چگونه عمر باتری تبلت اندرویدی را در زمانی که از آن استفاده نمی کنیم افزایش دهیم

چگونه عمر باتری تبلت اندرویدی را در زمانی که از آن استفاده نمی کنیم افزایش دهیم
  • 1393/12/16
  • مهرداد فراهانی
  • 1

ممکن است کم پیش آید که تبلت اندرویدی خود را برای چند روز کنار گذاشته باشید و زمانی که آن را بر می دارید متوجه شوید که باتری کم و یا تبلت خاموش شده است. اما در حقیقت نباید این اتفاق می افتاد، پس بیایید از این به بعد سعی کنیم این مشکل را حل کنیم.

هر دستگاه دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. گاهی اوقات ممکن است این ضعف در یک دوربین و یا یک رابط کاربری بد باشد، اما بدتر از همه کم بودن عمر باتری است. ما انتظار بیشتری از باتری داریم آنها باید تمام طول روز را دوام بیاورند و نیاز نباشد که هرجا که می رویم یک شارژر با خودمان حمل کنیم.

باتری تبلت باید برای مدت خیلی بیشتری دوام بیاورد زیرا ظرفیت آنها به طور معمول بسیار بیشتر از یک گوشی هست. ما همچنین از تبلت ها طور دیگری استفاده می کنیم. ما با استفاده از تبلت ها  در اوقات فراغت، برای مطالعه کتاب الکترونیکی و تماشای فیلم و همچنین وبگردی استفاده می کنیم. پس ممکن است در هفته دو یا سه روز تبلت را کنار بگزاریم و دوباره به سراغش رویم و ببینیم که باتری حالی است. برای جلوگیری از این اتفاق باید چند کار انجام دهید که باهم آن ها را مرور می کنیم.

معضل همگام سازی داده ها در پس زمینه

داده های پس زمینه، بدان معنی است که حتی اگر تبلت شما به ظاهر استند بای باشد، آن هنوز هم درحال دریافت اطلاعیه از برنامه های مختلفی است که شما قبلا نصب کرده اید. اگر شما تا به حال تبلت خود را باز کردید و دیدید که نوتیفیکیشن های جدید از فیسوک، جیمیل و غیره دریافت کردید این چیزی است که ما در حال صحبت درباره آن هستیم.

بیشتر وقت ها ما نیازی به اطلاع از این نوتیفیکیشن ها نداریم و یا آن ها را تمام روز بر روی گوشی و یا لپتاپ خود دریافت می کنیم.

اگر شما از اندروید ۵ آبنبات چوبی استفاده می کنید، چند کار هست که شما می توانید انجام دهید. شما می توانید نوتیفیکیشن ها را غیرفعال کنید، که این کار ممکن است به افزایش عمر باتری کمک کند.

ximg_54f500645092a.png.pagespeed.ic.kiC2prOlxP

یا همچنین شما می توانید همه ی نوتیفیکیشن ها را غیر فعال کنید.

ximg_54f500e6af05c.png.pagespeed.ic.xcOPhC_g9L

در حالی که این ترفندها ممکن است کمک کنند، معلوم نیست که آیا آنها به عنوان یک راه موثر کاملا از اتلاف انرژی توسط داده های پس زمینه جلوگیری کنند. همچنین، این ویژگی ها برای میلیون ها کاربر که از نسخه های قبلی اندروید استفاده می کنند قابل استفاده نیست.

استفاده از ویجت های Power Control برای نجات عمر باتری

ما از طریق تنظیمات یک راه خوب برای صرفه جویی در عمر باتری در زمان بیکاری تبلت برای شما داریم و آن انجام کار هایی مانند استفاده از ویجت Power Control که به راحتی می تواند مشکلات را کاهش دهد.

۶۵۰x354ximg_54f50902bc195.jpg.pagespeed.ic.hNoq3B_le6

ویجت Power Control بسیار مفید است، زیرا به شما اجازه می دهد تا پنج ویژگی را بر روی دستگاه خود که در استفاده از باتری جزو بدنام ترین هستند و شامل Wi-Fi، بلوتوث، GPS، پس زمینه همگام سازی داده، و روشنایی صفحه نمایش می شود را به راحتی فعال، غیرفعال و یا تنظیم کنید.

توجه داشته باشید، همگام سازی داده های پس زمینه با نماد دو فلش در بین GPS و روشنایی قرار دارد. در این تصویر، ما آن را خاموش کردیم، که به این معنی که تبلت هیچ بروز رسانی و یا اطلاعیه ای را دریافت نمی کند مگر اینکه ما خودمان آن ها را  چک کنیم.

۶۵۰x248ximg_54f50bdfe9e64.png.pagespeed.ic._3okugQzYr

مزیت دیگر این ویجت این است که همان اندازه که در تبلت شما کارآمد هست در گوشی های تلفن نیز قابل استفاده هست، بنابراین شما همان نوع از کنترل را با کمی تفاوت در زمانی که از گوشی خود استفاده می کنید دارید.

۶۵۰x318ximg_54f516c154d55.png.pagespeed.ic.-qFImhtGUx

این یک راه قابل اعتماد برای کاهش مشکلات باتری است و بهتر از همه، اینکه بدون توجه به نسخه اندروید شما قابل اجراست یعنی در همه نسخه های آبنبات چوبی، کیت کت، پای لیمو یا کیک زنجفیلی، ظاهر ویجت Power Control و ویژگی های سازگار آن وجود دارد. البته ما انتظار نداریم که تعداد زیادی از کاربران اندروید از یک نسخه قدیمی تر این سیستم عامل استفاده کنند.

امکان دیگر برای جلوگیری از مصرف باتری در زمان استند بای

نکته مهم: اگر تبلت شما امکان ۳G و یا LTE دارد و در عین حال شما به Wi-Fi هم دسترسی دارید بهتر است از Wi-Fi استفاده کنید زیرا در مقایسه با  اتصال داده ۳G / 4G کمتر از باتری استفاده می کند و اگر هم نمی خواهید از هیچکدام استفاده کنید در این صورت شما می توانید تبلت خود را در حالت پرواز  قرار دهید تا هر دو غیر فعال شوند.

راه دیگری که کمی به صرفه تر است تنظیم Wi-Fi بر روی حالت پیشرفته است برای اینکار تنظیمات Wi-Fi را در اندروید باز کرده (ما در حال نشان دادن صفحه نمایش آبنبات چوبی هستیم، اما همانند این در کیت کت هم هست.) سپس بر روی Advanced کلیک کنید.

ximg_54f51bcaa2d5f.png.pagespeed.ic.uS0GpND4_U

در منوی تنظیمات پیشرفته، توجه داشته باشید در این قسمت یک گذینه به نام keep Wi-Fi on during sleep وجود دارد که باید آن را به حالت Never تغییر دهید. با اینکار  Wi-Fi در زمانی که دستگاه درحالت استند بای است به طور خودکار خاموش می شود.

ximg_54f525a1dcf01.png.pagespeed.ic.x50R0OZOWK

هنگامی که تبلت خود را دوباره بیدار می کنید Wi-Fi به طور خودکار روشن می شود و دوباره متصل می گردد.

بعضی دیگر از مقصر های احتمالی تخلیه باتری در زمان بیکاری، برنامه هایی هستندکه اجازه نمی دهد دستگاه به حالت استند بای برود. گفتن این که این برنامه ها کدام هستند سخت است اما اگر شما تبلت خود را پس از یک یا دو روز استند بای در حالت نیاز به شارژ مشاهده کردید، و شما همگام سازی پس زمینه، بلوتوث، و وای‌فای را قبلا خاموش کرده بودید مشکل می تواند از یک برنامه باشد.

در این لحظه، یک راه خوب این است که به قسمت تنظیمات باتری رفته و نگاهی به آنچه اتفاق افتاده است بیندازید. این بهترین راه برای تشخیص برنامه هایی که درحال مصرف باتری هستند می باشد.

۶۵۰x355ximg_54f535f6eedf4.png.pagespeed.ic.oh_Pkw9Jb9

اگر با تمام این کار ها همچنان مشکل به قوه خود باقیست و همچنین دستگاه شما قدیمی است و تا به حال صدها بار چرخه شارژ را تحمل، کرده باید بگوییم که ظرفیت آن کاهش یافته است و باید یک باتری نو برای آن تهیه کنید.

استفاده از بهینه ساز باتری در آبنبات چوبی

در نسخه اندروید ۵، گوگل یک ویژگی برای محافظت از باتری قرار داده است، که استفاده از انرژی را در سیستم عامل کاهش خواهد داد. در حالی که در قسمت تنظیمات باتری هستید بر روی گذینه سه نقطه در گوشه بالای سمت راست کلیک و گزینه battery saver را انتخاب کنید.

ximg_54f53921994f3.png.pagespeed.ic.9opZiDbZdv

هنگامی که این گذینه فعال است انیمیشن و جلوه های شفاف غیر فعال می شوند، همگام سازی هم خاموش می شود و ویبره هم محدود می گردد پس در نتیجه این کار اجازه می دهد تا شما چند ساعت بیشتر از تبلت خود استفاده کنید.

ximg_54f53945e25de.png.pagespeed.ic.S14IhhvF5i

محافظ باتری در واقع در نظر گرفته شده تا زمانی که باتری شما رو به اتمام است فعال شود و شما نمی توانید در همه زمان ها از آن بهره ببرید. شما می توانید پیکربندی را در حالت خودکار قرار دهید تا در زمانی که باتری تبلت شما رو به اتمام است و تنها حدود ۱۵ یا ۵ درصد آن باقی مانده، برای حفظ باقی مانده آن اینکار را انجام دهید.

ximg_54f53b3e07a04.png.pagespeed.ic.lw3ybVEF4r

اگر شما با استفاده از یک دستگاه مجهز به آبنبات چوبی این کار را انجام می دهید، مطمئن باشید که ابن کار محافظت باتری را امکان پذیر می کند، اما با استفاده از روش های دقیق تر سعی کنید قبل از اینکه باتری رو به اتمام شود مصرف دستگاه خود را کنترل کنید.

انجام این کار ها تا چند روز و یا یک هفته می تواند عمر باتری تبلت شما را در زمان بیکاری افزایش دهد. ما از شما می خواهم که تجربیات خود در این زمینه را با ما درمیان بگذارید.

[منبع: howtogeek]

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *