نسل بعدی گوشی های هوشمند

نسل بعدی گوشی های هوشمند
  • 1391/3/30
  • آزاد
  • 1

کیفیت صفحه های نمایش بهتر و بهتر می شود. روشن تر و شفاف تر از همیشه. دقت دوربین ها بیشتر می شود و روز به روز انتظارمان از عکس های تلفن همراه بالاتر می رود. توقفی برای سریع شدن پردازشگرهای تلفن هوشمند وجود ندارد، سرعت پردازشگرها بالا و بالاتر می رود.

اما آیا این تنها تغییراتی هستند که تلفن های هوشمند آینده را متحول خواهد کرد؟

1-     باریک

گرافین (Graphene)  به قطر یک اتم ، شفاف و بسیار مقاوم.

شرکت نوکیا به همراه برند این ماده جادویی در حال طراحی و توسعه تلفن های بسیار متفاوت نسل آینده هستند. شرکت نوکیا طرح مفهومی ای ارائه کرده که در آن تلفن همراه به اندازه ای باریک است که ممکن است دست شما را ببرد و آنقدر انعطاف پذیر است که به راحتی تا می شود و در جیب جا می گیرد.

 نسل اینده تلفن های هوشمند

2-     صفحه نمایش انعطاف پذیر

صفحه نمایش تلفن های هوشمند که بخش اصلی تلفن و روابط کاربری آن است همیشه در معرض خطر شکسته شدن و آسیب دیدن بر اثر عوامل گوناگون است. از این رو شرکت های نظیر نوکیا و سامسونگ طرح هایی برای برطرف کردن این نقطه ضعف دارند.

به جای ساخت شیشه ضد ضربه، هر دو شرکت راه حل را در ساخت صفحه های AMOLED انعطاف پذیر جست و جو می کنند. از آنجایی که ماده به کار گرفته شده در این فناوری انعطاف پذیر است می تواند ضربه های سخت را تحمل کند. حتی صربه های سخت چکش تنها می تواند خراش کوچکی روی این صفحه قتابل انعطاف ایجاد کنند.

 2-	صفحه نمایش انعطاف پذیر

3-     پروژکتورهای پیکو

شرکت تی ایکس تکنولوژی ( GTX Technology ) ، تلفن همراهی طراحی کرده است که در بخش فوقانی آن یک پروژکتور تعبیه شده است. که می تواند تصویری با قطر 80 اینچ را روی سطح عمودی بیندازد.

فعلا نمی توان این تلفن را به راحتی در جیب جای داد، ولی به گفته مدیر عامل این شرکت در فاصله زمانی پنج سال آینده نمونه هایی از تلفن های همراه و تبلت مجهز به این فناوری وارد بازار خواهند شد.

3-	پروژکتورهای پیکو

4-     اتصال با محیط پیرامون

تنها تلفن ها نیستند که باهوش خواهند شد. ماشین لباس شویی و یخچال های آینده نیز رایانه ای در خود خواهند داشت و هوشمند خواهند بود.

موسسه گرانتر، تحلیل گر صنعت و فناوری پیش بینی می کند که به زودی شاهد شبکه اشیا و ابزار خواهیم بود و بسیار از ابزار اطراف ما از طریق اینترنت و روش های دیگر ارتباطی با هم مرتبط خواهند بود. در آینده شما می توانید قبل از بازگشت به خانه به وسیله تلفن همراه خود وضعیت خانه را مورد بررسی قرار دهید، دمای خانه را تنظیم کنید، موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

5-     هوش مصنوعی

الان سیری (Siri) ، دستیار دیجیتال اپل، تا اندازه ای هوشمند است که می تواند خاطرات شما را در گوشی ثبت کند و به بعضی از فرامین شما عمل کند.

با بهتر شدن و بالا رفتن سرعت ارتباط گوشی ها با اینترنت و سپردن بخش زیادی از پردازش داده های به سرورهای ابری، تلفن هایی خواهیم داشت که نه تنها هوشمند بلکه دارای ادراک هستند.

5-	هوش مصنوعی

منبع:http://www.cameraphonesplaza.com/future-smartphone/

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *