

  ممنونم ازتون..دمتون گرم!

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلامت باشید. ممنون از شما.

 9. احسان می‌گوید

  چی کار دارید به این گوگل زبون بسته؟ آقای علیرضا خداوکیلی این کرومش بد بود که این همه داری فحش کشش می کنی؟

  پس فردا صفحه اول گوگل هم نداریم ها. آقای محسن پاک نیت. صفحه اول مرورگر شما کجاست؟ مگه گوگل نیست. این همه گوگل به ما خدمت کرد خداییش کمه؟
  حالا به خاطر چهارتا تحریم شما ها دارید خودتون رو میکشید که کار حل نمیشه. نرم افزار Hide ip رو گذوشتن برای این کار.

  کافه بازار هم بد نیست!

  1. محمدحسین می‌گوید

   این همه تو تحریم اقتصادی و سیاسی و اینترنتی هستیم اون وقت تو می گی گوگل داره به ما خدمت می کنه؟

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   دوست عزیز کی فحش داده ؟؟؟؟؟؟؟
   کجای حرفام گفتم کروم بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   من گفتم این تحریم افزونه ها ظالمانه هست . خب گوگل داره مرورگر میده ، افزونش رو هم باید بده دیگه . حالا شاید بعضیاتون بگید مال خودشه و دلش نمیخاد بده . ما هم میگیم اگه گوگل هم در زمینه مرورگر مثل سایرین ( فایرفاکس و اپرا ) باشه که افزونه هاش آزاده خیلی بهتره . حالا اگه امتیازاتی از دولت آمریکا میگیره ، نوش جونشون . منم اگه آمریکایی بودم از دولت آمریکا امتیاز میگرفتم ، شاید میگفتم گور بابای فلان کشور . تحریم میکنیم بره .
   من الان هوم پیج مرورگرم بینگ مایکروسافته . نمیخام بگم گوگل بده . چون اصلا اینطور نیست و جستجوگر گوگل خیلی هم خوبه . ولی به خاطر مشکلاتی که واسه من بوجود میاورد ( کند شدن و باز نشدن لینک ها ) رفتم سراغ بینگ و دیدم واقعا خیلی هم عالیه و فکر نکنم تا چند سال دیگه برگردم به سمت جستجوگر گوگل .

  3. نوید می‌گوید

   کسانی که گوگل رو پایه گذاری کردن اگه بفهمن پشت search engine نشون بد میگی بهت میخندن. داش بس کن تو برو کروم رو هک کن!!!!!!!!!!! کرومی که open source هستش!!!!!!!!!!!!!!

 10. RASOL می‌گوید

  با سلام خدمت تمامی دوستان برنامه نویس در مجموعه بازار از اینکه هموطنانی با هوش و مهربان دارم بسیار خوشحال هستم امیدوارم که این مجموعه روز به روز بهتر و بزرگتر شود و ما بتوانیم برنامهای خودمان را هر چه بهتر برروی دستگاهمان نسب کنیم متشکرم از خدمات تمامی شما

 11. khoshkanabi می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید. از دوستان و افرادی که از تخصص خود برای ایجاد و استفاده از برنامه ها و همچنین فراهم اوردن امکانات برای هموطنان خود که بتوانند نیاز های خود را براورده ساخته ولذت ببرند تشکر میکنم.
  ارزوی موفقیت و خوشبختی را از ایزد منان برای همگی خواستارم

 12. نوید می‌گوید

  Rasol عزیر! نسب یا نصب؟

 13. نوید می‌گوید

  من که به بحث نرسیدم. اما ظاهرا که میخواید به گوگل مسخره کنید!!!!!! مثلا اسم گوگل کروم رو به گوگولی کروم تغییر بدید! خب این که کار سختی نیست> تمام مرورگرها open source هستن و میتونی از اینترنت سورس کدش رو دانلود کنی و اسمش رو تغییر بدی! خواستی خودتو غول برنامه نویسی نشون بدی اما چیزی نیستی داش. اگه میتونی لوگوی گوگل رو روی سایتش تغییر بده!!!! ببینم میتونی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (;

 14. negin می‌گوید

  salm khoubi?man ba android ye moshkel daram ye barname mikham download konam nemishe bayad chikar konam in barnaem ro mikham tencnt qq

 15. negin می‌گوید

  dar bazar ham nist ke download konam

  1. پیمان می‌گوید

   می تونی از apk downloder استفاده کنی
   + یک فیلتر شکن برای باز کردن اپ استور گوگل

 16. negin می‌گوید

  salm negam age mishe jabe soal o bedin mamnon misham ya inja ya ro milam

 17. Parsa می‌گوید

  bebakhshid man vaghti az vijegi internet pass through gooshim ke estefade mikonam harchi mikham nasb konam failed mishe! vali vaghti az internet wireless estefade mikonam moshkeli nadaram. internet pass throgh kamelan kar mikone va faghat vaghti download mikonam download nemishe, mamnoon misham age behem begin chera?

 18. اردشیر می‌گوید

  با سلام
  برنامه را چندبار باگوشی موبایل دانلود کردم ولی در گوشی اجرا نمیشود حتی با کامپیوتر هم در گوشی ریختم باز هم اجرا نمیشود(فایل (۱) bazaar-4.2.0) مدل گوشی Huawei-ideos-
  android system=ver:2.2 لطفآ راهنمایی کنید.

  با تشکر

 19. maryam می‌گوید

  با سلام
  وقتی میخوام خریدی انجام بدم کادری باز میشه که کد واژه میخواد من نمیدونم چطوری باید انجامش بدم میشه راهنمایی کنید ممنون

 20. کامران می‌گوید

  سلام
  من مدتی است(درست بعد از بروز رسانی بازار) دیگر نمی توانم وصل شم و پیغام اشکال در اتصال را می دهد.
  لطفا راهنمایی کنید.

 21. SETAYESH می‌گوید

  بازاربسیار برنامه ی جالبی است

 22. حسین می‌گوید

  باسلام از شما خواهش میکنم که یک برنامه برای قفل کردن پوشه عکس وفیلم به من معرفی کنید با تشکر

 23. خانوووم می‌گوید

  چرا وقتی یکی از بازی هاتون رو ارتقا دادم از اول بازی اومد؟؟؟؟؟؟ اسم بازی مزرعه ی شادی هستش

 24. شیدا می‌گوید

  چرا بازار دانلودنمیشه روی گوشیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امروز علاوه بر انتشار نسخه 1 نرم‌افزار آندروئيدي بازار، پروژه وب بازار آندروید و وب‌سايت رسمي مربوط به آن با نام "كافه‌بازار" نيز رونمايي شد و با اين اقدام خوب، دريافت و استفاده از اپليكيشن‌هاي آندروئيدي براي كاربران بسيار ساده‌تر از قبل خواهد بود