5 قانون مهم در بهینه سازی سایت برای موتورهای جست‌وجو

5 قانون مهم در بهینه سازی سایت برای موتورهای جست‌وجو
  • 1390/11/8
  • ITTeach
  • 4

 

موتور های جست و جو ، یکی از مهمترین مراجع ترافیک ورودی به وبسایت هاست و همینطور خیلی از مدیران وبسایت ها تمایل دارند تا وبسایت خود را بیشتر به این موتور های جست و جو بشناسانند و از آن ها هرچه بیشتر بازدید کسب کنند.

 سئو یک کار ساده نیست ! البته بین سال های 2000 تا 2003 ، سئو تنها به تیتر های خوب ، توضیحات خود و کلمات کلیدی و تعدادی لینک ورودی منتهی میشد و وبسایت هایی که این 3 یا چهار مورد را به درستی استفاده می کردند ، رتبه های مناسبی در موتور های جست و جو داشتند.

اما امروزه ، حضور در رتبه های بالاتر موتور های جست و جو کمی سخت تر شده است و همچنین ، روبات های این موتور های جست و جو ، بسیار قوی تر شده اند و تقریبا میتوانند تفاوت بین سایت های اسپم و سایت های با محتوای واقعی را تشخیص دهند، وبسایت ها را به ترتیب ارزش آن ها در نتایج جست و جو بچینند .

اما این شرایط شما را از قرار گرفتن در رتبه های بالای موتور های جست جو باز نمیدارد و به شما کمک می کند تا بازدید بیشتری کسب کنید . بلکه به شما کمک می کند تا بیشترین بازدید را از موتور های جست و جو بگیرید ، زیرا هنوز خیلی از مدیران وب ، این روش ها را به طور کامل انجام نمی دهند و تمامی قوانین را به صورت دقیق رعایت نمی کنند . در ادامه مطلب تعدادی از این قوانین را خواهید خواند.

بازدیدکنندگان را در اولویت قرار دهید !

خیلی از مردم سعی می کنند تا خزندگان زیادی را برای ایندکس شدن وبسایتشان به وبسایتشان می کشند . اما مهمترین هدف را فراموش می کنند ! بازدید کنندگان دائم . بازدید کنندگان دائم ، مهمترین چیز برای هر وبسایتی است ، بدون بازدید کنندگان دائم یا  unique visitors  ، زحمات شما به هدر میرود . این بازدیدکنندگان ، در مورد وبسایت شما با دیگران به صحبت می ایستند ، بعضی افراد به وبسایت شما لینک میدهند.

دریافت بازدیدکنندگان واقعی و خوانندگان ، یکی از مواردی است که موتور های جست و جو آنها را بخشی از یک وبسایت خوب میدانند.

از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنید

همانطور که اکثر شما دوستان میدانید ، کلمات کلیدی یکی از مهمترین فاکتور ها برای سئو هستند. بدون آنها مطالب شما به هیچ وجه در صفحات اول گوگل قرار نخواهند گرفت. زمانی که شما از کلمات کلیدی مرتبط با پست خود و دارای ارزش بالا استفاده کنید ، موتور های جست و جو میفهمند که این مطلب شما به این کلمه کلیدی مرتبط است و وبسایت شما در نتایج بالاتری نسبت به دیگران قرار خواهد گرفت.

شما در هر کدام از مطالب وبسایت خودتان ، از 3 متا تگ : تیتر ، توضیحات ، کلمات کلیدی ، استفاده می کنید . فرض کنید شما در حال نوشتن یک مطلب در مورد ” کارت اعتباری” هستید ، شما باید حداقل 2-3 بار کلمه ” کارت اعتباری” را در مطلب خود و متا تگ های خود به ازای هر 100 کلمه استفاده کنید . اما سعی کنید که در هر صفحه بیشتر از 5 بار ، یک کلمه تکرار نشود.

 کیفیت مطالب را به کمیت آنها ترجیح بدهید !

اگر 2 انتخاب پیش روی شما قرار داشت ، 10 مطلب که بازدید کنندگان را وادار به اشتراک گذاری با دیگران کند یا 100 مطلب که بازدید کنندگان را شگفت زده نکند ، مسلما شما گزینه اول را انتخاب خواهید کرد !

همانطور که در بالا گفتم ، کیفیت مطالب شما ، بر روی رفتار خزندگان تاثیر خواهد گذاشت. همچنین مطالب با کیفیت ، زمان حضور بازدیدکننده را در وبسایت شما افزایش میدهد و وی را تشویق می کند تا مطالب دیگر شما را نیز بخواند. همچنین ، زمانی که یک بازدیدکننده از مطالب شما لذت ببرد مطمئنان یا در وبسایتش به شما لینک می دهد و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد.

از موتور جست و جوی تصاویر استفاده کنید

ISO ، یا Image Search Optimization ، یکی از شاخه های جدید سئو به حساب می آید . اما تاثیر باور نکردنی دارد ! . تنها موتور جست و جوی تصاویر گوگل ، در ماه 200 میلیون جست و جو را میزبانی می کند ، شما نیز میتوانید بخشی از این بازدید را کسب کنید ! . امازون ، این را فهمید و بازدید کنندگان فراوانی را که حتی اسم آمازون را نشنیده بودند را به وبسایتش کشاند.

بهینه سازی تصاویر خیلی ساده است . اولین کاری که باید انجام گیرد ، استفاده از تصاویر ، در مطالب مرتبط است . همچنین ، تگ آلت که توضیح دهنده یک تصویر است را باید به طور کاملا دقیق استفاده کرد. به طور نمونه برای یک تصویر در مورد گل زیبا ، نام عکس میباسیت به صورت “ beautifull flower.jpg” قرار گیرد و الت تگ به صورت  a beautifull flower” ” قرار گیرد و اگر در مقاله ای قرار گیرد که حداقل 100 کلمه با چگالی 2% در مورد beatifull flower داشته باشد در صفحه اول گوگل قرار میگیرد.

لینک های با کیفیت بگیرید

اگر همه کارهای گفته شده را انجام دادید ، فقط دریافت لینک جا مانده است . برای دریافت تاثیر گذار ترین لینک ها ، به یک انکور تکست خوب نیاز دارید که میتوانید در مورد انتخاب انکور تکست اینجا بخوانید .

بهترین لینک ها ، لینکهایی هستند که توسط خوانندگان شما در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی به وجود آمده اند. لینک های خوب از مکان های معتبر سرچشمه میگیرند و نیاز به مطابقت موضوعی با سایت شما دارند.

ارسال شده توسط مسعود فاطمی

www.1admin.ir

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *