ترفند: لینک دادن به زمان خاصی از ویدئوهای یوتیوب

  • 1390/5/25
  • عباس كريمي
  • 5

احتمالا برای شما هم پیش آمده که تمامی یک ویدئوی یوتیوب را به خاطر اندک لحظات سرگرم کننده ای که در انتهایش بوده، نگاه کرده باشید. حال شاید تمایل داشته باشید آن را برای یکی از دوستانتان بفرستید اما نمی خواهید وی به خاطر آن اندک لحظات خنده آوری که در انتهای کلیپ هست، مجبور به دیدن تمام آن ویدئو بشود. آیا امکان به اشتراک گذاری تنها چند ثانیه ی انتهای کلیپ وجود دارد؟

خوشبختانه پاسخ به این پرسش آری است و احتمالا بسیار ساده تر از آن چیزی است که شما انتظار دارید. تمام آن چیزی که نیاز دارید انجام دهید جستجوی ویدئوی مورد نظرتان در یوتیوب و شروع به مشاهده آن است. هنگامی که به صحنه ای که قصد به اشتراک گذاری آن را دارید، رسیدید، ویدئو را متوقف (pause) کنید.

بر روی هر نقطه ای از ویدئو کلیک راست نموده و از منوی به نمایش درآمده گزینه “Copy video URL at current time ” را انتخاب نمایید. با این عمل آدرس URL آن لحظه از ویدئو در کلیپبورد ذخیره می شود و با وارد نمودن آن در آدرس بار، ویدئو دقیقا از همان لحظه شروع به پخش شدن می کند. اکنون می توانید آن آدرس URL را در هر مکانی که مایل هستید کپی کنید: ایمیل، توئیتر، فیسبوک و … .

در انتها لازم می دانم یکی دیگر از شیوه هایی که برای این کار موجود است را یادآوری نمایم، این شیوه قبلا هم در وب پارسی معرفی شده است. البته برای رعایت کپی رایت ترجیح می دهم آن را از سایت منبع (انگلیسی زبان) نقل کنم:

در این روش کافی است عبارت “t=XmYs#” را به انتهای آدرس URL ویدئوی مورد نظر اضافه نمایید. در این عبارت به جای X دقیقه و به جای Y ثانیه می نشیند. به عنوان مثال عبارت t=3m52s# به زمان 03:52 از یک ویدئو اشاره می کند.

 

منبع: softonic

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. تشکر می کنم از دوستانی که کامنت گذاشتن و البته خوش حالم که این پست به عنوان یک ترفند کوچک تونسته مفید واقع بشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *