فروشگاه اینترنتی علی بابا از تکنولوژی تشخیص چهره برای تایید پرداخت بهره خواهد برد

فروشگاه اینترنتی علی بابا از تکنولوژی تشخیص چهره برای تایید پرداخت بهره خواهد برد
  • 1393/12/26
  • حمید مداحی
  • 0

همان طور که می دانید سنسور های پرینت اثر انگشت به صورت گسترده در گوشی های هوشمند در حال استفاده اند. این تکنولوژی تنها برای کنترل دسترسی به گوشی نیست بلکه برای پرداخت های الکترونیک نیز کاربرد دارد.

شرکت چینی تجارت الکترونیک علی بابا نیز برای این هدف برنامه هایی دارد اما گویا این شرکت برای رسیدن به این مقصود مسیر متفاوتی را انتخاب نموده است. علی بابا قصد دارد از تکنولوژی تشخیص چهره برای تایید پرداخت ها بهره ببرد.

این تکنولوژی روز گذشته در جریان جلسه معرفی در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۵ توسط جک ما مدیر عامل شرکت علی بابا به نمایش گذاشته شد. این تکنولوژی “لبخند به پرداخت” نام گرفته است.

خریداران برای پرداخت هزینه های خود به این روش کافیست چهره خود را توسط گوشی هوشمند خود اسکن کنند و سیستم پس از تایید، اقدام به پرداخت هزینه خواهد کرد.

ma_looking_to_pay_500

جک ما با اشاره به اینکه پرداخت آنلاین همواره یکی از دغدغه های این شرکت بوده است، گفت: امروز علی بابا تکنولوژی جدیدی را معرفی کرد که در آینده مردم می توانند با این تکنولوژی به صورت آنلاین خرید کنند.

البته نگرانی های امنیتی نیز در مورد این تکنولوژی وجود دارد. آیا افراد می تواند ترفند هایی مانند استفاده از عکس اشخاص یا جایگزینی افراد را برای گول زدن این تکنولوژی استفاده کنند؟ کسی نمی تواند این موارد را انکار کند و امکان این قبیل کلاه برداری ها همواره وجود دارد.

البته علی بابا حتما ایده هایی برای اطمینان کاربران به این سیستم داشته باشد.

یکی از نماینده های این شرکت گفته است که این تکنولوژی در آینده توسعه خواهد یافت و با نمونه کامل فاصله دارد.

کمپانی علی بابا تاریخ دقیقی برای ارائه کامل این تکنولوژی مشخص نکرده است.

منبع: [ubergizmo]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *