چگونه سرعت اینترنت ۳G را افرایش دهیم؟

چگونه سرعت اینترنت ۳G را افرایش دهیم؟
  • 1395/9/24
  • زهرا معبودی
  • 0

 

اگر هنوز امکان استفاده از ارتباطات ۴G را ندارید، احتمالاً خیلی دوست دارید بتوانید بیشترین سرعت ممکن را از اینترنت ۳G خود دریافت کنید.

در ادامه‌ی مطلب چند روش به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید سرعت ارتباط فعلی‌تان را بالاتر ببرید. اگرچه که با این کارها نمی‌توانید دستگاه‌های از رده خارج شده را به صحنه‌ی رقابت با تلفن‌های امروزی برگردانید ولی اگر از تلفنی مثل موتورولا Droid 2 استفاده می‌کنید و فقط می‌خواهید سرعت وبگردی بیشتری داشته باشید، شاید بتوانیم به شما کمک کنیم.

افزایش سرعت اینترنت 3G

Opera Max

Opera Max دقیقاً همان چیزی که کنترل کامل مصرف داده‌ی اینترنت را در اختیار شما قرار می‌دهد و حداکثر سرعت وبگردی را برایتان به ارمغان می‌آورد. اگرچه که این اپ با در نظر گرفتن شبکه‌های وای فای شلوغ طراحی شده است، ولی از بسیاری از قابلیت‌های آن در شبکه‌های ۳G هم می‌توان استفاده کرد. Opera Max محتواهای اینترنتی را طوری بهینه سازی می‌کند که بارگذاری آن سریع و سبک شود.

افزایش سرعت اینترنت 3G

Opera اخیراً بهینه‌سازی داده در اپلیکیشن خود را تا حدی بهبود بخشیده که به ادعای آن‌ها اکنون صرفه‌جویی در مصرف داده تا ۲۳ درصد افزایش یافته است. یعنی با مصرف نصف همین مقدار داده سرعت تقریباً یک چهارم بیشتر شده است. دیگر چه می‌خواهید! اگر تمایل دارید بیشترین بهره‌ی ممکن را از ارتباطات ۳G داشته باشید، ابتدا Opera Max را امتحان کنید، اگر نظر شما جلب نشد ادامه‌ی مطلب را بخوانید. برای دانلود این اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود Opera Max از گوگل پلی

Facebook Lite

فیسبوک علاوه بر خالی کردن باتری، در مصرف داده هم ید طولایی دارد! اگر می‌خواهید هر دو مشکل را از بین ببرید یا حداقل آن را کاهش دهید، از Facebook Lite استفاده کنید. این اپ به صورت اختصاصی برای کاربرانی طراحی شده که به این شبکه‌ی اجتماعی دسترسی ندارند، و در کنار ارائه‌ی یک تجربه‌ی کاربری دلپذیر، حداقل مصرف اینترنت را به خود اختصاص می‌دهد.

افزایش سرعت اینترنت 3G

اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که با اپلیکیشن رسمی فیسبوک مشکل دارید، ولی دوست ندارید از رابط تحت وب این وبسایت استفاده کنید، Facebook Lite در اختیار شماست. آن را نصب کنید تا ببینید که تجربه‌ی ۳G شما چقدر متفاوت خواهد شد.

دانلود Facebook Lite از گوگل پلی

غیرفعال سازی تصاویر مرورگر

اگر می‌خواهید سریع‌ترین تجربه‌ی وبگردی ممکن را داشته باشید، مرورگر را بر روی حالت Text Only یا «فقط متن» بگذارید. همه‌ی مرورگرها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند، ولی اگر چنین امکانی وجود داشته باشد، می‌توانید آن را از منوی تنظیمات اصلی پیدا کنید.

اگر مرورگر خود را بر روی حالت Text Only قرار دهید، از این پس تصاویر بارگذاری نخواهند شد؛ در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی در مصرف اینترنت شما رخ می‌دهد و سرعت موبایل‌تان هم در انجام همزمان وظایف مختلف مثل زمانی که گوشی زنگ می‌خورد کند نخواهد بود.

یک مرورگر بهتر پیدا کنید

کروم برای اکثر کاربران معمولی بهترین مرورگر موجود است. این سرویس در میان دستگاه‌های مختلف سینک می‌شود تا تجربه‌ی کاربری بی‌نظیری را برای شما به ارمغان بیاورد. اما با این حال این مرورگر در مصرف حافظه هرگز متواضع نبوده است.

افزایش سرعت اینترنت 3G

مجدداً می‌گوییم، اگر می‌خواهید که تا جای ممکن در مصرف منابع توسط مرورگرهای موبایلی صرفه‌جویی کنید، ما Opera Max را پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از این سرویس VPN می‌توانید به شکل قابل توجهی بر مصرف داده در شبکه‌های اجتماعی، پخش ویدیو، موسیقی و اپلیکیشن‌های اشتراک گذاری تصویر صرفه جویی کنید، علاوه بر این می‌توانید بر اپلیکیشن‌هایی که بیشترین مصرف داده را دارند نظارت کنید، مصرف داده را مدیریت نمایید و حتی سرعت Wi-Fi خود را زیاد کنید. البته مرورگر سبک‌تری به نام Opera Mini هم وجود دارد که یک نسخه‌ی پرقابلیت از همان اپرای اصلی است. هر دو اپلیکیشن مذکور به صورت رایگان در دسترس قرار دارند.

دانلود Opera Max از گوگل پلی

دانلود Opera Mini از گوگل پلی

پاک کردن کش

اگر کارهای گفته شده را انجام دادید ولی هنوز فکر می‌کنید که شبکه‌ی ۳G شما کند است، احتمال دارد که مشکل به دستگاه شما ربط داشته باشد نه به شبکه‌تان. از زمانی که ۳G یک نورم به حساب می‌آمد مدت زیادی گذشته است، بنابراین امروزه اپلیکیشن‌ها و فرم‌ورها متناسب با مصارف ۴G بهینه سازی می‌شوند. این قضیه می‌تواند منجر به مشکلات غیرمنتظره‌ای در زمینه‌ی مدیریت منابع شود، اما اگر از آن‌ها آگاه باشید، برطرف کردنشان کار سختی نخواهد بود.

اگرچه که نسخه‌های جدید اندروید روز به روز در مدیریت حافظه‌ی سیستم بهتر می‌شوند، ولی اگر کش مازاد بر نیاز می‌تواند موجب اختلال در منابع دستگاه و کند شدن عملکرد کلی موبایل‌تان شود. این قضیه خصوصاً در دستگاه‌های قدیمی که از نسخه‌های قدیمی اندروید استفاده می‌کنند خیلی رایج است. اگر کش دستگاه شما بیش از حد باشد، کل موبایل از جمله بخش مرور وب دچار کندی خواهد شد. اگر می‌خواهید سرعت دستگاه را افزایش دهید، یکی از اولین کارهایی که باید بکنید پاک کردن این کش است.

برای پاک کردن کش به مسیر Settings > Applications بروید و اپلیکیشنی مدنظر خود را انتخاب کنید. اکنون دکمه‌ی Clear Cache را لمس نمایید.

افزایش سرعت اینترنت 3G

اگر نمی‌دانید که مشکل از کدام اپلیکیشن است، می‌توانید از یک ابزار کمکی برای پاک کردن کش همه‌ی برنامه‌ها استفاده کنید. یک نمونه از این ابزارها App Cache Cleaner است.

دانلود App Cache Cleaner از گوگل پلی

حذف اپلیکیشنهای قاتل حافظه

افزایش سرعت اینترنت 3G

یک احتمال دیگر این است که اپلیکیشن‌های خاصی در پس‌زمینه‌ی سیستم در حال مصرف منابع باشند. علاوه بر این ویجت‌ها هم گاهی اوقات حافظه‌خواران قهاری هستند که نباید آن‌ها را از یاد برد. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاه سبک و سریعی داشته باشید، از شر همه‌ی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اضافی خلاص شوید.

تغییر Preferred Network Mode

اگر موبایل خود را تا جایی که امکان داشته بهینه سازی کرده‌اید و حالا دیگر مطمئنید که مشکل از شبکه است، می‌توانید از تنظیمات گوشی بخش Preferred Network Mode را بررسی کنید. متاسفانه موقعیت دقیق این بخش در هر گوشی متفاوت است، ولی اگر نگاهی به بخش Settings بیاندازید پیدا کردن آن چندان مشکل نخواهد بود.

افزایش سرعت اینترنت 3G

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، در این منو GSM همان ۲G و WCDMA همان ۳G است. رایج‌ترین گزینه GSM/WCDMA/LTE auto است که انتخاب شبکه را با توجه به قدرت سیگنال موجود بر عهده‌ی خود دستگاه می‌گذارد. اگر حالت شبکه‌ی خود را به GSM/WCDMA auto تغییر دهید، در واقع از اتصال به ارتباطات ۴G صرف نظر کرده‌اید و فقط از شبکه‌های ۲G و ۳G استفاده خواهید کرد.

گزینه‌های مختلف موجود در این قسمت را امتحان کنید تا در نهایت باثبات‌ترین حالت ممکن را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که تغییر در این منو با چند ثانیه تاخیر اعمال می‌شود. پس به هر حالت اندکی زمان بدهید و آن را با چند معیار مناسب بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه‌ی موجود در ناحیه‌ی خودتان را پیدا کنید.

جمع بندی

اکثر توصیه‌هایی که برای افزایش سرعت ارتباطات ۳G گفته شد مربوط به بهینه‌سازی منابع موبایل بود تا مرورگر بتواند عملکرد بهتری داشته باشد. آیا شما راه دیگری برای بهره‌وری حداکثری از اینترنت ۳G می‌شناسید؟ البته معلوم است که می‌توانیم استفاده از ۴G را هم در نظر داشته باشیم، ولی در این مطلب هدف ما این نیست. پس نظرات خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

 

منبع: androidauthority.com

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *