چگونه فعال کردن اعلان بروز رسانی در نوار وظیفه برای ویندوز 8

چگونه فعال کردن اعلان بروز رسانی در نوار وظیفه برای ویندوز 8
  • 1391/11/18
  • سعيد
  • 2

Picture1

در ویندوز 7 هنگامی که عمل بروز رسانی انجام شود پیغامی در قسمت notifications area برای شما نمایش میابد و از فعالیت آن باخبر می شوید. در ویندوز 8 این اعلان و آگاهی سازی در قسمت نوار وظیفه نادیده گرفته شده است و تنها در صفحه ورود (login screen) می توانید از آن با خبر شوید.
آیا می خواهید از بروز رسانی ویندوز 8 با خبر شوید ؟ یا خیر, به خاطر غیر اصل بودن نسخه ویندوزتان می خواهید حتی آن راغیر فعال کنید ؟!در این مقاله با راه حل هر یک آشنا می شویم.

مرحله 1: بخش تنظیمات (Control Panel) را باز کنید.بهترین و سریع ترین راه برای آن استفاده از کلید میانبر Windows key + X است. با باز شدن منوی Power Menu بر روی Control Panel کلیک کنید.
Start-Control-Panel

مرحله 2: در ینچره کنترل پنل بر روی گزینه Windows Update کلیک کنید.توجه داشته باشید این گزینه در نحوه نمایش Category در دسترس نیست.

Open-Windows-Update

مرحله 3: در این مرحله از قسمت Important updates بر روی لیست کشویی کلیک کنید و از آیتم Check for updates but let me choose whether to download and install them را انتخاب کنید.
Set-Updates-Check

اگر برای نحوه غیر فعال کردن بروز رسانی ویندوز 8 با ما همراه بودید, در همین قسمت باید از لیست کشویی Important updates گزینه Never Check for updaite راانتخاب کنید.
Set-Updates-Check

این تنظیمات برای نمایش کامل اعلان بروز رسانی کافی نیست.برای ادامه کار به اپلیکیشن Windows 8 Update Notifier کمکی نیاز داریم.آن را با حجم 70 کیلو بایت دانلود نمایید.

این نرم افزار به صورت قابل حمل (portable)است و نیازی به نصب ندارد.بعد از کلیک بر روی برنامه, نماد آن در قسمت system tray قابل مشاهده است.
WindowsUpdateNotifier-v1.0.1

Update-Notifier-System-Tray

بنابر این تنها کار لازم این است که شما این برنامه را در قسمت startup programs ویندوز خود قرار دهید.در نتیجه از این به پس در هنگام بروز رسانی ویندوز ,از طریق یک پنجره کوچک (pop-up)با خبر می شوید.

Windows-Update-Notification

با کلیک بر روی همین پنجره می توانید به تغییر تنظیمات بروز رسانی ویندوز Windows Update دسترسی داشته باشید.به طور پیش فرض زمان بررسی کردن برای دریافت نسخه جدید آپدیت ویندوز یک ساعت (60minutes) است که می توانیدآن را به دلخواه تغییر بدهید.

Update-Notifier-Settings

شما می توانید برنامه را به گونه ای تنظیم کنید تا در هنگامی که بروز رسانی برای ویندوز وجود ندارد از قسمت system tray مخفی شود.همچنین یکی دیگر از گزینه های مفید بخش تنظیمات غیر فعال کردن پنجره اخظار با انتخاب گزینه Disable Notification است.
Update-Notifier-Context-Menu

وجود پنجره اعلان دهنده به شما کمک می کند تا از وضعیت بروز رسانی ویندوز 8 خود آگاه باشید.این برای کسانی که به امنیت سیستم خود حساس هستند عالی است.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *