روند بازیافت محصولات نوکیا

روند بازیافت محصولات نوکیا
  • 1390/8/30
  • ITTeach
  • 0

در چند سال اخیر نوکیا در زمینه تولید گوشی‌های دوستدار محیط زیست حرف اول را در دنیای صنعت موبایل زده‌است. این موضوع را به سادگی از شناسنامه سبز یا اکو پروفایلی که نوکیا به هر گوشی اختصاص داده به راحتی می‌توان فهمید. گوشی‌های دوست‌دار محیط زیست نوکیا انرژی کمتری نسبت به سایر گوشی‌ها مصرف می‌کنند، از مواد سمی مانند PVC و BFR عاری هستند و دیگر فلزاتی که در آنها به کار رفته نیز قابل بازیافت است. نه تنها خود این محصولات، بلکه بسته‌بندی آنها نیز می‌تواند در روند بازیافت به مواد جدید یا انرژی تبدیل شود. نوکیا همواره برای ارتقا محصولات دوستدار محیط زیستش در تلاش است و با معرفی محصولاتی نظیر نوکیا ۷۰۰ و ۷۰۱ جدیدترین نوآوری‌ها و راهکارها را در سبک زندگی دوستدار محیط زیست ارائه می‌دهند. گوشی‌های سری E نظیر نوکیا E7 و E6 و از سری N نوکیا N8 محبوب و گوشی‌های نوکیا C7 و C6-01 نیز در خانواده دوستدار محیط زیست نوکیا قرار دارند.

آیا می‌دانید تلفن همراه شما و قطعات آن از چه چیزی ساخته شده است؟
همه موادی که در گوشی موبایل شما به کار رفته است می‌تواند دوباره بازسازی شود و برای تولید انرژی و محصولات جدید مورد استفاده قرار گیرد. محصولاتی مانند ابزارآلات موسیقی، حلقه‌های طلا یا حتی نیمکتی که در پارک روی آن می‌نشینید.

کدام قسمت از گوشی قابل بازیافت است؟
تقریبا تمامی قسمت‌های تلفن همراه شما قابل بازیافت است. باتری، تجهیزاتی مانند شارژر، قاب گوشی و حتی بسته‌بندی تلفن همراه را می‌توان بازیافت و به مواد جدید تبدیل کرد. اما آیا می‌دانید هر کدام از این قسمت‌ها از چه چیزی ساخته شده‌اند و پس از بازیافت به چه چیزی تبدیل می‌شوند؟

از آنجا که در ایران تا به حال برنامه رسمی برای بازیافت نبوده، پیشنهاد می‌کنیم اگر داوطلب این کار هستید، بعد از ذخیره اطلاعات گوشی خود در کامپیوتر،گوشی خود را به مراکز خدمات نوکیا تحویل دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *