آشنایی با پرینتر لیزری اچ پی مدل P2035n

 • 1390/5/26
 • محمدرضا ارجمندی
 • 1

مزایا : سایز جمع و جور. کیفیت خروجی مناسب و معقول. اترنت.

معایب: عدم برخورداری از دوپلکسر خودکار. گیر کردن کاغذ درون پرینتر به طور مکرر در هنگام تست.

خلاصه:پرینتر تک کاره لیزری اچ پی مدل HP P2035n جمع و جور ، با استفاده آسان و مجهز به مونو لیزر است که برای یک گروه کاری کوچک  یا به عنوان چاپگر برای یک دفتر شخصی گزینه مناسبی است.

بررسی قیمتها

بررسی کامل

پرینتر لیزری اچ پی مدل  P2035n (با قیمت 99/299 دلار برای خرید مستقیم) یک چاپگر لیزری تک رنگ (سیاه و سفید) مناسب برای استفاده در دفاتری است که یک گروه کاری کوچک نیاز به یک پرینتر ساده و کارآمد دارند. این پرینتر را به آسانی می توان استفاده نمود، و به اندازه کافی جمع و جور است به طوری که می تواند به خوبی نقش یک چاپگر شخصی را در دفتر کار با هر اندازه ای بر عهده بگیرد. این چاپگر خروجی مناسبی را برای نیاز کاربر ارائه کرده و ظرفیت کاغذ مناسب و معقولی دارد.

پرینتر P2035n با بدنه تمام سفید و با ابعاد 10.1 در 14.5 در 14.4 اینچ (ارتفاع-طول-عرض) و وزن 24 پوند محصول شرکت HP است. این چاپگر به اندازه کافی کوچک است به طوری که به راحتی می توان ان را بر روی یک میز قرار داد. به جای صفحه نمایشگر، چاپگر مجهز به چراغ های کوچک سبز یا نارنجی LED است که در کنار هر یک از چراغ ها یک آیکون یا علامت دیده می شود: چراغ های منبع تغذیه، توقف دستی عملیات چاپ، کمبود کاغذ، مشکل تونر و جمع شدگی کاغذ. هنگامی که  چاپگر به منبع تغذیه وصل بوده و آماده چاپ باشد، چراغ کنار آیکون منبع تغذیه به رنگ سبز روشن می شود. وقتی که چاپگر دچار کمبود کاغذ یا تونر شود، یا اگر در حین چاپ کاغذ داخل پرینتر گیر کند، چراغ مربوط به آیکون مربوطه به صورت چشمک زن و به رنگ نارنجی در می آید.

پرینتر به طور استاندارد همراه با سینی اصلی کاغذ 250  برگی و سینی چند منظوره 50 برگی کاغذ ارائه می شود. متاسفانه این چاپگر فاقد duplexer اتوماتیک برای چاپ در هر دو طرف یک ورق کاغذ است، اما درایور ارائه شده دارای پشتیبانی برای تسهیل عملیات دوپلکسینگ به صورت دستی است.

از نظر ارتباطی،P2035n  دارای اتصال با پورت USB و اترنت Ethernet است. (مدل پایه ای با کدP2035  و به قیمت 229 دلار، فاقد اترنت اما مجهز به یک پورت موازی برای آن دسته از سیستم هایی است که هنوز از چنین پورتی استفاده می کنند یا آن را پشتیبانی می کنند هست.) ما این چاپگر را با اتصال اترنت با یک کامپیوتر موجود در شبکه با سیستم عامل ویندوز ویستا مورد آزمایش قرار دادیم.

سرعت چاپ و کیفیت خروجی

ما چاپگر P2035n را روی آخرین نسخه از پکیج برنامه های کاربردی تجاری تست کردیم (استفاده از سخت افزار QualityLogic و نرم افزار برای زمان بندی) نتیجه چاپ با حداکثر سرعت 7.7 صفحه در دقیقه بود. این در حالیست که در مشخصات فنی چاپگر می خوانیم سرعت نامی چاپ حداکثر 30 صفحه در دقیقه است که احتمالا مربوط به زمانیست که شما فقط بخواهید متن بدون هر گونه تصویر یا نمودار و جدولی را چاپ کنید. (برنامه تست ما صفحاتی را برای چاپ به چاپگر می فرستاد که ترکیبی از متن، صفحات گرافیکی، و صفحات با متن و تصویر بودند.) برای مقایسه این محصول با رقبا تصمیم گرفتیم چاپگر  سامسونگ مدل ML-2851ND با قیمت 300 دلار، که موفق به دریافت 4 ستاره در بررسی پیشین ما شده بود، همچنین دارای سرعت نامی چاپ 30 صفحه در دقیقه بود را با پکیج تست خود آزمایش کنیم. عدد بدست آمده برای سامسونگ در همان آزمون 9.4 صفحه در دقیقه و برای دیگر محصول مدل B431dn ساخت  OKI  با قیمت 349.99 دلار، و 4 ستاره با سرعت نامی 40  صفحه در دقیقه عبارت بود از 11.1 صفحه در دقیقه. سامسونگ مدل  ML – 3712ND با قیمت 300 دلار،  و 3.5 ستاره با سرعت نامی 37  صفحه در دقیقه نیز در این تست سرعت چاپ 8.9 صفحه در دقیقه را کسب کرد.

Samsung ML-3712ND

Samsung ML-2851ND

کیفیت خروجی برای چاپگر لیزری تک رنگ در  این محدوده قیمت و در مقایسه با دیگر رقبا بسیار خوب بود. متن چاپ شده روی کاغذ به اندازه کافی برای هر جنبه تجاری و اداری خوب و با کیفیت بود، به جز آنهایی که نیاز به فونت بسیار کوچک دارند که در زمینه دقت چاپ به خوبی متن ها معمولی از کیفیت بالا برخوردار نخواهید شد.

گرافیک چاپی با این پرینتر برای هر نوع کار اداری و تجاری درون سازمانی که از گزارشات رسمی کوتاه استفاده می کنند مناسب است. تصویر چاپ شده خروجی تمایل به تیره بودن و رنگ مشکی پر رنگ دارد، و گاه به گاه مشاهده می کنید که در مناطق تیره تر تصویر کنتراست از بین رفته. اکثر تصاویر چاپ شده لرزشی را در قالب الگوهای نقطه ای نشان می دهند.

عکس های چاپی به اندازه کافی خوب از آب در می آیند و چاپ تصاویر از صفحات وب قابل تشخیص بودند. چاپ این تصاویر به وضوح لرزشی را روی کاغذ نشان داد. همانطور که در مورد گرافیک دیده شد،  عکس های چاپ شده به سمت رنگ تیره تمایل نشان می دادند.

دیگر مسائل

اگر عدد 3.9 سنت به ازای چاپ هر صفحه را در نظر بگیرید، هزینه چاپ هر صفحه کمی بالا است. تنها کارتریج در دسترس برای این پرینتر، عمدتا عملکرد نسبتا کمی دارند و زود به زود باید تعویض گردند.

یکی از مشکلاتی که ما در تست این پرینتر با آن مواجه شدیم ان بود که دستگاه مورد تست ما چندین بار در طی آزمایش دچار توقف به دلیل گیر کردن کاغذ داخل پرینتر شد، و ما که مشغول گرفتن زمان برای سنجش سرعت پرینت صفحه در دقیقه بودیم مجبور می شدیم هر بار زمان را از نو محاسبه کنیم. البته باز جای شکرش باقیست که رفع مشکل گیر کردن کاغذ بسیار آسان است چرا که دسترسی به مسیر کاغذ درون پرینتر بسیار ساده می باشد، اما این به هر حال نوعی مزاحمت برای کاربر است. گیر کردن کاغذ تنها زمانی پیش می آمد که از سینی کاغذ چند منظوره برای پرینت استفاده می شد، پرینتر بیشتر هنگامی متوقف می شد که ما از او وظایفی کمی سنگین تر طلب می کردیم، به طور مثال زمانی که کاغذ گلاسه مخصوص چاپ عکس را در هنگام تست چاپ عکس مورد استفاده قرار می دادیم.

در هر حال پرینترHP P2035n  یک پرینتر لیزری تک رنگ در سطح پایه است که برای یک کسب و کار های کوچک مانند دفاتر و شرکت های کوچک مناسب است، و با توجه به سایز فشرده و کوچکش حتی می توان از آن به عنوان یک چاپگر شخصی در هر دفتری با هر اندازه ای استفاده کرد و آن را روی میز در کنار رایانه شخصی قرار داد. اگر چه در بازار محصولاتی با قیمت مشابه و سرعت چاپ بالاتر وجود دارد، از جمله پرینتر سامسونگ ML – 2851ND و محصول  OKIمدل  B431dn. پرینتر. P2035n کوچک است ، به آسانی می توان از ان  استفاده کرد ، و کیفیت خروجی مناسب و معقولی را فراهم می کند. اما واقعا ویژگی متمایزی را برای شما به ارمغان نمی آورد که آن را برتر از مدل های مشابه بتوان به حساب آورد.

نتایج تست محک

مشاهده نمرات تست انجام شده برای چاپگر لیزری HP مدل  P2035n

جدول مقایسه

مشاهده مقایسه چاپگر لیزری HP مدل  P2035n  با دیگر مدل های موجود در بازار

 

بررسی کامل دیگر پرینتر های لیزری:

چاپگر لیزری HP مدل  P2035n

سامسونگ مدل  ML – 3712ND

OKI  مدل   C330dn

سامسونگ مدل SCX – 5739FW

ریکو آفیسیو مدل SP C320DN

دیگر بررسی ها

مشخصات

رده پرینتر : لیزری

نوع : فقط پرینتر  از نوع سیاه و سفید

نوع اتصال :USB ، اترنت

حداکثر اندازه کاغذ چاپ: استاندارد

امکان چاپ مستقیم از دوربین های دیجیتال: خیر

سرعت نامی چاپ با رزولوشن پیش فرض: 30 صفحه در دقیقه

چاپ به صورت دوپلکس: بلی

اطلاعات بیشتر

منبع:PCMAG

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
 1. با سلام
  ببینید این یه واقعیته که این روزها برند اچ پی در بازار ایران داره خیلی خوب کار میکنه
  و بسیاری از نیاز های مشتریان ایرانی رو داره به راحتی پاسخ میده
  قبلا طراحی هاش اینقدرا خوب نبود ولی الان واقعا در حد بهترین برند های دنیا داره کار میکنه و خیلی هم کیفیت خوبی داره
  من پیشنهای میکنم به وبسایت مرکز فروش و خدمات hp یه سر بزنید
  فکر کنم بتونن بهتون کمک کنن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *