هشدار پلیس فتا نسبت به نصب اسکیمر هایی بر روی دستگاه کارتخوان بانکی

هشدار پلیس فتا نسبت به نصب اسکیمر هایی بر روی دستگاه کارتخوان بانکی
 • 1394/1/2
 • فرشته سعیدی
 • 2

به گزارش گویا آی تی، پلیس فتا به استفاده کنندگان کارت بانکی هشدارداد و گفت: لطفا کارتهای بانکی خود را جهت پرداخت وجه موردنظر و بدون رعایت نکات ایمنی به فروشنده ی فروشگاهها ندهید چون اسکیمر هایی بر روی دستگاه های کارتخوان بانکی نصب شده است و کلاهبرداران برداشت های غیر مجازی از حساب های بانکی قربانیان خواهند داشت.

در حال حاضر یکی از مهمترین روش های کلاهبرداری و شگردهای مجرمانه، نصب اسکیمر هایی بر روی دستگاه کارتخوان است که به دلیل افزایش خرید نوروزی باید هموطنان در استفاده از کارت های خود دقت کافی داشته باشند. همچنین گفت: سرقت های بانکی به صورت های مختلفی است که یکی از آنها استفاده ی سوپر مارکت ها از اسکیمر هایی بر روی دستگاه های کارتخوان است که متاسفانه مشتریان سوپر مارکت ها بدون رعایت نکات ایمنی برای پرداخت وجه، کارت خود را به فروشنده می دهند تا پرداخت انجام گیرد و متاسفانه رمز خود را نیز به آنها می گویند.

عابر

این اسکیمر ها تمامی اطلاعات کارت بانکی را کپی کرده و اطلاعات کارت را می خواند و رمز عبور مشتریان را به دست می آورد و به مجرم می دهد که آن شامل تمامی اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به حساب افراد است و از این طریق برداشت غیر مجاز ازحساب های بانکی قربانیان صورت می گیرد. اگر کارت بانکی خود را به فروشنده ندهید و خود رمز را وارد کنید می توانند در امنیت حساب بانکی خود بکوشید.

سرگرد کیانی گفت: هنگام وارد کردن رمز عبور به دوربینهای مدار بسته، اطراف و اطرافیان خود توجه داشته باشید و دست خود را جوری قرار دهید تا رمزی که وارد می کنید مشخص نباشد و پس از پایان عملیات، رسید آن را به دقت بررسی کنید و در حفظ آن بکوشید، در صورت ناموفق بودن تراکنش، رسید مربوطه را دریافت کنید و تا مطمئن نشدید که تراکنش پرداخت شده یا نه، در نزد خود نگه دارید. وی گفت: در صورت مواجهه با موارد مشکوک،ازطریق سایت پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی به ما اطلاع دهید.

[منبع:Mehrnews]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

  1. سلام زنده باشی سال خوبی رو براتون آرزو مندم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *