آخرین اتفاقات مهم سال 2014،سقوط هواپیمای ایر آسیا

آخرین اتفاقات مهم سال 2014،سقوط هواپیمای ایر آسیا
  • 1393/10/7
  • نادر عظیمی
  • 7

در آخرین روزهای پایانی سال 2014 میلادی اتفاقاتی مانند هک شدن سونی و اتهامات وارده به کره شمالی در ارتباط با این هک و حالاهم کم شدن یکی از هواییما های شرکت سنگاپوری ایر آسیا در سر تیتر خبرها قرار گرفت.
براساس گزارشات رسیده یکی از هواپیماهای متعلق به شرکت ایر اسیا ، پرواز  ۸۵۰۱QZ در بین راه سورابیا و سنگاپور قبل از فرود در بالای دریای جاوا ارتباطش را با بخش کنترل از دست داد و از صفحه رادار محو گردید.
اخرین تماس خلبان و کمک خلبان این ایرباس 320-200 که 155 مسافر با ملیت های مختلف اعم از کر ه جنوبی،فرانسه،مالزی و اندروزی داشت  در ساعت 11:42 دقیق به وقت گرینوچ با پایگاه زمینی بخش کنترل ترافیک هوایی جارکارتا بود و بعد از آن هیچ  تماسی بین این پایگاه و سایر پایگاها با این پرواز بر قرار نشد.
دقایقی از ناپدید شدن این هواپیمای ایر باس نگذشته بود که برخی از خبر گزاری ها حکایت از گم شدن این پرواز را دادند.شرکت ایر آسیا نیز در صفحه رسمی فیسبوک این شرکت خبر را تایید نموده و اعلام داشتند که به احتمال قوی خلبان و کمک خلبان به علت شرایط نامناسب جوی تغییر مسیر داده و بعد از مدتی از دسترس خارج شده اند.
بعد از تایید خبر گم شدن این هواپیما عملیات جستجو و نجات از طرف کشور اندونزی برای یافتن اختمالی سرنشینان این سانحه هوایی اغاز شد و انها امیدوارند که بتوانند در مدت زمان کوتاهی محل سقوط هواپیما را پیدا کنند.
البته خبرهای تایید نشده ای هم وجود دارد که این تیم توانسته بخشی هایی از هواپیمای سانحه دیده را پیدا کنند و در این راستا هنوز هیچ تاییدیه ای مبنی بر یافتن بقایای این پرواز از طرف ایر اسیا و مقامات دولتی کشور اندونزی تایید نشده است.

5555555555555555
براساس تصویری ضبط شده ماهوارها ، در زمان ناپدید شدن پرواز ۸۵۰۱QZ شرایط جوی در این مکان نامناسب بوده و به احتمال قوی این امر علت سقوط میباشد.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 7 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *