نكته‌هايي در مورد کنفرانس جهانی‌ توسعه دهندگان2011 (WWDC 2011)

  • 1390/3/19
  • ITTeach
  • 1

کنفرانس جهانی‌ توسعه دهندگان  2011 ( WWDC 2011 ):

“اسکات فرستال”، معاون رئیس شرکت اپل، طیّ سیل عظیمی‌ از اطلاعیه‌ها در کنفرانس سالانه ی جهانی‌ توسعه دهندگان در روز دوشنبه، نسل بعدی سیستم عامل تلفن همراه این شرکت را به جمعیت هیجان زده و شنوندگان جهانی‌ آنلاین معرفی‌ کرد.

 

طی بهبود‌های حاصل شده در سیستم عمل آیفون، آیپد و آیپد لمسی، با گنجاندن مرکز اخطار، بخشی متمرکز برای همهٔ اخطار‌های دریافتی، انتظار های طولانی‌ برای وجود این بخش به سر آمد. “فرستال” همچنین اعلام کرد که سیستم عامل آی ۵، از به روز رسانی بی‌ سیم بهره می‌‌برد، به این معنی‌ که برای به روز رسانی کردن نرم افزارهای آیفون یا آیپد خود دیگر نیاز به اتصال آنها به کامپیوتر ندارید.

ویژگیهای دیگر این سیستم عامل شامل آی مسیج ( iMessage )، سرویس پیغام رسانی سریع بین دو سیستم عامل آی؛ برنامه‌ای برای آیپد به نام نیوز استند ( Newsstand )، که مختص اشتراکات دیجیتال است، و به روز رسانیهای عظیمی‌ در برنامهٔ پست الکترونیک سیستم عامل آی ( از جمله: قالب بندی قوی متون، پرچم گذاری ( flagging )، و پروتکل رمز گذاری شده ی S/MIME ) می شود.

این فهرست در آنجا تمام نمی شود، شرکت اپل در نظر دارد در سیستم عامل منتشر شده ی جدید خود، اتحادی قوی با سایت توئیتر ( Twitter ) داشته باشد. با ورود آسان به توئیتر، بسیاری از برنامه های اپل ( از جمله: دوربین، سافاری ( Safari )، یوتیوب و نقشه ها ) با قادر نمودن کاربران به اشتراک گذاری تصاویر، صفحات وب، یا مکانها با کمترین کلیک یا ضربه، برای تعامل با این سایت آماده اند.

دوربین نیز با قابلیت بکارگیری دکمه ی “افزایش صدا”، برای ثبت تصویر و دسترسی سریع به صفحه ی قفل، پیشرفت کرده است. بروزرسانی چشمگیری نیز در مرورگر سافاری ایجاد شده است ( اضافه شدن سربرگ های قابل رویت به مرورگر )، بروز رسانی بخش گیم ( Game ) و البته اتحادش  با آی کلود ( iCloud ) تازه معرفی شده.

فهرست کامل اصلاحات و پیشرفتها بسیار بزرگ است – و آوردن آنها در اینجا به عنوان خبر، بسیار طولانی می شود – بنابراین منتظر مقاله ی کامل ما که شامل گروهی از ویژگیها و اثرات اطلاعیه های اخیر اپل خواهد بود، باشید. اگر در سال 99 دلار به شرکت اپل می پردازید، اکنون می توانید با رفتن به سایت اپل نسخه ی بتا را دریافت کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *