متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نقد کارت گرافیک: PowerColor Radeon HD 6870X2

12345 (بدون نظر)
Loading...
234

بررسی امروز ما یک کارت گرافیک منحصر به فرد است که ترکیبی از دو پردازندهAMD Barts  XT برای محصولات اصلی طراحی و اختصاص داده شده است،که سطح فوق العاده بالایی از عملکرد داراست.

شاید دلیل اصلی که چرا AMD و Nvidia توسعه دو پردازنده کارت گرافیک هستند این است که آنها می خواهند تأکید بر برتری خود  بیشتر از رقیب تولید کننده محصولات از جمله، به عنوان یک قاعده، مبتنی بر گرانتر بودن قیمت از بالا به پایان GPU ها داشته باشند.ارزیابی کلاک و حتی عملکردی زیر واحدها ممکن است قربانی در جهت نگه داشتن مصرف برق و دفع حرارت از دو پردازنده کارت گرافیک در حد معقول شود. هنوز به طور رسمی AMD RADEON HD 6990 و Nvidia GeForce GTX 590 سریع ترین GPU هایی که در دسترس هستند.

خب ، بسیاری از قوانین استثنا دارند. PowerColor، از شرکت های فرعی شرکت TUL، که در معرض خطر توسعه دو پردازنده کارت گرافیک متوسط به جای پایان GPU ها بالا گرفته شده است. محصول PowerColor کارت گرافیک Radeon HD 6870X2 نامیده می شود.


مشخصات


بسته بندی و لوازم جانبی

این کارت در یک جعبه بزرگ و زیبا که به نظر فولاد مانند نمادهای “X2” در مقابل آن است. از متن در جعبه شما می توانید نام محصول، مقدار حافظه گرافیکی، چه ویدیو خروجی دارد و چند مانیتور پیکربندی آن را پشتیبانی را یاد بگیرند. برچسب، شما را آگاه می کند که بازی ۳ DIRT با محصول عرضه شده است.

پشت جعبه اطلاعات بیشتر در اختیار شما قرار میدهد: شرح ویژگی های کلیدی این محصول، سیستم خنک کننده و “پلاتین” PCB. حتی یک نمودار مقایسه عملکرد از کارت دو تراشه PowerColor با کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 580 وجود دارد.

علاوه بازی DiRT 3 coupon، لوازم جانبی شامل دو آداپتور برق ، یک مینی – HDMI -> HDMI آداپتور، یکی DVI – I -> آداپتور VGA، اتصال CrossFire، یک سی دی درایور و راهنمای نصب و راه اندازی درون جعبه قرار داده شده است.

این کارت گرافیک در چین تولید شده. مدت زمان گارانتی ۲ سال است. قیمت کارت گرافیک ۴۹۹ دلار توصیه شده است ، اما در خرده فروشی ها بیشتر از (۵۰۹ دلار به بالاتر) به فروش می رسانند، همان محصول جدید و منحصر به فردی که از اون انتظار میرورد.
طراحی PCB

محصول PowerColor نسبتا بزرگ است. فقط ۱ میلی متر کوتاه تر از طولانی ترین کارت مرجع ، ۳۰۵ میلی متر کارت گرافیک Radeon HD 6990 است. خوب ، PCB آن است که در واقع تنها ۲۹۴ میلی متر طول در حالی که بقیه طول آن است به دلیل پوشش پلاستیکی خنک کننده است.این کارت گرافیک Radeon HD 6870X2 در شرایط از ابعاد دیگر آن (۳۸ * ۱۱۱ میلی متر) فوق العاده حرارت در لوله های مسی با ضخامت چسبیده از هیت سینک گیر خنک کننده است. نگاهی عمیقتر به برخی از تراشه های حافظه نصب شده بر روی پشت PCB داشته باشید.

کارت گرافیک دارای دو اتصال دهنده دو لینک DVI، یک HDMI و چند مینی DisplayPorts (نسخه ۱.۲) است.

درپوش پلاستیکی برای محافظت در برابر گرد و غبار وجود قرار داده شده و سایر پایه ها نگهدارنده دریچه برای خروج هوای داغ از سیستم است.

شما می توانید یک CrossFireX  کانکتور و دو کانکتور ۸ – پین برق در PCB پیدا کنید.

همانطور که می دانید، AMD Radeon HD 6870 حداکثر ۱۵۱ وات دارد، به طوری که کارت دارای دو تراشه و نیاز به بیش از ۳۰۰ وات دارد. PowerColor توصیه میکند از PSU 600W به بالاتر برای یک کامپیوتر با کارت گرافیک Radeon HD 6870X2 داشته باشند.

سیستم خنک کننده با اتصال سراسر به GPU ها بسته شده. ما نگاه دقیق تر به PCB میکنیم.


این دو تراشه XT بارتس در اطراف ۴۵ درجه حرارت تولید می کنند. هر چهار چیپ های حافظه (چهار در سمت معکوس PCB) قرار شده است. شما همچنین می توانید یک تراشه سوئیچ در بین GPU ها ببینید. این کارت با یک سیستم قدرت ۱۳ – فاز نصب شده و ویژگی های اجزای با کیفیت بالا (به اصطلاح پلاتین کیت قدرت) می باشد.چوک های فریت و تگزاس اینسترومنتس ۵۹۹۰۱M بسته های DrMOS (درایور و combos MOSFET) انتظار می رود که برای اطمینان از عملکرد کارت گرافیک ثابت در طول عمر سرویس دهی کامل داشته باشد.

سیستم برق توسط دو نیمه هادی CHL8214 کنترل و اداره می شود.

این دو تراشه یکسان بارتس XT در فناوری ۴۰nm از فناوری پیشرفته در هفته ۴۶ سال ۲۰۱۰ در کشور تایوان تولید شده است.


منبع : وب سایت xbitlabs

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
4 دیدگاه
 1. احمد می‌گوید

  اسم این کارت گرافیک powercolor هست؟

  1. ناصر حردانی می‌گوید

   powercolor هست

 2. محمدحسین می‌گوید

  اسم این کارت گرافیک powercolor هست؟

  1. ناصر حردانی می‌گوید

   بله powercolor هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی امروز ما یک کارت گرافیک منحصر به فرد است که ترکیبی از دو پردازندهAMD Barts XT برای محصولات اصلی طراحی و اختصاص داده شده است،که سطح فوق العاده بالایی از عملکرد داراست.