متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نقد بازي Call of Duty Black Ops II

12345 (3 نظر - میانگین: 2٫33 از 5)
Loading...
41

شخصيتي ديگر متولد ميشود كه شرارتش از شخصيت هاي قبلي به مراتب بيشتر است و حماسه دوباره رنگ و بويي تازه به خود مي گيرد و شخصيت ها و داستاني قوي در كنار هم، يك اثر بسيار خوب ديگر را مي سازند كه من به آن بازي Call of Duty Black Ops II مي گويم.

Call of Duty Black Ops II از جايي آغاز مي شود كه سال ها از نسخه ي اول بازي گذشته و بايد اين نكته رو در ابتداي كار ياد آور شوم كه شما حتما بايد نسخه ي اول را بازي كرده باشيد تا بتوانيد با Call of Duty Black Ops II ارتباط برقرار كنيد و از داستان و گيم پلي آن لذت ببريد. Call of Duty Black Ops II در واقع مكمل نسخه ي اول از اين عنوان است.

سال ها از ماجراي اعداد و حمله ي احتمالي شوري عليه آمريكا مي گذرد و همه چيز به ظاهر آرام است كه ناگهان خبر مي رسد كه Woods توسط يك نيرو هاي قاچاقچي فوق العاده خطرناك گروگان   گرفته شده است. Mason به همراهي رفيق هميشه همراه و قديمي اش يعني Hudson، براي نجات Woods اقدام مي كنند و بازي با يك شعله ي كوچك آغاز مي شود و همين موضوع جهان را با خود به عمق جهنم مي كشاند.

نه ! اشتباه نكنيد اين نسخه با Modern Warfare 3 تفاوت هاي زيادي دارد و اين بار داستان به گونه اي بيان مي شود كه بسيبار متفاوت تر از قبل و هميشه است. شما در اين نسخه  با شخصيتي برخورد مي كنيد كه “در ليست شخصيت هاي خطرناك من بعد از “جوكر” دوم است !” او كسي نيست جز  Raul Menendez كه در اصل نيجريه اي است.

قصد ندارم داستان بازي را لو بدهم، اما چكيده اي در باره ي داستان و ميان پرده ها جزو قوانين هميشگي من در نقد بازي ها است. داستان بازي توسط Woods روايت مي شود و شخصيت اول داستان يعني پسر Mason( قرباني آزمايش هاي مرگبار، زنداني در شوري) راه پدر را ادامه مي دهد و به دنبال انتقامي است كه تنها مي خواهد از يك نفر بگيرد و او حتما Raul Menendez  است.

عشق تنها دليلي بود كه  باعث شد كه Raul Menendez به فكر يك انقلاب باشد و تنها دليلي كه Raul Menendez به يك انقلابي تبديل شد، كشته شدن خواهرش توسط نيرو هاي سازمان سياه بود، كه در صدر آنها Mason و رفيق قديمي اش Hudson قرار داشتند. او براي انتقام از خون خواهرش، دنيا را به آتش كشيد. داستان به اين ساده گي ها نيست و من ادامه ي كار را به شما بازي خور هاي عزيز مي سپارم.

Call of Duty Black Ops II، يعني بهترين بازي اكشن – شوتر در سري بازي هاي “نداي وظيفه”، اگر من قبلا بهترين بازي شوتر را Modern Warfare 2 مي ناميدم، الان حرفم را پس مي گيرم و به بازي Call of Duty Black Ops II لقب بهترين بازي در اين سري را مي دهم.

بازي تغييرات خوبي داشته و امكانات جالبي به بازيكن مي دهد كه قبلا در اين سري شاهد آن نبوديم. به طور مثال شما مي توانيد قبل از هر ماموريت سلاح مورد نطر خود را انتخاب كنيد و يا در بازي تصميم هايي بگيريد كه سرنوشت بازي را تغيير مي دهد به همين دليل بازي را بايد دو بار تمام كنيد تا بتوانيد با همه ي جنبه هاي بازي آشنا شويد.

البته سري بازي هاي نداي وظيفه، حداقل براي خود من طوري هستند كه بيش از 1 بار بايد آنها را بازي كنم، زيرا كه از بازي كردن برخي نسخه هاي بازي همانند Mw2 و همين Black Ops II سير نخواهم شد !

بازي در دو دوره ي زماني مختلف مي گذرد و بازيكن بايد بين اين دو دوره ارتباطي پيدا كند و دقيقا همانند يك پازل داستان بازي را با قطعه ها، مراحل و ديالوگ ها كنار يكديگر بچيند.

گرافيك بازي از موتور گرافيكي نسخه ي قبلي اما با كمي تغييرات و بهينه سازي ها بر گرفته شده است، در بازي Call of Duty Black Ops II گيم پلي و داستان حرف اول و آخر را مي زنند و بعدا صدا گذاري و گرافيك است كه به بازي اعتبار خاصي داده. گرافيك خوب است و همه چيز در جاي خود  خوب طراحي شده اند.

ايده هاي نو و تكنولوژي هايي كه در اين نسخه به بازي اضافه شده اند از بخش هاي بسيار لذت بخش بازي هستند. منظور از تكنولوژي ها، همان ابزار ها و سلاح هاي فوق پيشرفته اي است كه در سال 2025 به خودشان مي بالند و استفاده از اين سلاح ها با امكاناتي از آينده، براي بازيكن بسيار لذت بخش خواهد بود.

سلاح ها در بازي Call of Duty Black Ops II، فوق العاده متنوع هستند. سلاح ها شايد تكراري اما، ضميمه هايي كه آنها دارند، يك اكشن شوتر  حرفه اي را به مخاطب معرفي خواهند كرد و بازيكن واقعا نمي تواند تصميم بگيرد كه در ميدان جنگ كدام سلاح را انتخاب كند كه در آن لحظه واقعا كار آمد باشد.

بخش تنوع سلاح هاي بازي  به دو قسمت سلاح هاي جنگ سرد پس از 1945 و سال 2025 تقسيم مي شوند. شما مي توانيد قبل از هر ماموريت سلاح مورد نظر خود را به همراه الصاق ها و سايز لوازم ضروري به صورت دلخواه برگزينيد.

سازنده گان خوش سليقه براي اولين بار در سري بازي هاي نداي وظيفه، بازي را از حالت خطي در آورده اند و به طور غير مستقيم به بازيكن مي گويند كه بايد بازي Call of Duty Black Ops II را دوبار تمام كرد.

در نقاط بحراني بازي وارد دو راهي مي شود و تصميم هايي كه بازيكن در لحظه مي گيرد، سرنوشت ديگري براي بازي رقم خواهد زد. حتي در يك مرحله از بازي، شما مي توانيد از دو راه مختلف وارد مبارزه شويد. بازي Call of Duty Black Ops II واقعا شاهكار است و عناصري كه در اين نسخه از سري نداي وظيفه، گنجانده شده اند، در سري هاي پيشين ديده نمي شد و اين يعني باز هم پيشرفت و موفقيتي دوباره براي نداي وظيفه ي سال 2012.

در كنار داستان اصلي بازي، چالش هايي به سمت شما مي آيند كه جنبه ي ديگري از بازي Call of Duty Black Ops II  است. بخش هاي اضافي در كنار داستان اصلي بازي كه شامل ماموريت هاي نجات، دفاع و حمله مي شوند، اما با ان تفاوت كه شما حق انتخاب داريد و بايد با به دست گفتن رهبري تيم، ماموريت را به پايان برسانيد.

اين بخش از بازي Call of Duty Black Ops II، جنبه ي استراتژيكي به خود مي گيرد، به اين معنا كه بازيكن مي تواند با دستور دادن به نيرو ها و ماشين هاي جنگي و حتي به دست گرفتن كنترل تك تك اين اعضا، به بهترين نحو مرحله را تمام كند.

شخصيت پردازي فوق العاده ي بازي، كنترل نرم و سرعتي، داستاني بي همتا و گيم پلي هميشه موفق “نداي وظيفه”، Call of Duty Black Ops II را به يك عنوان خوب در دنياي شوتر تبديل كرده است.

بخش زامبي در اين شماره نيز همانند قبل است و فقط نقشه ها متفاوت تر شده اند و اين بار بازيكن قادر است درجه ي سختي بازي را خودش معين كند. بخش زامبي در سري Black Ops هم جذابيت خودش را دارد و به نظر من اگر اين بخش را هم بازي نكرديد، چيزه خاصي را از دست نداده ايد.

سيستم مورد نياز :

• OS: Windows Vista SP2 or Windows 7
• CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz or AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
• Memory: 2GB for 32-bit OS or 4GB for 64-bit OS
• Video Card: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB or ATI Radeon HD 3870 512 MB

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
41 دیدگاه
 1. حامد می‌گوید

  من تا 7شو تموم کردم کسی میدونه چند دی وی دی هستش

  1. احمدرضا می‌گوید

   سلام.5 تا

  2. karash می‌گوید

   بلک 2
   3تا

 2. Hosein می‌گوید

  سلام
  من یه سوال داستم
  بعضی جاها خوندم ک نسخه بلک ابس ساخته شرکت اکتیویژن بلیزارد هست
  این دروسته؟
  یعنی دوتا شرکت این بازیو ساختن؟؟

  1. صادق می‌گوید

   خودم میسازم اگر میخوای برات بسازم

 3. حميد می‌گوید

  آخر بازي mennendez گيتار برقي دست ميگيره آهنگ ميزنه و ميرقصه

 4. BAGRE می‌گوید

  من بازی روخریدم ام وقتی نصب تموم میشه ومیخوام بازی کنم خطای DirectX 9 می ده چاره اش چیه؟؟

  1. محسن می‌گوید

   کارت گرافیکت رو رياآپدیت کن مال منم این ارور رو میداد درست شد

 5. محسن می‌گوید

  گرافیک بازی خوب نبود

  داستانش عالی بو د ندای وظیفه تو داستان مشکلی نداره

  نسبت به سری های قبلی انصافا ضعیف بود

  ترای
  ارچ بهتره همون رو جنگ های جهانی کار کنه نه جنگ های مدرن ضعف زیاد داره

 6. رامتین می‌گوید

  خیلی سخته که بخوام از سری بازی های بزرگ COF نقد کنم.من واقعا متاسفم که این بازی را بازی کردم،واقعا در حیرت و تعجب ام که چرا بازی به این بزرگی که نام بزرگ cod را یدک میکشید،تا این حد پسرفت کنه.گیم پلی کوتاه در هر مرحله و نه چندان عالی،گرافیک فوق العاده ضعیف که اصلا در شان بازی های COD نبود.آخه من نمیدونم کسانیکه میگن این بازی بهترین سری بازیهای COD است،چه چیزی این بازی را بهترین میدانند؟ آیا فکر میکنند black ops چون شماره ۲ را یدک میکشه،پس بهترین بازیه؟ آیا فکر نمیکنند که گرافیک بازی اولا زمین تا آسمان با سری های قبلی COD متفاوت شده یعنی پسرفت کرده و در حد بازیهای ۶،یا ۷ سال پیش شده ؟

 7. هاشم می‌گوید

  واقعا حالم به هم خورد از این سری.واقعا آشغال بود.یه کپی بسیار بسیار ضعسف از ghost recon fiuter soldier بود.من که هنوز خاطرات کاپیتان پرایس تو ذهنم زندست.

 8. هاشم می‌گوید

  آخه اون چجور سلاح انتخاب کردنه پرنده جاسوسی گوست رکون کجا و پرنده جاسوسی اینا کجا که اندازه هواپیماست.یک دفعه 6تا تو آسمون میاد من تا آخر بازی نکردم چون حالم گرفته شد.Raul Menendez اونجایی که خواهرش میمیره یه اسلحه دست گرفته و میره جلو بدون اینکه بمیره.

 9. هاشم می‌گوید

  medal of honor و ghost recon futuer soldier از این سری call of duty جذابتر بود.

 10. هاشم می‌گوید

  من هم با نظر دوستمون رامتین موافقم صد در صد.

 11. هاشم می‌گوید

  من از دوستانی که با سخت افزار pc واسه گیمینگ آشنا هستن میخوام یه کمکی به من بکنن.سیستم من مین بوردش EP41 DDR3 و CPU 2.7 5400 DDR2 و RAM 2GB DDR3 و گرافیک 1GB 9500 zotac.میخواستم بدونم واسه گیم کدوم از قطعات رو ارتقاع بدم و چی بخرم؟ممنون

 12. رامتین می‌گوید

  ازت ممنونم هاشم عزیز که با نظرم موافق بودی.نقدهای شما رو هم خوندم.واقعا به جا و عالی گفتی.

 13. امیر حسین می‌گوید

  دوستان من این بازی رو هم توی ایکس باکس دیدم هم pc.بستگی به سیستمتمون داره.من رشته سخت افزار خوندم اگه سیستمون بالا باشه و مخصوصا کارت گرافیک خوبی پشتش باشه حداکثر کیفیت رو میبینید.ولی اگر پایین یا قدیمی باشه نه!اونوقت سیستم به صورت خودکار گرافیک رو ضعیف میکنه سایه ها و جلوه هارو کم میکنه و شما فکر میکنید گرافیک بازی خرابه!کارت گرافیک من GT-620M هستش و انصافا خوب اجرا کرد.در ضمن تمام نسخه های CALL OF رو بازی کردم بجز یکی.این بازی خوب و کامله ولی به نظر من بازی قسمت خون آشام اصلا به CALL OF نمیخوره!این بازی درگیری کمانوییه نه زامبی!!!

 14. میلاد می‌گوید

  من عاشق این بازیم و نمیدونم که چرا بیشتر شما ضد این بازی حرف می زنین.

 15. علی فتاحیان می‌گوید

  این بازی بسیار زیبا بوده و داستان درگیر کننده ای دارد. من که از این بازی خیلی خوشم اومد ولی یک سوال:چرا آخرش همه زنده هستند وهیچکس نمرده ؟یعنی این ها همش یک داستان برای کنسرت بود؟

 16. kasra می‌گوید

  میتونم از سایتتون کپی بگیرم و منع رو بنویسم؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   بله ، میتونید .

 17. عماد می‌گوید

  black ops 1 پدیده ی هزاره سوم بود ، یه معموریتهای جذابی داشت مثل :

  1. فرار از زندان
  2. موتور سواری
  3. هلیکوپتر
  4. احساس حضور در صحنه
  5. قایق رانی
  6. جنگ جهانی دوم { مرحله زمستانی که بغد یه عده مسموم شدن)
  7. تنوع اسلحه
  و ….

 18. dariush می‌گوید

  سلام دوستان به نظر من هم کیفیت این بازی اصلا در حد دیگر ورژن هاش نبود و به نظر من دلیلش هم این بود که این یکی ورژنش جزو ورژن های modern warfar نبود !!!!!

 19. reza می‌گوید

  من سه تا از این بازی خریدم ولی توی دیسک 3 از فایل 180 ارور می ده دلیلش چیه ؟

 20. nima می‌گوید

  بنظره من BLACK OPS 2 بهترین سری از CALL OF DUTY بود من دوست دارم که حق انتخاب در بازی ها داشته باشم که BLACK OPS 2 این اجازه رو به من داد من عاشق ALEX Mason و David Mason و Hrper هستم از 80Raul Menendezدرصد بدم میاد 20درصد خوشم میاد من 8 بار Back ops 2 رو تموم کردم.

  1. احمد می‌گوید

   ایول بابا به این اشتها

 21. nima می‌گوید

  خیلی بازی باحالی هستش عاشقشم فقط خیلی دلم واسه میسون سوخت

 22. asghari می‌گوید

  همتون از دنیا عقب هستید برید بتلفیلد بد کمپانی۲رو بگیرید دیگه اصلا سراغ کالاف نمی رید عمرتون برفنا هستش اگه این بازی رو نخرید قدرت تخریب گری تو این بازی فوق العده هستش مثلا می تونید یه ساختمون رو با نارنجک زیر تفنگ ببرید رو هوا. بعد تعداد تیر ۶۰۰ که اصلا کالاف هیچ وقت بیشتر از ۳۰۰تا من توش ندیدم صلاح متوسط تانک و کامیون و جیپ و هلیکوپتر. شما در نظر بگیر این ورژن قدیمی بتلفیلد هستش یه حرف دیگه اقا شما بخر این بازی رو اگه بد بود هر چی خواستی به من بگو اما بهتون بگم این ورژن داستانش از تمام داستان های کالاف بهتره اگه نخرید این بازی رو واقعا عمرتون بر فنا هستش

 23. فربد راد می‌گوید

  گرافیک اشغاله.من بتلفیلد چهار رو تموم کردم خیلی هیجانش بیشتره و قدرت تخریب پذیریش خیلی بیشتره از کال او دیوتی و بعدشم شرکت اکتیویژن بازی رو با رزیدنت اویل اشتباه گرفته مگه کال او دیوتی جای زامبی هست!

 24. محمد می‌گوید

  این از اونجور بازی هاست که نه همه گیمرها عاشقشن و نه متنفر!
  مثل بازی warcraft که نصف مردم از اسمشم بدشون میاد و نصف دیگه هم که واسه این بازی می میرن!!!

 25. علي می‌گوید

  من خودم با اين بازي حال كردم ولي قبول دارم كه انصافا بازي اي نبود كه همه ي طرفدار هاي كال اف خوششون بياد. كسايي كه به بخش زامبي شكايت مي كنند اين بخش زامبي به نظر من نقص به حساب نمياد؛ شايد بعضي ها خوششون نياد ولي نقص نيست. در ضمن دوستاني كه بتل رو با كال اف مقايسه مي كنن كارشون به نظر من درست نيست؛ كال اف يك حالي داره بتل يك حال ديگه. من كه خودم كل سري كال اف رو تا الان بازي كردم و به خاطر خاطراتي كه باهاش دارم نميتونم ازش دل بكنم.

 26. علي می‌گوید

  قبول دارم بتل دو و بتل چهار هم شاهكارن در نوع خودشون. (پيشنهاد ميكنم به دوستان علاقه مند به كالاف كه call of duty advanced warfare رو هم بازي كنن. البته اگه نبرد مدرن و دابل جامپ و از اين جور چيز ها دوست داريد)

 27. محمدرضا می‌گوید

  من که دلم برای مک تاویش و پرایس تنگ شده

 28. علي می‌گوید

  گرافیکش پایین بود.
  یه سری جاها هندی بازی بود.
  ولی داستانش فوق العاده بود
  یکی از مزیتهاش اینه که هم زمان قدیم رو بازی میکنی هم جدید رو.
  متاسفانه گرافیک تفنگهای زمان قدیمش خیلی ضعیف بود
  در کل من که باهاش حال کردم.

 29. Magicwand می‌گوید

  قابل توجه علاقه مندان به أین بازی ، بخش مالتی پلیرش بینظره ! شخصیت های جدید ، امکانات بسیار جذاب ability و نقشه ها عالی و متنوع هستند ، بخش CP هم بسیار جذاب شده خود من شخصا ٢ تا از قسمت هاش را خیلی جذاب دیدم و بخش zombies هم چون حال هوای متفاوتی داره سرگرم کننده است ، در ضمن بخش زامبی با انیمیشن خیلی زیبای شروع میشه! خلاصه بازی خوب و جذابیه

 30. ایدین می‌گوید

  اقا یه جاش شدید گیر کردم یعنی عصبی میکنه ادم رو همون مرحله ۲ تو صحرا همه رفیقا با هم سوار اسب میریم سمت تانک بعد جلو تانک میخورم زمین اسب میوفته روم میگه کلیک راست و چپ رو بزنم هر چقدرررر میزنم پشت هم میبازم مرحله رو یعنی طوری اعصابم خورد شده نمیدونم چیکار کنم :(((((((((((((

  1. محمدم می‌گوید

   باید کلیک راست و چپ رو نگهداری نه اینکه بزنی

 31. Black ops 2 is great می‌گوید

  بهترین نسخه از سری کالاف بوده ک من بازی کردم. عالیییی از bo1بهترههه.
  عاخرش مخ منندزو ترکوندم?

 32. Ali می‌گوید

  آقایان این بازی گرافیکش پایین نیست که، کلا بازیا رفته رفته مثل کارتون میشن! مثلا بازی Assassin’s creed 4: black flag دریا هاشو انقدر طبیعی ساختن آدم موقع بازی کف میکنه این بازی مال سال ۲۰۱۲ هستش ولی قسمت آخرش یعنی Assassin’s creed syndicate فکر کنم مال ۲۰۱۶ باشه حال آدمو بهم میزنه خیلی کارتونیه! Assassin’s creed unity خم گرافیکش خیلی بالاتر از سندیکاشه(syndicate)! نظرات خودتونو به جیمیل Ali.jami.dr.a.j@gmail.com ارسال کنید. با تشکر: علی جامی

 33. پارسا آریا نژاد می‌گوید

  به نظر من بازی پیشرفت های خیلی زیادی نسبت به نسخه های قبلیش داشته از جمله شخصی سازی سلاح چالش های متنوع و داستان غیر خطی و جذاب استفاده از وسایل نقلیه که باعث تنوع زیادی شده در کل من خوشم اومد عالی بود

 34. محمدم می‌گوید

  سلام…قسمت انلاین بازی های call of duty حالا هر نسخه/زامبی و مولتی چقد نت مصرف میکنه؟؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شخصيت پردازي فوق العاده ي بازي، كنترل نرم و سرعتي، داستاني بي همتا و گيم پلي هميشه موفق "نداي وظيفه"، Call of Duty Black Ops II را به يك عنوان خوب در دنياي شوتر تبديل كرده است.