سهام شیائومی عرضه خواهد شد؟ ارزش کنونی این شرکت ۴۶ میلیارد دلار است

سهام شیائومی عرضه خواهد شد؟ ارزش کنونی این شرکت ۴۶ میلیارد دلار است
  • 1393/11/18
  • مجتبی
  • 0

شیائومی در دنیای تلفن های هوشمند امروزی بسیار خوش درخشیده و به برندی محبوب تبدیل شده. این شرکت در سال گذشته توانست چندین محصول مخلف را معرفی و عرضه نماید و حالا طبق آخرین گزارشات، شیائومی ۴۶ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. شایعات جدیدی حول این شرکت منتشر شده که طی آنها بیان شده که شیائومی قصد ورود به بازارهایی نظیر آمریکا و هنگ کنگ را دارد. ارزش گذاری یاد شده شرکت مورد بحث بر اساس سهم بازار آن بوده که رقم بسیار بالایی را هم به خود اختصاص داده است.

بر اساس گفته کسانی که به شرکت مورد بحث نزدیک هستند، شیائومی طی اقدامی قرار است با همکاری بانک های سرمایه گذار، پا را از چین فراتر گذاشته به بازارهای دیگر هم نفوذ کند. بازار بورس وال استریت اعلام کرده که شیائومی با این اقدام می تواند رکورد شرکتی مثل Alibaba را زده و ارزشی بالاتر از آن بدست بیاورد. هنگامی که این خرده فروشی چینی در بازار سهام نیویورک وارد شد، ارزشی ۲۵ میلیارد دلاری را کسب نمود.

شیائومی قرار است در روز سه شنبه هفته آینده یک مراسم اختصاصی در سانفرانسیسکو برگزار نماید. این شرکت آماده است تا در نهایت، اولین دستگاه های تولیدی خود را در آمریکا و به صورت همزمان عرضه نماید. همچنین امکان اعلام خبر ورود به بازرهای بورس و عرضه سهام این شرکت در کنفرانس مورد اشاره محتمل است. اکنون لی چون مدیر عامل شرکت مورد بحث، ۷۰ درصد سهام آن را در اختیار دارد و این در حالی است که شیائومی در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده و شروع بکار نموده و در همین مدت کوتاه تواسنته با وجود رقبای بزرگی چون سونی، سامسونگ، اپل و … در بازار پر تلاطم تلفن های هوشمند خوش بدرخشد. ۵ سال پیش و در زمان افتتاح شرکت یاد شده مدیر آن اعلام کرده بود که ۵ سال دیگر قرار است سهام شرکتش به صورت عمومی عرضه شود که حالا میبینیم این گفته تحقق یافته است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *